Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3-4 hetes terhességnél,...

3-4 hetes terhességnél, amikor még nem tud a nő róla, hogy terhes és meg van fázva, baj, ha szed gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Szóval, én nem tudom, hogy sikerült-e a baba, de most meg vagyok fázva, fáj a torkom (ha sikerült, akkor a 3-4 héten vagyok, de úgyse sikerült most sem...). Ilyenkor mit lehet beszedni megfázásra és mit nem? Az baj, ha strepsils vagy mebucain cukorkát szopogatok a torokfájásomra? Aki esetleg hasonló helyzetben volt, mit csinált?
2010. szept. 20. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. a 6. hétig semmi bajod nem lesz tőle. Ki van ez találva. :) Sok sikert!
2010. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, most megnyugtattál.
2010. szept. 20. 09:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan jártam mint te. A tesztem még negatív volt, de éreztem, hogy itt még lehet babó. Közben megfáztam, elmentem háziorvoshoz. Mondanom se kell, hogy soha nem írt még fel nekem antibiotikumot, akkor egyből azt írt. Nem mertem bevenni, utólag kiderült, hogy jó volt a megérzésem :) Nem hinném, hogy ezekkel a gyógyszerekkel most még ártanál magatoknak, viszont nekem torokfájásra kifejezetten a tantum verde-t ajánlották. Azt terhesen is lehet szedni. Jobbulást és ne add fel!
2010. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem venném be, igyál mézes teát. Persze, ha rosszabbul leszel, akkor gyógyszer, de egy kis megfázást inkább átvészelnék gyógyszer nélkül. Én 6 hetes vagyok, én is érzem most a torkom, de eszembe sincs ezért gyógyszert enni. Egyetlen esetben vennék be: Magas láz. Az ártalmas lehet a babára.
2010. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1000 mg c vitamin, calcium pezsgőtableta, homeopátiás szerek

dokim még a tantum verde szopogatost ajánlotta!


igaz én 9 hetes vagyok, de azt mondta hogy ezeket lehet szedni!


Orrsprékkel nagyon kell vigyázni főleg ha nem tudod hogy terhes vagy de ha az vagy akkor is!!!

2010. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És strepsils-t és mebucain-t lehet szopogatni? Nem merem ezeket se most, inkább vettem egy mézes negrót...


(az a rossz az egészben, hogy már jártam így egy párszor, hogy valami van, mielőtt meg kell hogy jöjjön, és akkor mindig félek bármit beszedni, hogy mi van ha mégis összejött a baba, aztán sose jött még össze)


Még arra is kiváncsi lennék hogy 3-4 hetesen (ha még nem tudok a terhességről) lehet nehezet cipelni, forró fürdőt venni??

2010. szept. 20. 13:15
 7/9 anonim ***** válasza:

forró fürdőt nem

nehezet cipelni én pl a 15 kg fiamat vettem fel tettem fel stb. és nem lett bajom.


amiket a doki ajánlott nekem azokat mértékkel lehet használni ha nem tudod, hogy babás vagy!

2010. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
strepsils-t és mebucain-t nem tudom hogy használhatsz e, mert nekem csak a tantum verdét ajánlotta hogy azt lehet!
2010. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 4 hetes vagyok, de nem vennék be semmilyen gyógyszer, szop. tabit, vagy orrcseppet. Már most is árthat. Amúgy én is meg vagyok fázva.Csak mézes teát iszok, 3 nap alatt fél kiló méz elfogyott. Kb. annyiba kerül, mint a gyógyszer. Az pedig hülyeség, hogy a 6. hétig még lehet, mert akkor alakulnak ki a szervek, még véletlenül sem lehet gyógyszert szedni.
2010. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!