Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez endometriózis vajon?...

Ez endometriózis vajon? Endometrium polypozitás, Submuncosus myoma

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 19:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagyis. Az endometrium az a méhnyálkahártya, nem? És magyarra lefordítva: nyálkahártya polip. Az endometriozis vagy más?
2008. dec. 17. 19:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Az endometriózis azt jelenti hogy az endometrium vagyis méhnyálkahártya máshol is előfordul mint a méh belső fala.

Az endometrium polyp az teljesen más. Jóindulatú daganat.

2008. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na most jobb. :S Erre a kettőre gyanakornak nálam, vagyis valamelyikre. A doki szerint (tényleg a legjobb magyarországon) akármelyik is van, lehet babám és nem vészes.

A háziorvosomnak miomája vagy polipja volt, úgy hordta ki a babáját. De azért ez "jó" hogy ez nem az endometriozis.

Vagy nem jó???

2008. dec. 17. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

sztem, ha már választani kell, akkor inkább a polip, mint az endometriózis.

Nyugi!

Lehet ugyan, hogy műteni kell, de vannak, akiknek terhesség alatt derül ki a mióma, és semmi gond nincs a babavárással.

2008. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:-) Köszi. Amúgy PCO is van, de az se vészes formában.
2008. dec. 17. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Sokkal jobb a mióma. Ha lehet ilyet mondani..

Az endometriózis nagyon gyakran kiújul, barátnőm 24 éves már másodjára műtik emiatt, nem valószínű hogy lehet gyereke annyira gázos neki:((

2008. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:-( Azt amúgy észerveszik? Mármint ha erre a kettőre gyanakodnak akkor inkább ez van valamelyik mint az endometriozis, nem?
2008. dec. 17. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok,

Igen, a miómát vagy polipot észreveszik UH-on,míg az endometriózist, általában csak méhtükrözés során veszik észre!

Ne aggódj, nem lesz baj, lesz babád, mert lehet babád! :-)

2008. dec. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy hónapja állapítottak meg endometriózist. És a műtétem után a szövettan igazolta 100%-ra.

Ha megkérdezhetem ki az a legjobb doki, mert én már a 4.et taposom és mindben csalódtam, pont babatervezésen vagyunk és félek mire találok jó dokit vagy lemondhatok a babárl egy életre vagy kifutok az időből.:(

2008. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A budai meddőségiben Koncz tanárúr. Nagyon sok, több ezer "gyereke" született már. :-)

Nem szórakozik, vizsgálat, annak fügvényében azonnal kezelés.

2008. dec. 18. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!