Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 10 év munkaviszony után...

Ha 10 év munkaviszony után elküldenének és pont akkor esnék teherbe akkor járna nekem valami a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen változások vannak kilátásban, attól tartok kötelezni fognak rá hogy vállaljak olyan plusz munkát is amit nem szeretnék. 10 éve dolgozom a cégnek, de ez a plusz munka most a babaprojektet is hátráltatná ami nálunk már lassan 3 éve húzódik. Ha akarnánk sem tudnánk lombikozni, hiszen még egy-egy szabadnap kivétele is probléma a cégnél.

Fizikailag így is nagyon elfáradok nap végére, de ha erre a plusz munkára köteleznek az már nekem nagyon sok lesz. Azon agyalok hogy akkor megkockáztatom, hogy kirúgnak de akkor is nemet fogok mondani.

Valaki segítsen aki ért hozzá, kapnék így valami juttatást?

Úgy hallottam hogy később a szülés után a férjem is elmehetne gyesre miközben dolgozik ugyanúgy és így amit pénzt kapna az ugye olyan lenne mintha én kapnám. Vagy ez nem így van? Milyen lehetőségeim vannak ha most kirugnak?



2022. febr. 28. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülés napján nincs munkaviszonyod, nem kapsz semmit, csak gyest meg családi pótlékot, ami semmire sem elég. Ha már terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki csak úgy, mert védett vagy.
2022. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1 írja.A gyes 25000ft a családi 12000ft.Apuka 6 hónapos kortól igényelhet gyedet,ami mellett dolgozhat,de neked attól nem lesz biztosításod.Ha akartok következő babát, akkor a 2 gyerek között ugyanúgy vagy elmész dolgozni,vagy megint ugyanez lesz a helyzet.
2022. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem már rég le Kellett volna váltani ezt a mérgező környezetű munkahelyet. Szerintem maradj, ne válts, de amint teherbeesel (onnantól védett vagy, nem rúghat ki és fog járni CSED,GYED), menj táppénzre.
2022. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Terhesség alatt nem jár semmi, ha nincs munkaviszonyod. Táppénzre csak akkor mehetsz, ha állományban vagy. Utána meg GYES.
2022. febr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pont azelőtt rúgnak ki, hogy meg tudnád terhes vagy, amúgy is van általában 30 nap felmondási idő. 10 év után elég komoly végkielégítést fogsz kapni, ha nem írsz alá semmilyen közös megegyezést (talán fél évnyi fizetest, de nem vagyok benne biztos), az elég lesz a terhesség alatt. A terhesség vége felé igényled a munkanélküli segélyt, akkor biztosított leszel a szülés időpontjában és a gyerek születése után járni fog rendesen minden juttatás. (csed, gyed, gyes).
2022. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon szépen köszönöm. ez megnyugtató. amúgy nem gondolom hogy emiatt kirúgnának, de mindenre fel kell készülnöm. Igazából az a gond, hogy így is mindent magán intézek hogy ne kelljen kivennem szabadnapokat és ezzel a plusz délutános műszakkal pont ezektől a lehetőségektől is elesnék..ráadásul a babaprojektnek sem tesz túl jót ha hullafáradt vagyok minden nap, az meg pláne nem ha még ezen is stresszelnem kell hogy még délután sem tudok intézni semmit mert dolgoznom kell.
2022. febr. 28. 17:17
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Én inkább elgondolkodnék azon hogy ez a munka tényleg ennyire fontos-e nekem hogy ha lombikra kéne mennem el se engednének…egyébként jár szabadnap amit akkor veszel ki amikor akarsz.
2022. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!