Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utolsó havi fogamzásgátlót...

Utolsó havi fogamzásgátlót szedem, babavállalás miatt abba akarom hagyni. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A gyógyszer szedése előtt sem voltam egy pattanásos bőrű, nem mondom, hogy sosem volt egy sem, vagy néha egy kicsit több pattim, de most vajon kell-e tartanom attól, hogy "kirügyezek"? Tapasztalatokat várok! Csak azért érdekelne, mert a babaprojekt előtt lesz még az esküvőnk is, és csak utána vágunk bele a dologba. Nem akarom, hogy ki se látszódjak a pattanásokból az esküvőm napján. A gyógyszert viszont mindenféleképpen abba akarom hagyni, hogy ha szükséges, akkor helyreállhasson a ciklusom. Még nem hajt a tatár, de időt akarok hagyni mindennek.
2008. dec. 15. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem voltál elötte nagyon pattanásos akkor nem valószínű,hogy most az leszel. Én is három hete hagytam abba, mivel babát szeretnénk és nem jött ki egy pattanás se,pedig mikor még nem szedtem azért mindig volt egy-egy:-) Amugy hat évig szedtem gyógyszert és közben kétszer tartottam fél év szünetet és akkor se pattogtam ki,ugyhogy ne izgulj,szerintem te se fogsz:-)
2008. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi... az "egyéb kérdések" témakörben akartam írni... elbaltáztam... azért remélem válaszoltok rá!
2008. dec. 15. 11:13
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ... én is hat éve szedem... egyébként annyira nem is érdekelne, mert nem vagyok egy hiú típus, és a baba érdekében úgyis bármit megtennék és elviselnék!
2008. dec. 15. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én is 6 évig :) szedtem a fogamzásgátlót,abbahagyása után fél évre lettem terhes,ez idő alatt egyáltalán nem lettem pattanásos,pedig mielőtt elkezdtem szednia gyógyszert,nagyon az voltam...
2008. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
én meg pattis voltam előtte,2 évig szedtem a gyógyszert,abbahagytam és nyoma sincs egy pattanásnak se. ne aggódj,szerintem sem fogsz "kirügyezni".
2008. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, h okoz-e majd hormonzavart neked az, h abbahagytad. Ha igen, akkor szinte egyértelmu, h kirugyezel, ha nem, és hamar visszaáll a normál ciklusod, akkor vsz paatik sem lesznek.

Nekem 1 éve már, h nem állt vissza a ciklusom, ebből 5-6 hónapig voltam pattanásos. Nem brutálisan, de ha eltunt egy, jött másik 3, szóval egy páran mindig voltak...

Jah, és én csak 9 hónapig szedtem az szemét mérget...

2008. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
8 évig szedtem fogamzásgátlót és előtte nem volt pattim. A gyógyszer abbahagyása után a ciklusom egyszerre helyreállt, a pattanások viszont 3 hónap múlva sajnos megjelentek.Szörnyű ez annak aki előtte sohasem volt az. Nem akarlak elkeseríteni, de előfordulhat, hogy neked is lesznek.
2008. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én kb. 8 évig használtam fog.gátlót (tabi, majd nuvaring), a nászutunkon hagytam abba (elég rendszertelen volt előtte, biztos voltam benne, hogy az esküvői láztól megjönne a mensim, ezért szedtem még az esküvőig). A következő egy hónapban semmi ragya nem jött ki, a második hónapban meg már terhes voltam.
2008. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!