Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valami olyan házi praktika...

Van valami olyan házi praktika, vagy esetleg olyan ételek ami segíti, hogy a ha teherbe esnék ikreim szülessenek? Ha van ez alá van támasztva?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nincs ilyen.

Talán azt kellene megpróbálni, hogy megnézed mikor van peteérésed és akkor vagytok együtt úgy, hogy több orgazmusod is van. A jó szex megrepesztheti a másik tüszőt :) Így talán összejöhet egy kétpetéjű ikerpár.

Az egypetéjű szerintem inkább genetikus.

Na de miért is akarsz te ikreket? :D

2008. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! szerintem sem étel sem orgazmus ne segít ezen. Ugyanis a kétpetéjű ikrek akkor jönnek létre ha a peteéréskor több pete érik és reped meg, tehát nem egy vezértüsző van. Ez általában hormonális kezelésekkor (stimuláció) szokott létrejönni mert ilyenkor ezek egyszerre több tüszőt érlelnek hogy a terhesség nagyobb eséllyel bekövetkezzen. Olvastam már olyan cikket is ahol azt írták hogy a szájon át bevitt hormonális gyógyszerek esetében kevesebb az esély az ikrekre.De természetes úton is előfordul, hogy egy ciklusban két petesejt érik meg. Az egypetéjű ikrek esetében: amikor a pete megtermékenyül megváltozik a kémiai szerkezete és több hímivarsejt már nem tud áthatolni a burkán, ha ez nem vagy nem jól megy végbe, akkor egy másik hímivarsejt vagy több is bejuthat és létrejönnek az egypetéjű ikrek. Erre való hajlam öröklődhet a családban.
2008. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincsen, mert ahhoz két pete kell, vagy az egy pete osztódása, amit nem tudsz befolyásolni. Néha aki kap clostylbeggit, mert nincs peteérése, az produkál többet és lesznek ikrek, de nekem egy baba lesz így is, tehát nem garantált. Ha rendesen van pé-d, akkor nem is adnak ilyesmit.

A lombiknál, vagy beültetésnél előfordul, hogy több embryo megmarad, de csak úgy házilag erre nincs semmi.

Ha a családodban már volt iker, akkor nagyobb ráa spontán esély, de az sem garancia.

2008. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sajnos a családunkban egyáltalán nincsenek ikrek.

é az első válaszolónak meg csak annyit, hogy nem tudom miért szeretnék ikreket, de már kiskorom óta arra vágyom, és ha már a családtervezésen gondolkodunk, akkor gondoltam csak megkérdezem hátha... (:

de végül is az a lényeg hogy egészséges legyen majd a kis jövevény :D :P

2008. dec. 12. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!