Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az inszem. is az emberi...

Az inszem. is az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelések közé tartozik?

Figyelt kérdés
Milyen törvény szabályozza ezt, mindenhol a beültetést említik, de nekünk nem az lesz. Jár erre is valami kedvezmény a munkahelyen? Munkaidőkedvezmény, felmondási védetség vagy bármi? Nehezen tudom megoldani a vizsgálatokon való részvételt, a beosztásom nem túl előnyös és mire megtudom pl. az uh időpontját, már nem tudok elszabadulni a munkahelyről, csak ha éppen szerencsésen jön ki... remélem érthető, és tudtok valamit tanácsolni. Ja, és mondanom se kell, a kollégáim és a főnököm nem tudnak a dologról...
2008. dec. 12. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! azt nem tudom,hogy jár e rá munkakedvezmény,de ha kevésbé megoldott,hogy a munkahelyedről elkéretőzz, akkor menj el a háziorvosodhoz,és vetesd magad táppénzre szerintem. Biztos megérti:) Sok sikert és kitartást:) Nekem is január-februárra várható inszem, de én biztos elmegyek tp-re , nem akarok kockáztatni,hacsak most nem sikerült spontán a baba:) Minden jót még1x.szió
2008. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Igen az inszemináció is emberi reprodukciós eljárás. az 1997. évi CLIV tv (IX fejezet) szabályozza, mely szerint emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárás többek között a házastárs, élettárs ivarsejtjeivel vagy adományozott ivarsejttel végzett mesterséges ondóbevitel. Felmentési védelem közt hozza az Mt és Szerintem munkaidő kedvezmény is jár bár egyetértek az előttem szólóval hogy sokkal jobb megoldás a táppénz mivel e munkidőkedvezmény esetében az igazolt fizetetlen távvollét vagyis levonják az óráidból (továbbá el kell mondnod bent, hogy miért kéred), nem is szólva hogy utána szerintem nagyon fontos hogy pihenj. Sok sikert!
2008. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem is a táppénz a szimpibb, nem igazán akarom elárulni mi van a kollégáknak, semmi közük hozzá... csak ha sokszor kell ne adj isten tpénzre menni, nem tudom mit találjak ki, miért van. Arról nem is beszélve, hogy a nem igazán szívlelnének a betegszabi miatt. 1. válaszoló, te mit mondasz, miért mész tpénzre?
2008. dec. 14. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!