Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sztk-s doki is tud tb alapon...

Sztk-s doki is tud tb alapon kivizsgálásra küldeni, ha nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Ez a 10.hónapunk és most sem jött össze a baba. Januárban voltam rákszűrésen sztk-ban, megvoltam elégedve a dokival, így novemberben hozzá szeretnék visszameni, hogy kezdjük el a kivizsgálásokat. Valaki letudja nekem részletesen írni, aki tb alapon intézte ezeket, hogy milyen sorrendben és hogy zajlik ez az egész?

Novemberben a 11.hónapnál fogunk tartani, nem fogja azt mondani a doki, hogy várjunk még? 31 évesek vagyunk a férjemmel.


2021. okt. 18. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1 év után lehet kérni, 35 fölött pedig 6 hónap után. Én szerencsére teherbe estem az első vizsgálatok alatt, először egy 3. napi vérvétel kellett, ciklustól számolják, aztán talán jött volna egy 21. napi vérvétel. És a férjemnek lett volna valamilyen vizsgálat az urológián, erre már nem kellett mennie.
2021. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondhatod, hogy 1 év eltelt, úgysem tudja ellenőrizni. Nézet hormonsort, ha szükséges elküld endokrinológushoz, petevezeték átjárhatósági vizsgálatot csinál. A férjedet elküldi andrológiára. Ezek csak alap vizsgálatok, ha nem talál semmit tovább küld meddőségi központba.
2021. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A meddőségi központ is tb alapú?

Gondolom ott akkor várólista van?

2021. okt. 18. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem rögtön meddőségibe küldött a nődoki, semmilyen vizsgálatra nem adott beutalót. A meddőségi tb alapon működik és van ahol 3-4 hónapra adják az időpontot. Ha neked sürgős, akkor csináltatsd meg magánban a vizsgálatokat.
2021. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én kórházban voltam tb alapon. Mensi előtt 5 napig barnáztam a 2.probalkozos hónapban. Fél évet mondtam a dokinak. Gondoltam 4 hónap előnyben leszek mikor az 1 évet kéri... 30 éves vagyok. Közölte hogy úristen akkor el is kell kezdeni a kivizsgálásokat 😀

Hormonális vérvétel volt az első de mivel 9.ciklusnapon voltam csak a következő ciklusban nézte. Ott minden rendben. Páromnak adott beutalót spermavizsgalatra. Urológiara vittem a mintát. Most a 6. próbálkozós hónapban vagyunk most lesz peteérésem. Jövő héten megyek megbeszélni hogyan tovább. Szerintem petevezeték átjárhatósági jön. Azt sok orvos spermavizsgalat előtt nem kéri mert fájdalmas is lehet. Meddőségibe is mondta hogy kérjek időpontot mert már szeptember elején csak jövőre volt időpont.

Szóval :

-hormonpanel

-partner spermiogram

-petefeszek átjárhatósági

Ezen kívül nyilván ha valamelyik eredmény nem jó akkor annak kivizsgálása

2021. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 sztk-s dokinál is jártam, hogy évek óta nem járunk sikerrel... nem küldött sehova... egy vérvételre sem. Első magán nőgyógyász clostyval tömött, de az okát a peteérés hiányának nem kereste nem kezelte... kerestem másikat. Az lett nyertes, elküldött endokrinológushoz, kiderültek a gondok, kezelve lettem és meglepően hamar sikerrel is jártunk. Közben párom is volt vizsgálaton, természetesen magánba, mert az emberrel nem foglalkoznak rendesen sztk alapon... legalábbis mi így tapasztaltuk, szerencsés aki kifog egy két jó dokit.


Szóval, elméletileg egy normális doki sztk-ba is tudja mi a dolga és elküld megfelelő szakorvoshoz, mert ugye a hormonsorokat pajzsmirigy, IR vizsgálatokhoz ő kell. Sokszor ezek a problémák állnak a háttérben és sajnos tünete sem sok, sőt szinte észrevétlen is lehet és csak ilyenkor derül ki.


Sok sikert!

2021. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Az államira sajnos általánosan jellemző, hogy ki kell állnod magadért. Ha nem kéred határozottan, hogy küldjön, akkor magától jó eséllyel nem fog. Sokféle szakorvosra igaz ez, nem csak a nőgyógyászatra sajnos. Kevés az a lelkiismeretes doki az állami szektorban, aki ténylegesen hajlandó a dolgok mögé nézni.

Ettől függetlenül van rá lehetőség, de jelentős a túlterheltség. Nem véletlenül. Sokan kerülnek be a rendszerbe úgy, hogy mondjuk hazudnak arról, hogy mióta próbálkoznak. Most nem 1-1 hónapról beszélek ide vagy oda, de mondjuk 3-4 hónap próbálkozás után megy úgy a meddőségibe, hogy 1 éve nem sikerül. Az első kivizsgálások közben meg láss csodát egyszercsak természetesen megfogan.

Nincs ezzel baj, értem én, hogy mindenki mielőbb szeretné akár programozottan segítséghez és babához jutni, de pont azok elől veszik el a mihamarabbi segítséget, akiknek ténylegesen szükségük lenne rá. Node eltértem.

A lényeg, hogy tb alapon is tudnak küldeni meddőségibe, igen. De hónapok várólistája vár rátok, erre fel kell készülni.

2021. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint ahogy írják, tb alapon is lehet ezeket intézni, csak hosszabb idő. Ugyanazok az orvosok vannak magánban mint államiban, javarészt. Ahogy a 6. válaszoló példája is jól mutatja, ha egy orvos nemtörődöm, akkor az magánban is le fogja sz.rni a betegét. Sajnos itt is ott is belefutni bőven érdekes orvosokba...
2021. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!