Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az tényleg igaz, hogy, ha...

Az tényleg igaz, hogy, ha valaki szoptat, akkor nehezebben esik teherbe?

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor esik nehezen teherbe ha naponta többször szoptat.

Ha már csak kétszer v. háromszor egy nap akkor bármikor lehet peteérés és ha pont akkor szeretkeznek lehet úgy várandós hogy nem is jön meg a menstruációja.

Ha nem gondol terhességre akkor nem is figyeli a testét a tüneteket amik a peteérést jelzik és könnyen becsúszik a 2. baba.


igy korrekt.

2010. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de nekem mind a két unokatesóm a szülés után 3 hónappal esett teherbe, és akkor még javában szoptattak naponta többször.
2010. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaz, mert magas lehet a prolaktin szintje a szopi miatt. Nekem most lesz két éves a fiam, egyszer menstruáltam a szülés óta, az is lehet, hogy csak azért volt, mert már annyira megvastagodott a méhnyálkahártyám, hogy a saját súlya miatt levált, de nem volt peteérésem. Ez volt 3 hónapja, azóta semmi. Dokihoz rendszeresen járok, szeretnénk kistesót, de azt mondta az orvos, hogy amíg inger éri a cicit, addig nem fog összejönni. Szóval nekem teljesen el kell választanom a még most is szopikázó "nagyfiamat" ahhoz, hogy legyen peteérésem, és még utána is kell 1-2 hónap, hogy újra normálisan dolgozzanak a hormonjaim. De ez mindenkinél máshogy működik. Sógornőm babája fél éves, eddig csak anyatejet kapott, és szülés után 5 héttel már normálisan menstruált, azóta is szép 28 napos ciklusai vannak. Egyénfüggő.
2010. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kisfiam 21 hónapos lesz, fél éves volt, amikor megjött, és mostanra 1-2 nap eltéréssel, de egész szépen beállt a ciklusom. Már csak reggel igényli a szopit, napközben max. 2 alkalommmal, de inkább csak megnyugtatás végett. Én úgy érzem, hogy ennyi szopi mellett ez nem lehet gond, mondjuk még csak két hónapja próbálkozunk. Lehet, hogy most már ezt a kis szopit is érdemes lenne inkább elvenni?
2010. szept. 2. 09:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 2. 09:52
 6/7 anonim válasza:
6 hónapos volt a kislányom, mikor teherbe estem. Onnan vettem észre, hogy azonnal elutasította a kicsi a szopizást. Azt mondták az orvosok, hogy megváltozott a tej íze. Többé nem is szopizott, nagyon szomorú voltam.
2010. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen, ez régen nagyjából így volt.Ezért is igyekeztek az anyukák minél tovább szoptatni. Mára már ez is megváltozott, hiszen beleavatkoztunk a természet rendjébe. Nemcsak, hogy fogamzásgátlót szedünk, de az ezt szedő nők vizelete bekerül a folyókba - egyéb szennyeződésektől meg tudják az ivóvizet tisztítani, de ma még a hormonoktól nem.

Ráadásul az állatok is hormont kapnak, hogy gyorsabban fejlődjenek (és antibiotikumot, hogy ne legyenek betegek).

Ezért is hízunk el !

2010. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!