Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi időt vesz igénybe egy...

Mennyi időt vesz igénybe egy átlagos kivizsgálás, ha az ügyben keresem fel az orvost, hogy nemjön a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi ideig tartanak a kivizsgálások. Ez már a 10. sikertelen hónap, és januárban tervezem, hogy oroshoz megyek, hogy megtudjam, mi a baj. Nektek hány napig tartottak a vizsgálatok? Hány, és milyen vizsgálatra küld el az orvos, és milyen hamar van meg a végeredmény?

Én Érden lakom, de lehet, hogy Budapesten próbálkoznék egy orvosnál. Tudtok ajánlani valakit? Inkább a budai oldalról?

Nagyon köszi előre is.


2008. dec. 11. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi májustól próbálkozunk, s augusztusban mentem először dokihoz. Első lépésként rákszűrést csinált, egy hét múlva lett meg az eredmény. Voltam többször vérvételen a ciklus meghatározott napjain, ezekre az eredményekre 2-3 hetet kellett várni. Közben hüvelyi UH-val figyelte, hogy van-e peteérés, s hogyan alakul a méh állapota. Nálunk kb október közepére fejeződtek be ezek a vizsgálatok. Most pedig azt ellenőrzi rendszeresen, hogy hogyan reagálok a kezelésre.

Sok sikert! :)

2008. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a gyors választ. Te hogy oldottad meg, hogy eljuss a vizsgálatokra? Mert nem tudom eldönteni, hogy a szabadségaimat használjam fel, vagy menjek el táppénzre, amíg ezt az egészet lezavarom a dokinál? Nagyon szeretnénk babát, és mindent beleadunk, de hiába. :(

2008. dec. 11. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Dévai Intézetet ajánlanám, mi a Kaáliban kezdtünk, a tapasztalataink a legrosszabbak az ottani ellátásrl. Senkinek nem ajánlanám, személytelen és csak az anyagiakra megy.....Dr. Dévaival maximálisan meg vagyunk elégedve. A kivizsgálások hónapokba telnek sajnos, ez függ a ciklusaidtól is. Párodnak is feltétlenül szükséges. Szerintem, ha egy-két óra hiányzást tudnak tolerálni a munkahelyeden, nem kell szabadság vagy táppénz. Sajna egy napra csak egy vizsgálat, havonta kb. 2 vizsgálat lesz. Remélem segítettem.
2008. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az 1. válaszoló vagyok. A dokihoz esténként mentünk, magánrendelésre. A vérvételekre mindig reggel mentem, s utána pedig dolgoztam. Ezekre nem vettem ki szabit, inkább túlóráztam és csúsztattam.

A kivizsgálás tényleg elég hosszadalmas (ha lelkiismeretes az orvosod), mert 1 hónapban csak egyszer van menstruáció, de megéri végigcsinálni.

Szerintem jobb tudni, ha van valami probléma, mint reménykedni a babában, aztán pedig elkeseredni, hogy nem jön.

2008. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. A ciklusaim 26-30 naposak. És kb 3-5 napig szokott tartani egy mensi.

A Szent Imre Kórházról van valakinek véleménye? (11. ker)

2008. dec. 11. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a János Kórházba járunk, nagyon kedvesek. Mi november közepén kezdtük a kivizsgálást és azt mondták, 1-2 hónap. Nem annyira sok. Adnak időpontokat, vérvétel meg reggel van, tehát szabit nem érdemes kivenni, csak kicsit késel a munkahelyedről, ha tolerálják. Sok sikert!
2008. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is a 10. sikertelen hónapnál tartunk.Múlt héten voltam orvosnál és hormonvizsgálatra küldött.Kiderült,hogy egy kicsit magasabb a DHEAS és TSH szintem.Továbbküldött endokrinológushoz.Tőle függ majd a kezelés.Egyébként a párom vizsgálata fog következni.
2008. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a Kaáliba járunk vidéken és pozitív a véleményünk az intézményről. Egy év próbálkozás után kezdődtek a vizsbálataink és 11 hónap telt el azóta, még mindig nem jön a baba, de már tudjuk az okokat. Túl vagyunk többek között hormonkezelésen, összeférhetőségi vizsgálaton, HSG-n, Laparoscopián, és most következik az első komolyabb beavatkozás, hogy babánk legyen: az inszemináció

Sajnos nagyon hosszadalmasak a vizsgálatok, pontosabban mire megvan mindnek az eredménye, ami a pár esetében szükséges.

2008. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!