Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikerult valakinek ugy teherbe...

Sikerult valakinek ugy teherbe esnie hogy stresszes eletet elt? Pl. A munkaja miatt?

Figyelt kérdés
Mi babat szeretnenk, de pont most leptettek elo a munkahelyemen es nagyon sokat idegeskedek miatta, neha meg ejjel is a meloval almodok. Felek, hogy ezert nem fog sikerulni.
2008. dec. 9. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
nagyon nehez ugy teherbe esni hogy streszes eletet elsz epp az ellenkezojet mondjak mindenhol ha babat szeretnel ne streszeld magad mert az gatolja a teherbe esest!
2008. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég stresszes a munkahelyem, szervi bajom nincs, szerintem nekünk is a melom miatt nem jön össze. Tök kivagyok bukva...
2008. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én az ellenkezője vagyok...halálra dolgoztam magam, éjszakázni is kellett sokszor a munkahelyemen. Ennek megfelelően az életmódom sem volt egészséges...rengeteg kávé, cigi, alig ettem....és egyszer csak jött a babó:)

Mondjuk nem kifejezetten akartuk a babát, úgy voltunk vele, hogy a lehetősége meglesz (nem védekeztünk), de nem görcsöltünk és nem "foglalkoztunk" annyira a dologgal.

Éltem a magam kis stresszes életét és mégis sikerült!

Szerintem a mai világban nem nagyon van olyan, hogy stresszmentes élet....egy babó mindig akkor jön, amikor jönnie kell, én hiszek ebben.

Ne keseredj el és főleg ne keresd a "hibát", ami miatt nem sikerül. Ha elhiszed, hogy a stressz az oka, akkor az is lesz. Szerintem az emberi elmének hatalmas szerepe van ebben az egészben.

(nem a szervi bajoka gondolok, mert az van és kész, nem nagyon lehet befolyásolni)

Próbálj meg legalább otthon lazítani egy kicsit, tényleg kikapcsolódni a pároddal együtt. Igyekezzetek megteremteni egy "kis szigetet", ahol csak ti vagytok...és az álmaitok.

De ne görcsölj és ne emészd magad!

2008. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a stresszes dolgozók táborába tartozom! Multiban középvezető voltam/vagyok. Kereskedelem. Ünnep előtt mindig nagy a nyüzsi. Ráadásul tavaly dec. 10-én lett poz. a teszt, miután porig aláztak. Ennél nagyobb stressz nem nagyon ért az utóbbi években. A munkám a hétköznapokon is gázos. Emiatt a párommal kevesett voltunk "úgy" együtt. Ezért csoda a 4 hós lányom!

Tehát minden lehetséges! Próbálkozzatok kitartóan és vezed le a feszültséget! Egy munka sem ér annyit, hogy az egészséged, egészségetek rámenjen! Tudom, közhely!

Amikor megtudtam, hogy várandós vagyok, akkor lelassítottam még jobban (én a munkamániás maximalista!). Na ekkor akartak kinyírni a főnökeim! Így a baba érdekében betegszabi!

Én azt mondtam magamnak, hogy ha elvetélek a stressz miatt, senki sem fog elnézést kérni és senki sem fogja megkérdezni, hogyan vagyok! CSak azt, hogy mikor megyek dolgozni! Volt már erre példa!

Most van egy szép babám és megyek MAJD vissza dolgozni! Így tökéletes! Ne hajtsd túl magad!!!

üdv

4 hós baba anyukája

2008. dec. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég stresszes volt a munkahelyem - maga a munka is, de volt fonokváltas, hozta a saját régi embereit, honapokig rágodtam, hogy menjek-e vagy maradjak. De készultunk a babára, így nem akartam uj munkahelyet. Szerencsésnek mondhatom magam, mert kb 3 honap után sikerult a baba:) De úgy általában, a stressz nem használ sem a babatervezésnél, sem a terhesség alatt. Ne gorcsolj rá, ne stresszelj elore amiatt is, hogy biztos nem fog menni.
2008. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, aranyosak vagytok! boldogsag nektek a babaitokhoz!
2008. dec. 10. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen azt mondják, hogy a stressz nem tesz jót ilyenkor, és lehet, hogy nem jön össze a babó. Viszont szerintem háborúban is voltak, akik teherbe estek. (Vannak egy csomóan, akik 1944-45-ebn születtek pl. Szóval tuti nem lehetetlen!


Próbálj meg valamit sportolni, az nekem stresszoldásra mindig bejött. És persze a szeretkezés sem utolsó a stresszoldás terén, és ezzel már tettél a babóért is valamit.

2008. dec. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!