Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mestruáció alatt is kell...

Mestruáció alatt is kell hőmérőzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amikor megvan akkor is kell hőmérőzni?

Ha igen elkezdem.Eddig még nem csináltam ilyet.

Kiszeretném próbálni hátha segít.Most ma megjött.1 hónapot késett.


2008. dec. 7. 20:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem,hogy azóta csak hízom és hízom.Pedig nem eszek annyit és oda figyelek mit eszek és mennyit!gyerekkoromban nem voltam kövér.Gondolom a hormonzavar miatt van nem?
2008. dec. 8. 11:41
 12/13 anonim ***** válasza:

10.21-es vagyok.

Tutira a hormonzavar miatt van!

Én azt mondom, keress másik dokit, aki foglalkozik is veled. Vagy mondd meg a jelenleginek, hogy babát szeretnétek, úgyhogy itt az idő, hogy beállítsa a hormonokat!

Nálam is úgy volt, hogy mikor fél évig meg sem jött, nem érdekelt egy dokit sem, mert akkor még nem akartam babát. Most 4 hónapot töltötrem azzal, hogy jó dokit találjak.És sikerült. Az sztk-s nem jött be, de egy nagyon jó magánt találtam. Kapásból csinált ultrahangot, és elküldött vérvételre, ahol kb 15 hormont nézett. Nem kettőt, négyet, stb, hanem 15-öt. Inzulint, cukrot, mellékvesét, pajzsmirigyet is beleértve. És persze a női nemi hormonokat.

Kiderült a pajzsmirigygond, amit aztán most lehet kezelni. És kell is.

Nekem a fogigátló abbahagyása után zakkant meg a hormonrendszerem, akkor 3 hónap alatt 10 kg-ot híztam.

De egyébként mindig rendszertelen mensim volt, és sosem voltam egy nádszálkisasszony. Úgyhogy velószínű, ez a gond nálam mindig megvolt, csak sosem derült ki, mert TSH-t sosem vizsgáltak nálam vérből eddig...

Nagyon összetett ez a dolog, úgyhogy kívánok hozzá egy nagyon jó orvost, és mivel hormonális gond, ezért szinte biztos, hogy gyógítható is, minden hormonra van már gyógyszer, peteérés serkentő is van, úgyhogycsak fel a fejjel!

Ha kiderült valami, írj ide vissza, meg fogom nézni az oldalt, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit találnak nálad!

Üdv,

Judit

2008. dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj el szerintem olyan magánorvoshoz, akinek van ultrahangja.


3 vizsálat kell.


Ha nem ajánlja fel, akkor kérjed, mindháromhoz ragaszkodj!


1. Hüvelyi ultrahang. Megnézni nincsenek-e kis ciszták a petefészekben, méh rendben van-e.


2. - ciklus 3. napján hormonvizsgálat vérből. Itt több hormont néznek.


3. - Ciklus 21-22. napján vérvizsgálat, itt prolaktin és progeszteron. Ezzel bizonyítható hogy volt tüszőérés, és kiszűrhető, magas-e a prolaktin szint.


+ Esetleg a ciklus 11- 12. napja körül lehet nézni ismét egy ultrahangot, hogy van-e fejlődésnek indult tüsző.


Ha ezek az eredmények megvannak, akkor valószínű meg tudják mondani a pontos okát a hormonzavarnak, és akkor kezelhető. (9:16- os vagyok)

2008. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!