Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent ha sok az endometri...

Mit jelent ha sok az endometrium? Hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 15:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Két napja enyhén fájdogál a bal oldali petefészkem, éjszaka néha erösebben. Voltam dokinál felfázásról nincs szó. Azt mondta lehet az endometriumtól is. Volt már valakinek hasonló problémája?
2008. dec. 5. 15:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, nekem... :-( Nekem az volt a panaszom, hogy változó időközönként egész hasfalra kiterjedő szúrást éreztem. Ez tartott kb 1-2-3 napig, változó volt. Úgy éreztem magam, mint akit "felnyársaltak". Pl ha leültem, vagy minden egyes lépésnél, vagy amikor a fenekemet töröltem (már bocs), olyat éreztem, mint amikor valamit felszúrnának. Mivel nem tudták, hogy mitől lehet, mondta az orvos, hogy csinál egy laporoscopiát. (ja, és az is furcsa volt, hogy egy előző kapcsolatomban nem estem teherbe, pedig nem is védekeztünk) Akkor derült ki, hogy endometriózisom van. A műtét nem vészes. Engem reggel műtöttek, délután már sétáltam, másnap délelőtt pedig haza is mehettem. Két kis vágást csináltak, kb 1 cm-est. Egyet a köldöknél, a másikat pedig lágyék környékén. Csak egy kicsit fájt, de inkább akkor, amikor pl tüsszentettem. A műtét után 3 hónapig GnRh injekciót kaptam. Utána megkérdezte az orvos, hogy akarok-e gyereket, de mondtam, hogy nem (egyedülálló voltam). Utána folyamatosan fogamzásgátlót kellett szednem, hogy leállítsák a menzeszt, és hogy ne fejlődjenek vissza a szigetecskék, csomók. De én pár hónap után abbahagytam, mert iszonyatosan fájtak tőle a melleim. A párommal (akinek szívesen szülnék) nem védekezünk, de nem sikerül teherbe esnem. A műtétem óta eltelt kb másfél év, lehet, hogy visszafejlődtek azok a valamik. Egyébként úgy tudom, hogy a műtét után nagyobb az esély a teherbesésre.

Most az előbb előszedtem a zárójelentésem. "Elsősorban a hólyagalapon és a bal oldali petefészek alatt endometriózis csomókat találtunk, melyeket monopolar electroddal coaguláltunk. A jobb oldali szálagos kismedencei összenövéseket elektromosan oldottuk."

Hű, jó sokat írtam, de remélem tudtam valamennyire segíteni.

2008. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nekem is csináltak már laporoscopiát 2005-ben, apro ciszták miatt.Akkor minden ok volt (méhnyálkahártyával nem volt gond). Idén tavasszal voltam petevezeték átfúváson, megint csak minden ok. Azóta külföldön élünk és itt mentem orvoshoz és Ö mondta, hogy valószínüleg ez lehet a gond (csinált UH-t de nem látott csomokat, minden ok). Januárban kell mennem újra, addig hömérözök és próbálkozunk. Nem tudom mi lehet a gond sajna.

2008. dec. 5. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Drukkolok Nektek!!!
2008. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!