Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés ovulacional hogy...

Hőmérőzés ovulacional hogy mukodik,mit kell figyelni?

Figyelt kérdés

Ma mertem eloszor hőt ami 36.8 lett de valahol azt olvastam hogy nyelv alatt, vegbelben, huvelyben kell. Akkor gondolom ez az ertek nem is jo.


A kerdesem az lenne, hogy amikor leesik akkor van ovulacio?(ennek mi a lehet az erteke?) Es mikor vissza megy akkor van vege az ovunak?

Aki tapasztalt ebben a temaban leirna nekem legyszives!

Hasznalok ovu tesztet is.. de szeretnek biztosra menni.



2021. ápr. 12. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hőgörbe alapján utólag tudod mikor volt ovulációd. Ahoz, hogy bármi következtetést levonj belőle, végig kell mérned 2-3ciklust,nyelv alatt. Közvetlen reggel ébredés után, az ágyból kikelés előtt.

Utána a görbéből látni fogod mikor van ovud kB, és hány napos a luteális fázisod.

Nekem sokat segített, össze-vissza ciklusom van, mindig máskori ovuval, de pár hónap után rájöttem mikor kezd csökkenni a hőm, és tudtam hány napom van még ovu napjáig. Kisfiamnál is alkalmaztam, meg most is, a kislány pocaklakómnál. 17+3hetes

2021. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én hüvelyben mértem, nekem az volt a kényelmesebb. Nálam pl a tipikus értékek: ciklus első felében 36.4, tizedre mindig ennyi. Aztán leesik 36.1-re vagy 36.2-re, ez az ovu napja elvileg, utána fölfelé indul, és 2-3 nap alatt fölmegy 36.8-ra. Ott is marad, a menstruációm előtt megy le, vagy mikor már megjött. Mivel nekem minden ciklusban ugyanazok voltak a kapott értékek, egy idő után már nem mértem minden nap, csak a ciklus közepén, hogy az ovut megtaláljam. Ez így elvileg nem szabályos, de azért segített összehozni a babát (sajnos nem tudtunk folyamatosan együtt lenni).


Mikor terhes lettem, akkor a nem várt (és tényleg elmaradó) mensi előtt néha mértem 37.0-t, aztán visszament 36.7-re, aztán megint föl, kicsit ingadozott de nagyjából fönn maradt. Aztán mikor már 18 napja fönn volt, akkor teszteltem és pozitív lett.

2021. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom:)

Ebben a honapban ovu tesztezek es homerozok is. Bar meg egyik sem mutat semmi erdekeset sajnos.


A pontos 14 napos ovum egy mutet utan atmaszott 6 nappal kesobbre. Legalabbis ekkor erzek mindig szuro fajdalmat ami szerintem ovulaciot jelez. Erre lennek kivancsi igazabol, hogy tenyleg akkor van-e amikor nagyon faj.

2021. ápr. 14. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!