Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megbeszéljük a szüleimmel a...

Megbeszéljük a szüleimmel a babavállalást?

Figyelt kérdés

A férjemmel még a szüleimnél lakunk, még nem készül el a ház. Nyáron költözünk, de szeretnénk már babát.

Úgyhogy az első pár hónapban még a szüleimnél lennék terhes. Szóljak a terveinkről, vagy csak akkor, ha már terhes vagyok...


2008. dec. 1. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Csináljatok mindent úgy ahogy nektek a jó, könnyű és nem erőltetett! :D


Lehet hogy nem elsőre jönn össze a baby, mert sokaknál van így sajnos! :( Nálunk is így volt, de most nem rólam van szó ...


Nálatok lehet, hogy egyből összejön. :) Sok sikert kívánok hozzá! :D


De tudnotok kell, hogy ha a szülőknek szóltok akkor az azzal jár, hogy állandóan azt fogják kérdezgetni, hogy : -mi van a babaprojektel? És lehet hogy idegesíteni fog titteket egy idő után.

Természetesen mérlegelni kell, hogy mi van akkor ha elmondjátok, hogy babát akkartok és mi van akkor ha úgy tudják meg hogy kisbabátok lesz...


De most is ti döntitek el! Ahogy érzitek.

Sok sikert mégegyszer!

28 heteske

2008. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor mondjátok, amikor már van baba. Lehet hogy a szüleidnél laktok, de külön házaspár vagytok! Csak a Ti dolgotok eldönteni mikor szeretnétek babát. Persze kérhettek tanácsot, ha jól esik előre el is mondhatjátok a terveiteket, de csak saját elhatározásból, nem pedig kényszerből!
2008. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Húúúú... Én bármennyire is szeretem őket, és őszinte vagyok velük, ezt nem mondtam el, pedig a mi projektünk is már 5 hónapja tartott, mikor elköltöztünk külön...

Pont azért, mert nem akartam őket is kitenni sem a várakozásnak, sem annak, hogy esetleg előjöjjenek olyan bölcs tanácsokkal, mi szerint esetleg egy kicsit várjunk, ezért meg azért, stb...

Másrészt a páromat sem akartam kitenni ennek, ő valahogy magabiztosabb, ha ez az egész csak a kettőnk kis titokzatos projektje.

És nem egyszerű, ha probléma van, nem egyszerű ha nincs gond, de a mensi hónapról-hónapra megjön... Nagyon összetett ez a projekt, lelkileg is és testileg is, és épp elég, ha 2 ember egy húron pendül, én nem mertem még infó szinten sem megmondani.

De érdekes, mert a külön élésünk 3. hónapjában, idén aug. végén elmondtam anyunak, aki persze jó házastársként egyből továbbította apunak... :-)

Most viszont megkönnyebbülést hozott, hogy elmondhattam. Nem kérdeznek róla, de azért tudom, hogy titkon szorítanak nekünk.

Te is érezni fogod, hogy ikor van itt az idő. És ha nem sokára költöztök, akkor az én a helyedben megvárnám, mert az ám az igazi, - csak ti ketten... Mi 7 évet laktunk össze-vissza, de ezt a kis közös lakást saját kuckóban soha nem váltanám fel semmire...

2008. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De szerintetek nem gáz "otthon" teherbe esni és terhesnek lenni a szülők nyakán?
2008. dec. 1. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


NEM GÁZ!!! Szerintem is próbálkozzatok nyugodtan, főleg, ha már a nyáron költöztök is. Mert sajnos tényleg sokszor előfordul, hogynem az első hónapban jön a baba. Lehet ,hogy majd várnotok kell 3-4-5 hónapot, és akkor gyakorlatilag még pici pocakkal tudsz beköltözni az új otthonotokba :) ! Sok sikert a babához! És tényleg elkezdhetitek nyugodtan, amúgy meg nem hiszem, hogy tehernek éreznék szülők leendő nagyszülők azt, hogy a lányuk a szíve alatt hordja a kicsi unokát :) ! Vágjatok bele nyugodtan ,annál hamarabb fog veletek szuszogni éjjelente a pici manó!!!

2008. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!