Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudni szeretném, hogy mikortól...

Tudni szeretném, hogy mikortól kell elkezdeni a hőmérőzést? És hogy hogyan vezessem? A Jónás naptár hogy működik?

Figyelt kérdés
2008. nov. 29. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A hőmérőzést akkor kell kezdeni amikor megjön, és minden reggel nagyjából ugyanakkor kell megmérni a hődet még felkelés előtt. Nekem bejött hónaljban, míg valakinek csak szájban, vagy hüvelyben mérve lesz szép görbéje. Ne a ciklus.hu-n vezesd a görbédet, hanem inkább egy angol vagy német oldalon, mert sokszor téved.

A jónás módszer havonta meghatároz egy napot, amikor nagy valószínűséggel lesz egy plusz peteérésed. A plusz pé-t azzal magyarázzák, hogy egy ciklusban több tüsző is megérhet, de legtöbbször pé-kor csak az egyik szabadul ki. Ha ér valami pozitív hatás (pl. orgazmus, vagy a jónás módszer szerint a hold egy bizonyos fázisa), akkor az érett tüszőből kiszabadulhat a petesejt. Először nem hittem benne, de az első hónapban teherbe estem így, csak sajnos hat hetesen elvetéltem. És még valami: a plusz pé. csak akkor befolyásolja a ciklusodat, ha teherbe esel tőle (nem jön meg). Tehát ha nem esel tőle teherbe, akkor egyáltalán nem is veszed észre a görbéden, tehát a rendes pé-től számítva 2 hét múlva meg fog jönni. (Ez az összes plusz pé-re igaz, nem csak a jónás napra.)

Egyébként érdemes 2 naponta szeretkezni, akkor egész hónapban nem mulasztotok el egyetlen esélyt sem, hiszen egy orgazmus által kiváltott plusz pé. bármikor előfordulhat.

2008. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja még valami. Ahol a jónás napodat kiszámolhatod: lunarium.co.uk/jonas.php
2008. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!