Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudtatok hogy szeretnet...

Honnan tudtatok hogy szeretnetek gyereket?

Figyelt kérdés

Kicsit butan hangzik a kerdes, de van egy komoly kapcsolatom, amiben a Parom mar az elejen bejelentette h o mar szeretne gyereket, nem akkor es azonnal de neki nem jelent problemat ha lenne. Bennem most jutott el odaig a gondolat hogy en is szeretnek kisbabat, es tudom hogy barmi is tortenne a parom nagyon nagyon jo Edesapja lenne. Viszont bennem van egy olyan felsz, es pont ez hogy mi lesz 10-15 ev mulva? Ez normalis gondolkozas ilyenkor? Adott minden ami egy kiszamithatobb elethez szukseges sajat ingatlanok, az o es en reszemrol is, viszont nekem nincs “karrierem” dolgozok, dolgoztam de nem vagyok egy kivaltsagos ember hogy barmi megszakadjon az en jelenletem nelkul.


Ti mikor gondoltatok ugy hogy megerett a kapcsolatotok vagy akar sajat magad arra hogy kozos gyermeketek legyen?


Koszonom az oszinte es reszletes valaszokat... es negativat is fogadok ha elmgayarzzatok miert ereztetek ugy akkor ahogy...

24 eves vagyok, jovoevben koltozunk egy reg vagyott kertvarosi hazba, es azutan is terveztuk azt hogy johet a kisbabo:)


2020. aug. 28. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nálam ez veleszületett vágy volt. Már kislánykoromban családról ábrándoztam a jövőmre nézve. Már a neveket is tudtam, hogyan fogom elnevezni a gyerekeket. 30 év után is tartottam magam ehhez, a nevek is stimmelnek :)

Sokat vártam a boldogságra, sokára jött a megfelelő szerelem és anyagi biztonság is.

2020. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
29 vagyok, gyerekvállalás előtt, így teljes körű tapasztalatom nekem sincs :). Én voltam az a típus, aki 19 évesen kijelentette, hogy lehet nem is akar gyereket, nem igazan csípnek a gyerekek sem, vhogy felnek tőlem és én se tudtam velük bánni, nem tudtam a nyelvükön beszélni. Ezzel szemben a párom imádja őket, őt is imádják a gyerekek és mindig tudtam, hogy ő legalább 2 gyereket szeretne. Megcsináltuk az egyetemet, dolgoztunk, karriert építettünk mindketten, és vhogy az utóbbi 2 évben kezdtük el azt erezni, hogy hiányzik vmi. Nem is tudtam megfogalmazni eleinte, hogy mi hiányzik, de aztán mivel körülöttünk egyre több baba született, ezért több időt töltöttünk gyerekek körében is. Es vhogy én is megváltoztam, beérett ez a dolog, mert most már teljesen más szemmel látom őket, szívesen foglalkozok velük és aranyosnak gondolom őket. Aztán tavaly vhogy atkattant vmi az agyamban (nem tudom jobban megfogalmazni) és azóta érzek belül egy ilyen furcsa sürgetést, hogy terhes legyek. Gondolom ezt hívják úgy, hogy megszólal a biológiai óra :) szóval számomra is meglepő a dolog, mert nagyon messziről indultam ehhez képest, mégis, most nem is vágyom már semmi másra. Persze racionálisan én is aggódok, hogy lesz-e elég pénz, meg tudunk-e adni mindent neki, de én egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy teljesen ideális időpont sose lesz gyerekvallalashoz. Úgyhogy próbáljuk pozitívan szemlélni ezt a dolgot, és nem parázni ilyeneken. Párkapcsolati szempontból nálunk mindig nagy volt az összhang, több, mint 10 eve együtt vagyunk, maga a kapcsolat igazából már 5 éve alkalmas arra, hogy gyérek érkezzen. Remélem hasznos volt, és tudsz belőle meríteni te is, sok sikert és boldogságot nektek :)
2020. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Onnan, hogy a Gyerekklinikán voltam gyakorlaton és minden babát hazavittem volna legszívesebben.
2020. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig nem éreztem azt, hogy anya szeretnék lenni.

8 éve vagyunk együtt a párommal, és 4-5 hónapja érzem azt hogy anya szeretnék lenni. Ennek elő jele az volt, amikor egy vásárló (boltban dolgozom!) megkért hogy fogjam meg a kicsi babáját kb 1 perc telhetett el rólam tudni kell, hogy én a pici babáktól mindig is féltem mármint megfogni játszani valahogy nem éreztem hogy ezt hogyan is kell, de akkor rádöbbentem amikor szó szerint a kezembe adtak a pici babát, hogy én is anya szeretnék lenni. Talán az is befolyásolhatta hogy szinte minden éven valakinek született babája, tehát valahogy mindig is bennem volt ez már egy ideje de akkor ott a boltba rádöbbentem hogy ez az ami hiányzik az életemből.

2020. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24/N
2020. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!