Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan segíthetnék magamon?...

Hogyan segíthetnék magamon? Miért nem sikerült még?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja próbálkozok a teherbeeséssel. A múlt hónapban volt is egy jobb oldali tüszőrepedésem, de akkor sem sikerült. Nem szedek semmiféle gyógyszert (csak b-komplexet folsavval). Kicsit meg vagyok ijedve attól, hogy hátha nem átjárhatóak a petevezetékeim vagy netán PCOS vagyok a tudtomon kívül. De ha ilyenjeim lennének, akkor már rég szóltak volna. A ciklusaim 28-29 naposak.
2008. nov. 25. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Azért, mert egészséges esetben is átlag 1 év szükséges a teherbeeséshez. 4 hónap semmi, ezért ennek a kérdésnek nem sok teteje van.
2008. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én tiszta ideg voltam már az első sikertelen hónap után,pláne a negyedik után, de sajnos az előző válaszolónak igaza van, a 4 hónap nagyon kevés.


Próbálj meg nem agyalni a petevezetéken pcos-en, mert még nincs rá okod. Ha már egy éve nem sikerül, akkor érdemes elmenni kivizsgálásra.


Nekünk 2 év volt mire sikerült a baba, pedig a kivizsgálások szerint sem nekem, sem a páromnak nem volt semmi baja. Az első sikertelen inszemináció után annyira kiborultam, hogy lemondtam a babáról egy időre, elkezdtem fogyózni és edzeni, nem foglalkoztam semmilyen terhességgel kapcsolatos dologgal és rögtön sikerült :)


Nagyon sokat számít a stressz, a hozzáállás, a pszichés háttér. Nálam egyértelműen ez volt az oka a sikertelenségnek. Ez egyébként azért is rossz, mert ettől a legnehezebb megszabadulni, erre sajnos nincs bogyó :(


Szóval egyenlőre próbálj lazítani, szép ciklusaid vannak, próbáljátok a szexet a 10-16. nap között bedobni és nyugi!


Ha egy év alatt mégsem sikerül, akkor én elmennék egy kivizsgálásra, itt megnézik a párod fickóit, csinálnak neked egy hormonprofilt, egy petevezeték átjárhatóságit, PCT-t és ki fog derülni, hogy van-e valami olyan gond, amit kezelni kell.


Addigis nyugi, csak szeressétek egymást és csak erre koncentráljatok szex közben :D

2008. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!