Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jövőre babát szeretnénk a...

Jövőre babát szeretnénk a párommal, és én már 6 éve szedem a fogamzásgátlót. Mercilont szedek, a dokim szerint jó gyógyszer. Aki szintén ezt szedi, milyen véleménnyel van róla?

Figyelt kérdés
Van vagy volt mellékhatása? Nehezebben állt vissza a ciklusa az abbahagyása után? Nekem rengeteget fáj a fejem, migrénes panaszaim is vannak, elképzelhető, hogy ettől? Az orvosok sosem feltételezték ezt... akkor lehet hogy nekem sem kellene ezzel foglalkoznom.
2008. nov. 22. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én is azt szedtem néhány évig,voltak vele problémáim.Amikor letettem a gyógyszert,össze-vissza jött meg a mensim jó néhány hónapig.Nekem 1 év kellett mire kiürült a szervezetemből,és akkor mertem csak babát vállalni.Most 18 hetes várandós vagyok,és egészséges babát várok.Azt javaslom ha babát szeretnétek jövőre,mihamarabb tedd le ezt a készítményt.A leendő magzatod egészsége legyen fontosabb mindennél.Ráadásul ha úgyis csak gondot okoz neked a migrén,és az egyéb panaszok.Fontold meg,és sok sikert a leendő babához a jövő évben. Egy 18 hetes kismama
2008. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grófházy ***** válasza:

én is ezt szedtem nagyon sokáig.Tovább mint te.Nekem nem voltak tőle panaszaim.Amikor abba hagytam,(baba miatt)

3 hónapig "rendesen" menstruáltam,úgyértem a szokásos ciklushossz megmaradt.De utána elkezdtem össze vissza mensisni.Elmentem dokihoz,elküldött vérvételre,és kiderült nem volt peteérésem,és ez okozhatta az össze-visszaságot.' 1 hónapos gyógyszerkúra,addig védekezni kellett,mert ha sikerült volna a gyógyszer miatt nem tarthattuk volna meg.ÉS a következő hónapban tehes is lettem.Lehet nem ártana letenni,és vaami más módszerrel védekezni. mielőtt elkezdiketk a projektet,egy átfogó kivizsgálás biztos jó.Max megbizonyosodhatsz róla,hogy minden ok,ha viszont valami bibi adódik,mint nálunk,akkor van időd a kezelésre.Talán nem hiszed el,de repülnek a hetek és a hónapok,főleg ha ilyesmiről van szó.

2008. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak!

Én is pont attól félek, hogy mire az abbahagyás után belekezdhetnénk a babaprojektbe, addigra bekeveredik a mensim. Ha lesz egyáltalán normális. Nekem gyógyszer előtt rendszeres volt, remélem azért nagyon nem kavart be. Viszont júniusban lesz az esküvőnk, na ha én az előtt abbahagyom a gyógyszert, és elkezdek összevissza vérezgetni, az csúcs lesz. Mármint az idegeskedés miatt gondolnám. Végül is a babának ideális körülmények közé kell érkeznie utána (már ha van ilyen :-(), úgyis kivárom a megfelelő időt, még akkor is csak 28 éves leszek legrosszabb esetben ha egy évig sem jön össze semmi sem. De azért reménykedek. Köszi a válaszokat!

2008. nov. 24. 07:55
 4/5 anonim ***** válasza:

szia


én ugyan trilegort szedtem 7 évig, én is migrénes voltam.

az első gyógyszermentes hónapban nem a menstruációm, hanem a babó jelentkezett.

sok sikert

4hónapos, egészséges kisfiú anyukája.

2008. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Grófházy ***** válasza:

2-es vagyok.

Én letennem a tablettát,és 3 hónap múlva kérnék egy vérvételt.Ha gond lesz(bár ne legyen) akkor van időd "bőven" a kezelést végigcsinálni,és a gyógyszer után lesz egy kis ideje a testednek is kitisztulni.

Én a tapasztalataim alapján ezt tenném.Ja és egy naggyon jó doki az első lépés!!!!HA valakinek prolaktin gondja van,előszeretettel nyúlnak a clomidokhoz(Bromocryptin és társai),holott lehet egy célzott prolaktin kezelés elegendő lenne,csak hosszadalmasabb,de a későbbiekre nézve is jobb megoldás.Ezt a kezelést egyszer kell végigcsinálni,ez áttör egy un.gátat a kúra alkalmával,és beáll a normál szintre.Valakinél pár hónaig kell szedni,valakinél évekig.Érdemes időben elkezdeni.Ha bármi kérdés van jeletkezz

2008. nov. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!