Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek még valaha terhes?

Lehetek még valaha terhes?

Figyelt kérdés
korábban fórumoztam, nagyon tanácstalan helyzetben voltam, de végül el kellett vetetnem a babát /nem egészségügyi okok miatt/ ez már két hónapja történt, a negyedik hét után éltünk nemi életet újra.. majd azóta hetente párszor.. most két hónap után kezdem érezni, hogy szúrkál a hasam, fehér szagtalan folyásom van, olyan egyébként a fájás, mintha a méhem szúrkálna.. /hasonlóan mint amikor terhes lettem/ most kizárt hogy az lennék, mert óvszert használtunk. /ha ez lényeges..5 hétre az abortusz után jött meg a menszeszem. / Szóval a furdaló lelkiismeret-furdalás, az hogy megbántam az mindennapos érzés, ehhez társult, most hogy félek sosem lehet később babám ismét.. félek szexualis életet élni félek minden egyes kis veszélytől, óvva óvnám a méhem és a többi hozzátartozót :) hogy később nehogy baj legyen. /32 éves vagyok/
2008. nov. 18. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom, hogy ez történt. Voltam hasonló helyzetben. Tavaly volt abortuszom, idén terhes lettem és volt bennem minden. Lelkifurdalást éreztem, hogy a tesója nem születhetett meg ő meg igen. A sors fintora, hogy elvetéltem. Volt olyan, hogy szeretkeztünk a párommal és nem védekeztünk és egyszer csak elbőgtem magam szex közben, hogy ne élvezzen belém, mert rettegtem mindentől. Ezen sajnos csak az idő segít, más nem. Nekem még mindig lelkifurdalásom van, mostmár mindkét baba miatt, úgyhogy egyenlőre nem is akarok. Félek attól, hogy hogyan dolgoznám fel lelkileg. Először helyre akarok jönni, mert ez így nem jó. És persze, hogy lehetsz terhes, miért ne lehetnél??? Ne butáskodj! majd ha elérkezettnek látod az időt, biztos vagyok benne, hogy egészséges és gyönyörű babátok lesz:-)
2008. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Sajna ami veled történt.Manapság már annyira nem veszélyes az abrt.Csak az emer lelkiismerete az egy kemény dolog.Miért kellett ezt tenned?Hisz már nem vagy annyira fiatal.Az első babódcid volt?Boccs a kérdésekért.Csak én nem értem,h miért kell ez.....
2008. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. Én nem gondolom, hogy mégjobban lelkifurdalást kéne csinálni a kérdezőnek. az, hogy iért tette rá tartozik. Felnőtt nő, aki képes mérlegelni és döntéseket hozni. Ha meghozott egy ilyen döntést, biztosan jó oka volt rá. Egy nőnek jó esetben, nem kellemes kikapcsolódás az abortusz (bár amikor elvetéltem másnap jó pár vihogó lányka jött elvetetni a gyerekét. Olyan volt mintha minden félévbe megtennék. Tök jól viselték a solgokat). Ha valaki ilyen súlyos dologra szánja rá magát, főleg ilyen idősen, biztos elég nyomós indoka volt rá.
2008. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze,én tényleg nem is akartam bántani őt.Sajnálom,ami vele történt.Ki tudja,h mit hoz nekem is még az élet.
2008. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hogy miert kellett elvetetnem? sajnos ez egy nagyon szomoru tortenet.. Baratom is akarta en is.. majd kozbeszolt a csaladja /ormenyek/ Amerikaban vagyok, meg nincsenek papirjaim, o meg tanul.. a szulei azt mondtak megvonnak minden tamogatast, ha megtartjuk. Az en szuleim mondtak menjek haza, de apa nelkul nem akartam vallalni. O megkert hogy most vetessuk el, es kesobb majd lesz. csak hogy azota azt mondta ,hogy valami megvaltozott benne.. nem tudja szeret-e ugy mint regen.. mar nem gondol ugy ram.. mar nem erzi azt amit az elejen.. hat megkaptam a pofonokat.. nem tudom az okat miert valtozott szerelme.. O konyorgott vetessem el es majd elvesz felesegul .. es tessek.. neki is nagy lelkiismeret-furdalasa van.. tudom.
2008. nov. 19. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!