Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges hogy 37 évesen...

Lehetséges hogy 37 évesen elmaradjon a menstruációm?

Figyelt kérdés
2 éve tervezzünk babát,de 1,5 éve méhen kívüli terhességgel műtöttek.Azóta semmi nem lett.Most 40 napja nincs menstruációm,de a tesztek negatívak lettek.Többet is csináltam.Elmentem orvoshoz,aki azt mondta várjak amíg meg jön,vagy menjek vissza jó 2 hét múlva akkor meghozzák gyógyszerrel.Csak kézzel vizsgált meg,azt mondta nem érez terhességet.Ami valószínű mert én sem.Most estem kétségbe,mi van ha kezd elmaradni a menstruációm és hogy hogy ilyen korán? És hogy lesz ebből baba? És miért nem küld egy orvos sem semmi vizsgálatra,mikor már mondtam hogy nem esek teherbe hiába próbálkozom,csak annyit mondanak hogy sok vizsgálat kell,de sehová nem küldtek.
2010. júl. 19. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nem akarlak elkeseríteni, de lehetséges. Anyukám 39 éves volt, amikor elmaradt a menstruációja véglegesen. Szerintem mindenképp járj az orvosok nyakára, ha kell akkor keress fel többet is. Ha debreceni vagy én tudok egy jó orvost ajánlani neked.

2010. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tatabányán lakom,és Pesten járok naponta.Szívesen fogadnék egy törődő orvost,de anyagi kereteim korlátozottak.
2010. júl. 19. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Na,azért nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni!Én 40 vagyok,és nekem is rendszertelen a ciklusom,35-63 nap közötti,voltam én is orvosnál,és nekem azt mondta,hogy nagy mértékben függ a genetikától,hogy anyukámnak,nagymamámnak mikor múlt el a vérzése.'Hál is tennek'51 éves korukban,úgy hogy engem megnyugtatott az orvos,hogy nincs ilyen téren baj,de szedjek Premenset 3 hónapig,ha nem áll be a ciklusom normálisra,akkor menjek vissza.Mi is babát szeretnénk.Viszont van egy ismerősöm,akinek a családjában a női ágon,nagyon korán jött a klimax,és neki is nagyon hamar 36! éves korában bekövetkezett.Na,akkor ijedtem meg én is nagyon,és akkor kérdeztem meg az orvost.

2010. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Némi vigasz:( de azért vagyok szomorú mert nekem mindig rendszeres volt a menstruációm.26-28 nap,csak a műtét óta lettek pár napos eltérések másfél éve,de még az se volt 32 napon túli eddig,most semmi.
2010. júl. 19. 23:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


2 éve nekem is kimaradt 3(!) hónap. Akkor voltam 36 éves.

Persze addig bújtam a netet, amíg diagnosztizáltam magam: korai klimax. Elmentem dokihoz, csináltak labort, valami hormonszint nem volt jó, kaptam rá gyógyszert. Utána úgy-ahogy ”beállt”.Most 3 héten belül szülni fogok.5 évvel a 2. gyerkőc után. Az elsőre is 5 évet vártam, 1 kukát meg lehetne tölteni nega tesztekkel.

Próbálj másik dokit! Amikor nekem a fentiek után meg volt a laborom, az enyém megkérdezte, akarok-e még szülni, mert akkor úgy fog kezelni.Persze akkor mondtam, van már 2, csak semmi gyógyszerezés. Így egyedül a mensimet hozta meg. Ha még a legrosszabb lenne is Nálad, ma már hormonokkal csodákra képesek (szerinted a bulváros 65-70éves kismamák ovuláltak még?).

Bízom benne, hogy egy jó dokival minden rendeződik, egyébként sem vagy még ”öreg” babázni!

Kitartást!

2010. júl. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 letta88 ***** válasza:
Szia!Az én anyukámnak 35 éves koráig halál pontosan jött meg, majd egyszer csak elfelejtett megjönni neki, csinált terhességi tesztet negatív lett.Elment az orvoshoz, majd azt mondta neki az orvos, hogy ha még szeretne babát akkor igyekezzenek mert kb öt éve van arra hogy teherbe essen,mert utána nem lehet.Mondjuk ő már nem akart.Viszont egy másik sztori, keresztanyukám hasonló cipőben evezett mint te nem jött meg neki vagy 10 negatív teszt, már az orvosok is hülyének nézték, végül kiderült hogy terhes, csak kicsit nehezen tudták kimutatni ő 40 volt és elakarta vetetni mert már van két nagy lánya, de már nem is tudta elvetetni mert olyan későn vették észre neki.Szóval semmi elkeseredés.Fel a fejjel mert sikerülni fog.Én nagyon drukkolok!!!!Bocsi a hosszú sztorizásért!:-)
2010. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, érdemes lenne eljönnöd Győrbe dr. Bödecs Péterhez..én sokáig válogattam és kerestem orvost magamnak..mindenki legyintéssel elintézte a problémámat..ő már az első alkalommal fél órát kérdezgetett..még az étkezési szokásaim is érdekelték..stb..azonnal adott mindenféle hormonvizsgálatra beutalót..uh-t is csinált..nyolc ezer forint volt nála ez a vizsgálat..amúgy három és öt között van ha nincs hüvelyi uh-..minden héten kedden rendel Győrben, amúgy a többi nap Csornán..mindenképpen megérné neked legalább egyszer felkeresni..tuti elküld hormonvérvételtre ..én csak annyit mondtam neki mikor legelőször ott voltam, hogy nem jön a bébi..és nincs időm mert 35 éves vagyok..nagyon ajánlom neked!!Itt a honlapja..azon van telefonszám amin be tudsz jelentkezni..érdemes a megadott időpont előtt egy órával ott lenni..mert nagyon sok betege van és érkezési sorrendbe mennek be..nem számít az időpont..ő ugyanis csak azt mondja, hogy aznap hánytól van ott..
2010. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs a honlap lemaradt..

[link]

2010. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, ha vagy szerződésbe egészségpénztárral akkor visszatérítik neked a vizsgálat árát..a honlapon rajta van melyek.
2010. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy! Kicsit messze van Győr,igaz még a vonat egyszerű de onnan már nehezebb lesz.Mindenesetre augusztusban szabin leszek,és ha 1-2 vizsgálattal el tudok érni valamit,az sokat számítana.Még reménykedem benne hátha olvas olyan is aki közelebb van.
2010. júl. 20. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!