Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem szopizik eleget a...

Miért nem szopizik eleget a babám?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hetes babám, de gondok vannak a szoptatással sajnos. A két mellemből összesen 70-100 ml-t szív ki minden szoptatáskor, de meg utána pótolom cumisüvegből lefejt tejjel vagy tápszerrel,amiből még eszik, tehát nem lakik jól a szopival, pedig tejem még lenne, szoptatás után a 2 mellemből még 60-100 ml-t le tudok fejni. Nem tudom mit tehetnék hogy ne kelljen cumisüvegből pótoljak.

2017. ápr. 2. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

5 hetesnek a 100 ml teljesen jó. Ha még van a melledben és nem kéri, akkor vagy jóllakott, vagy megszokta, hogy a cumisüvegből könnyebben jön és lusta kiszívni a hátsó tejet.

Sír szoptatás után, vagy miből gondolod, hogy éhes marad?

2017. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a gond, hogy adsz neki egy könnyebb alternatívát. Ha éhes maradt, akkor pihen kicsit és újra szopizik. Az én babám ilyenkor még nagyon messze állt a 3 óránkénti szopitól. Emlékszem, jóideig volt az a szokása, hogy szopi-fél óra szünet-szopi-20 perc szünet-szopi. Persze nem mértem, nem biztos, hogy az allt-e mögötte, amit te írtál, de elképzelhető. Szerintem adj neki csak mellet. De ha már nagyon zavaró ez a probléma, akkor nekünk pl. a klinikán felajánlották a csecsemős nővérek/ szoptatási tanácsadók a segítséget a későbbi időszakra is. Esetleg kérdezd meg őket is.
2017. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért gondolom hogy nem lakik jól mert volt hogy csak cumisuvegbol kapta a lefejt tejet és a maximum amit megevett 150 ml volt. De maskor is 110,120,130 ml-két eszik cumisüvegből,a mellemből viszont 70 az átlag. És ha jól laknaa mellemből akkor utána gondolom már nem enne a cumisüvegből is.
2017. ápr. 2. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, erre írtam, hogy nem feltétlenül lakik jól. De elfáradt, és esetleg később folytatja. Mint írtam, az enyém egy ideig három részben szopizott.
2017. ápr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is így volt. Szopi, utána üvegből tej. Aztán egyre kevesebbet kért szopi után, már csak 30-40 ml-t. Ma elhagyatott az üveget, és csak szopik.

Nálunk az volt a gond, hogy újszülött kortól kezdve kapott üvegből pótlást, és megszokta. Túl gyenge és pici volt ahhoz, hogy legyen türelme és ereje a mellből eleget enni. Plusz sokat voltunk orvosnál, kórházban, ott bizony néha egyszerűbb volt üvegből etetni.

Ahogy nőtt és erősödött úgy egyre jobban szopott. Most már az üveget nem akarja elfogadn. A sok fejéstől sok tejem lett, szopás után 100-150 ml-t tudok fejni, és könnyebben is jár a mellem,könnyen jön belőle a tej. Remélem, végképp elhagyjuk az üveget, az egyszerűbb lenne sokkal nekem is.

Most lassan 2 hónapos.

2017. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 F. Eszter ***** válasza:

Először is tudnod kell, mi a szoptatási célod. Sokáig akarsz szoptatni, vagy "csak" 1-1.5 éves koráig? Azt akarod, hogy már most kb 3 óránként egyen, vagy inkább azt, hogy csak szopizzon? Esetleg 3 óránként csak szopjon? :)


Ha ezeket tudod, akkor tudsz könnyebben segítséget keresni. Szoptatási tanácsadó seggítségét is lrdemes kérni ilyenkor.


a legegysezrűbb, és ezzel egy lépésben el is hagyhatjátok a cumisüveget, ha a baba együttműködő, ha igény szerint szoptatsz.

Ez azt jelenti, hogy a baba a korai éhégjelekre mellre lerül, és addig marad rajta, amíg el nem engedi, és nem fogadja el a másik mellet. (ököl rágása, szopása, kereső mozdulatok, alvás közbeni gyors szemmozgás, baba nyitogatja a száját, cuppog stb.)

Ha ezekre a jelekre mellre kerül a baba, az serkenti a tejtermelést és mág en olyan éhes a baba, hogy ne legyen türelme a szopihoz.

Cumisüveg nem kell, hiszen ha nem evett eleget, hamarosan megint mellre kéri magát. Ha még nem ürült ki az első, add oda neki azt nyugodtan.

Ha sír szopi után, kínáld a másik mellel. Egészen addig váltogathatod így a melleket, amíg a baba elégedett nem lesz. (amikor elengedte az egyiket, akkor kínáld a másikkal... ha nem kell már, nem fogadja el, ha elfogadja, akkor még kell valamiért)


Ha azt akrod, hogy kb 3 óránként egyen, és csak szopjon, akkor először jó lenne tudni, hogy azzal, amit szív, mennyi ideig bírja. Ha 3 órá múlva éhes megint, akkor nincs gond, eleget eszik.

Ha 3 órán belül éhes lesz, akkor lefejt tejet adhatsz neki pótlásként, hogy kibtja a 3 órát, de ne cumisüvegből. pl. fecskendó, tápszonda az ujjadhoz rögzítve, svéd itató pohár stb.

Így nem biztos, hogy ennyivel mellre tudod szoktatni, nem árt szoptatási tanácsadó segítsége.


Bármit választasz, figyeld, hogy a baba elég tejhez jut-e. A tápláltsgnak megvannak a jelei:

pisis kakis pelusk száma (legalább 5-6 pisis pelus, és 6 hetes kor után kizárólag anyatejes baba esetében legalább 7-10 naponta 1 kakis)

megfelelő súlygyarapodás (legalább heti 120-150 gr a születési súly duplázásáig)

a baba bőre hidratált-e

acetonszagú-e a lehelete (ha igen, a kiszáradás első jele)

jó-e a baba közérzete

nyugodt-e a baba, szoptatással megnyugtatható-e


Ne márd a szoptatásokat, nincs értelme. Nem tudja a mérleg, hogy milyen összetételű tejet szopott a baba, vizesebbet vagy zsírosabbat, ami jóval táplálóbb. A tej összetétele szoptatásról szootatásra változik, sőt, egy szoptatás alatt is módosul, a baba igényeinek megfelelően.

2017. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Az én babám kb 3 hetes volt mikor elkezdtek gondok lenni a szoptatás körül. Konkrétan bár éhes volt 4-5 perc után abbahagyta az evést és ha újra mellre tettem egyre intenzívebben (egész testévvel ellenfeszülve) sírva majd ordítva ellenszegült. Megnyugtatás, pihi után újra mellretevéskor sem volt hajlandó szopizni rendszerint 1-1 órát rászántam minden szoptatáskor, de nem evett többet, viszont nyugtalanul sírt és mutatta a jeleit az éhségnek (cuppogott a szájával, intenzíven szopta a cumit, ha magamhoz vettem kereste a mellet). Mivel lefejéskor volt tejem, ezért nem az volt a gond. Viszont mivel ezt szünet nélkül csinálta, a tejem teljesen leapadt. kb 1 hét múlva elkezdtem rendszeresen fejni, hogy stimuláljam, ezzel sikerült visszahozni a tejet és elöször mindig mellre tettem, evés után pedig fejtem és a lefejt tejet megkapta cumisüvegböl. A mai napig nem tudja senki (orvos, védönö, szoptatási tanácsadó, szoptató anyukák), hogy miért nem szopott rendesen a babám (hasfájósság, túl erös vagy túl gyenge tejleadó reflex, lustaság, egyéb) de senki nem tudott jobb megoldást tanácsolni, minthogy tegyem mellre aztán fejjem a tejet és adjam azt oda, hogy jóllakjon. Most 5 hónapos a picim (7 kg), 2 hósan teljesen elhagytuk a mellre tételt, (nekem is nyüg volt meg a babának is), maradtunk a lefejésnél és bárki (éjjel apa, nappal nagymama) oda tudja adni a lefejt tejet a hütöböl, én közben alszom, pihenek, kikapcsolódom stb. szóval nem is olyan rossz dolog mint ahogy sokan beállítják. Még annyit, hogy van egy 3 éves fiam akit egy évig gond nélkül örömmel szoptattam, így aztán még érthetetlenebb a dolog, de igenis van olyan hogy a baba nem szopizik eleget a mellböl és ez egyáltalán nem az anyuka hibája.

Azt tanácsolom fogadd el a helyzetet, és hozzd ki belöle a legtöbbet. Nincs abban semmi rossz ha cumisüvegböl iszik a baba, és abban sem ha fejni kell a tejet (egszerre fejem mindkét mellet elektromos készülékkel napi ötször 10-15 percet, ha szoptatnám több idöm menne rá naponta ) Tudom most sokan megköveznek, tegyék csak, ezen már rég túl vagyok, de még azt is leírom, hogy ha tápszerezni szeretnéd a babát azt is megteheted, hidd el akkor is szép és egészséges lesz a babád, mindenki mással pedig ne foglalkozz.

2017. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!