Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan biztosítjátok tápszerhe...

Hogyan biztosítjátok tápszerhez a forralt vizet?

Figyelt kérdés
Mindenki a most divatos babavizet használja? Vagy minden etetés előtt forraljátok, majd hűtitek a szükséges vízmennyiséget? Vagy van valami egyéb praktika amit alkalmaztok?
2016. márc. 6. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Reggel felforraltam, utána csak a megfelelő hőfokra melegítettem.
2016. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
reggel felforraltak másfél litert, miután kihűlt beraktam a hűtőbe, és mindig annyit öntöttem ki belőle amennyi kellett, azt melegítettem.
2016. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Vízforralóval, az egész nem több 5 másodpercnél.
2016. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, felforralok egy nagyobb mennyiséget, aztán mehet a hűtőbe. Mibe tettétek a vizet? Sima műanyag palackba vagy sterilizált üvegbe? Vagy már én bonyolítom túl? :)
2016. márc. 6. 11:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehet sima palackba, esetleg vannak azok a "tejes"üvegek(tudod,boci mintás, ilyen olyan, csatos kupakkal), amiket lehet venni hipermarketben.
2016. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs, hogy belekérdezek, de a vízforraló játszik? én is pont most gondolkodom a beszerzésén
2016. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is vízforralóba forraltam fel fél napi adagot, azt még a hűtőbe se raktam be, csak a forralóból öntöttem mindig annyit amennyi kellett és melegítettem
2016. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is felforralok egy nagyobb adagot és azt melegítem. De én nem tettem be hűtőbe, hanem letakarva a tűzhelyen tartottam. (Lehet, hogy rosszul tettem??) De baja soha nem volt, pedig már 16 hónapos.

Viszont nálunk a vízforraló nem lett volna jó, mert ha ő éhes lett, akkor azonnal kellett neki. Ha még hűteni is kellett volna, akkor nem tudom mit csináltam volna vele.


Mi tartalékba tartunk itthon babavizet is, ha valami miatt azonnal kellene a víz, de nincs forralva elég, de rendszeresen nem adok neki. Születésekor mondták a kórházban, hogy nagyon sok babának fáj tőlük a hasa. De ugye függ attól is, hogy milyen a víz felétek.

2016. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Reggel forralok friss vizet vízforralóba és pont. Ha kell csak simán felmelegítem. Nem tettem soha hűtőbe.
2016. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a bevett szokás, hogy a napi szükséges vizet felforraljuk egyszerre, visszahűtjük. Tartunk itthon babavizet, hogy ha valamiért nincs víz, csőtörés bármikor lehet, akkor ne kelljen boltba szaladgálni, de alapvetően teljesen felesleges erre költeni. Szerintem mindegy mivel forralsz, mi vízforralóval szoktuk.
2016. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!