8 hónapos szorulás?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi.

8 hónapos babám még mindig az 1-est issza a tápszerből félek hogy nem lesz elég vitamin neki benne, DE hiába próbáltam átváltani kettesre, nyammogva nehezen issza meg a kettest és szorulása is van tőle vagy rosszabbik esetbe visszajön a fele evés után. Próbáltam másik fajta tápszert el sem fogadja! Próbáltam boci tejet, nagyon szorulása lett tőle. Próbáltam a bolti tejet, attól semmi baja nincs sőtt, sikeresen meglágyitotta a székletet, de inkább éhen hal minthogy megigya (egész nap fél üveggel ivott de nem kellett neki több hiába próbáltam [150ml]), ugye 8 hónaposan már be lehet vezetni egy kis joghurtot, túrót, próbáltam a joghurtal próbálkozni, megint száraz kemény széklete van. Azon kívül sok étel megfogja a hasát, egyedül az avokádó és a szilva nem szóval igyekszem ezekkel keverni ami széklet fogó és úgy bevezetni. Már nem tudom mi tévő legyek. Orvos szerint semmi baja, és hogy "normális" hogy másfél éves koráig székrekedni fog mindentől amíg meg nem szokja az ételeket a pocija és hogy adjam nyugodtan a 2-est mert semmi baja nem lesz.. Szerintem meg igenis baj hogy szorulása van tőle és még vissza is jön, az 1-től semmi ilyen problémája nincs. Egyébként husis baba, jól fejlődik. Egyszerűen nem tudom már mit kezdjek ezzel a szorulással. Vagy mit csináljak hogy átváltásak 2-es tápszerre hogy ne legyen szorulása tőle. Probiotikum nem segít.



aug. 13. 05:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Sosem.volt tápszeres babám,nem értek hozzá,csak egy ötlet, de ha az 1es és 2es tápszert összekevered neki. A vitamin is több valamivel és lehet szorulása sem lenne annyira.

Egyébként a kajába ha raksz neki 1 kanál olajat, mondjuk az ebédhez,az sokat segíthet.

aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Joghurthoz vagy gyümölcshöz pl. Nem tehetek olajat sajnos, vizzel szoktam hígitani vagy tápszerrel esetleg teával. Próbáltam keverni is, nem is keverni. Így is úgyis szorul. :/
aug. 13. 08:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell lecserélni az 1-est,nyugodtan kaphatja a tápszeres korszak végéig.
aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem lesz baja ha 1-est adok neki addig?
aug. 13. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet. Tejfehérje allergiás.
aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Ugyan miért lenne?
aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért érdekelt, mert a gyógyszertárban már 2x megszóltak, hogy miért veszem még mindig az 1-est mert 6 hónapos kortól a 2-es kell. Legutóbb Szándékosan 2-est adtak ide és amiért szóltam, hogy nem ilyet kértem majdnem leálltak velem veszekedni hogy 6 hónaptól ne adjak 1-est mert nem lesz elég tápanyagtartalma a kicsi számára és vitamin hiányos lesz. :/ mondjuk szerintem ez nem volt rendben így. De mindegy.
aug. 14. 05:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2es tudtommal nem laktat annyira, mint az 1es. Azt a doki nem is tudja kiírni receptre. Teljesen felesleges a 2est adni. Nyugodtan add neki az 1est. Ha legközelebb szólnak a gyógyszertárban, meg mondd meg nekik, hogy a doki ezt javasolta. Amúgy semmi közük hozzá.
aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!