Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ehhez mit szóltok? Tudom,...

Ehhez mit szóltok? Tudom, hogy nálatok szokás, és meg is követelik, hogy a szülésznek pénzt adjatok, de ez tényleg így megy nálatok? Akinek orvosa van, az mind tud adni 100 rongyot a szülésnél?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 6. 19:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Úgy értettem az ingyent, hogy nálunk nem divat a hálapénz, főleg az nem, hogy egy orvos pofátlanul elkérje a százezreket...nagyon örülök, hogy te helyénvalónak találod a több százezres hálapénzt, gratulálok. Rakd csak alájuk a lovat.
2010. júl. 6. 22:14
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Igen,valóban ingyen van kedves utolsó válaszoló,de nagyon sok olyanról hallottunk már,hogy a kedves doktor úr magas ívben tojik a kismamára,ha már egyszer zsetont úgysem ad érte...Persze itt az ellenérv:én olyanról is hallottam,hogy az ügyeletes orvos nem foglalkozott addig a kismamával,amíg meg nem érkezett a ,,saját" dokija mondván,hogy az nem az ő betege.Szóval ezért oszlik meg a véleményünk a doki fogadásával kapcsolatban.És akkor adj okos tanácsot annak a szegény szülő nőnek(aki amúgy is tele van félelmekkel),aki csak a csemetéjét szeretné a lehető legnagyobb biztonságban világra hozni.

Én nem jártam magánrendelésre,csak ahova a körzetem szerint tartoztam.Végig nagyon aranyosak voltak velem,egy szavam sem lehetett,szerintem nagyon szerettek az asszisztensével együtt pedig nem fogadtam meg az orvost.Szerencsémre pont azon az éjjel indult meg a szülés,amikor ügyeletes volt.Egyedül a szülésznőkkel szemben éreztem azt,hogy ,,rosszkor érkeztem":-D Könnyű szülés volt szerencsére,de annál fájdalmasabb.A doki 10ezer forintot kapott az összes kedvességéért.Nem vet fel minket a pénz,de megtehettük volna hogy többet adjunk,mi mégsem éreztük ezt szükségesnek.Fogalmam sincs mit szólt amikor kinyitotta a borítékot,de nem olyannak ismertem meg aki megsértődött volna ezen,de különben sem érdekelt volna.Ő a munkáját végezte,ahogyan mindannyian.Csak ő kapott még érte + 10ezret,mi meg semmit.Ennyi.

2010. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező: fogd már fel, ez nem hálapénz. Hálapénz az, amit az utolsó leirt: nem kért a doki, de ő adott, mert hálás volt.

Akikről te beszélsz, ők ELŐRE megmondják, hogy ha azt szeretnéd, hogy ő haptákba álljon a kedvedért, akkor ő ezért ennyi pénzt kér. Nem vagy köteles felfogadni őt ennyi pénzért, de ha valaki ezek ellenére is őt akarja, akkor az neked mirt fáj vajon ott Finnországban??? Fel nem foghatom.

2010. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%

Mindenki megbolondult, hogy százezrekről beszéltek?

Atyaég! Profi, emberséges, elismert főorvosnál 40e-et adtunk, annyi "szokás".

És valóban: ha már elvárom, hogy ugorjon a vacsora mellől, akkor fizetek, mint ahogy a munkahelyem nekem is a plusz munkáért.

Amúgy meg ügyeletesnél szülni teljesen ingyenes, el is látnak, a többség nem is szemét, egész normálisak, ha az anyuka is az. A finnyásak, mint én, meg fizetünk, mert nekünk így jobb.

2010. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

a szülés itthon is ingyenes, akárcsak Finnországban. Ha van privát dokid, aki bármikor bejön (szabi alatt, az éjszaka közepén, stb) az más helyzet (bár az én orvosomnak akkor sincs tarifája), de ha nincs, akkor is normálisan ellátnak, szerencsére. Ez a fenti példa elég extrém.

Bocs, hogy visszakérdezek: de mióta élsz Finnországban? Csak mert magyarként ilyen lenézően írni az itteniekről, hogy "ez tényleg így megy nálatok", stb. elég visszatetsző. Tudod, mi sem a harmadik világ vagyunk.

Egy évekig Angliában élő 2 gyermekes anyuka

2010. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

szia!

Pont tegnap este, néztem erról egy riportot a tv-ben. Elvileg a fogadott orvos sem kérhetne egy forintot sem. De ha belegondolok, hogy mondjuk a terhesség 5. hónapjában közölné az árat, mit reagálnék rá???fogalmam sincs. Vagdalóznék eki a törvényről, vagy jeletse fe az anyuka????Nagy szemét egy banda!

Viszont azt se felejtsük el, hogy erről az ayukák tehetnek. sok olyat hallani, hogy a doki nem kér pénzt a szülésért, de a boríték mégis odacsússzan a végén. Az orvosok megszokták ezt a fajta fizetséget, és szinte, már alap, hogy ha orvost fogadsz, perkálnod kell, nem is keveset.Pedig ha azt vesszük az egy törvénytelen pénz, amiről az orvos nem számol be senkinek. gusztustalan!!!

2010. júl. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:49


11 éves korom óta. Most 30 vagyok.

2010. júl. 7. 07:33
 18/20 anonim ***** válasza:
47%

Szia! (ezt még leírom)

Az egyik közeli ismerősőm, egy baranya megyei kórházban, szerette volna fioman közölni a dokival, hogy hát nekik nincs erre pénzük, ne haragudjon stb....

ezt mondták: Dr úr, ne haragudjon, de nekünk erre most incs pénzünk, hogy önnek megháláljuk a szülést, de köszöjük szépen a segítséget, stb...

Mire az orvos:

- nem gond, du. is itt leszek......

szerintem én abban a pillanatban pofán vertem volna...

Amúgy szerintem nyugodj ebbe bele, sok itt a gazdag anyuka, akiknél nincs gazdasági világválság....:)Az ilyenek miatt szív az, akinek nincs 100 ezre egy szülésre, és azt az orvos le se tojja!!!!!

2010. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Bakker ez komoly utolsó?? Nem volt fogadott orvos és mégis követelte a zsetont?????
2010. júl. 7. 10:33
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Én ezzel kapcsolatban egy dolgot nem értek,minek fogadnak orvost azok akik a szülés után amikor minden rendben van felvannak háborodva,hogy pénzt kért az orvos,viszont elvárják,hogy az orvos ugorjon ha esik-ha fuj.Mindenki megteheti,hogy mindig ugyan ahoz az orvoshoz jár terhesgondozásra viszont,ha nem akar fizetni akkor az éppen ügyeletes orvosnál szül.Ha viszont elvárja a fogadott orvostol,hogy mindig rendelkezésére álljon akkor igenis fizesse ki az összeget.Szerintem bármilyen területen dolgozik az ember senki senkiért ingyen nem áll rendelkezésre.Ez ugyan olyan dolog mint amikor van egy fogorvos vagy bármilyen területen dolgozó orvos és mindig hozza mész a rendelési idöbe,ha meg máskor akarsz menni akkor vagy zárt ajtót találsz vagy éppen ezer idegen orvoshoz kerülsz.Tehát,ha dokit fogadsz a szüléshez akkor szó nélkül fizesd ki,mert Ö is szó nélkül kel fel éjszaka,hanem válaszd az ügyeletes orvost.Ha valakinek meg van az extra igénye akkor ne legyen felháborodva azon,hogy extra szolgáltatásért extra fizetés jár az extra orvosnak.Az orvos is ember és van magánélete,azt tiszteletben kell tartani,ezt két féle képpen lehet:vagy nem hivod fel szabad idejébe és szülsz az éppen az ügyeletesnél vagy fizetsz.
2010. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!