Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelem otthoni gátmasszázs...

Gátvédelem otthoni gátmasszázs nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sikerült valakinek a gátvédelem úgy, hogy előtte otthon nem végzett magának gátmasszírozást?

Majdnem a legvégeig úgy tűnt, császáros lesz a kislányom, de ma kiderült, hogy megpróbálhatom majd természetesen is, sőt, gátvédelemmel. Sajnos a császár tudata miatt én egyáltalán nem végeztem itthon gátmasszázst. Mennyi az esélye, hogy sikerül majd? Van értelme az utolsó hetekben-napokban (38+6 napos vagyok) elkezdeni?


Köszi a válaszokat!


2019. ápr. 29. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Én semmit nem készültem a gátvédelemre, nem is kértem, a szülésznő magától csinálta. Nem kellett vágni, és csak minimális szakadás lett.
2019. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem készültem a gátvédelemre. Vagyis de, vettem Weleda gátmasszázsolajat amit végül ki sem bontottam. :D Sikerült a gátvédelem és egyetlen apró horzsolásszerűség volt az egyetlen sérülésem. A szülésznőm nekem is magától csinálta én sosem jeleztem, hogy szeretném. Amikor először kérdezte amikor bemutatkoztunk akkor még azt sem tudtam miről beszél és mi az a gátvédelem.
2019. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
3740grammos babát szültem gátvédelemmel. Kérdeztem a szülésznőt, azt mondta nem kell massziroznom otthon. Ugyh nekem csaj ő csinálta, ott akkor, szülésnel.
2019. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

3800grammal született a fiam és gátvédelemmel. Nem repedtem,bár én külföldön szültem,de itthon is ugyanúgy működik gondolom. Végig maszírozott a szülésznő.


Nem készültem rá egyáltalán.

2019. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem csinàltam gàtmasszázst, a szülésznő sem, 2 horzsolàsom meg felüleltes bőrsèrülèsem lett csak.
2019. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Málnalevél teát ittam 37. héttől, mással nem készültem, nem volt fogadott dokim se szülésznőm. Ők készültek vágni, de 2 nyomásból kint volt a kislányom, így nem volt rá idő. Nem is repedtem, megúsztam varratok nélkül, kevesebb, mint 4 óra volt az egész vajúdás + szülés.
2019. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell gatmasszazs. Max muskotalyzsalyas olajjal be lehet kenegetni, az segiti a rugalmassagot, de folosleges, sot sok orvos es szuleszno szerint karos is a gatmasszazs. A gatvedelemre pedig a legtobb esely szabadon valasztott, nem haton fekvo pozicioban van, sajat tempoju, nem kivulrol diktalt kitolassal.
2019. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó: ne beszélj már marhaságokat. Persze, manapság divat ilyen háborítatlan kutyapózos szülést promózni mert csak úgy jó (ha ha haa) de csak elmondom: háton feküdtem szülőágyon (húúú de szörnyű jujjuuujj) a szülésznő diktálta a tempót vagyis mondta melyik fájásnál mit kell csinálnom és tárácccccá: tökéletes, mindennemű sérülés nélküli gátvédelemmel hoztam világra a kislányomat. Szülés után 2 órával törökülésben üldögéltem az ágyamon. Az meg mi, hogy nem kívülről diktált?? Haver. Gátvédelemnél van az a pont ha a baba ott van a megfelelő helyen amikor hiába jön a tolófájás NEM SZABAD NYOMNI. Ezt te abból a szögből honnan látod nagyokos? Első gyermekét szülő nő honnan tudja hol az a pont (vagy hogy egyáltalán van ilyen) amikor nem szabad teret adni a durva nyomásingernek? Nem mindenkiben veszett el bába meg dúla meg mi a búbánat... Na ezért kell egy külső segítség, aki ezt DIKTÁLJA az embernek. Ha az ember teste alkalmas rá és jókor jót csinál akkor bármilyen pózban bárki vezényletével sikerülhet, ha meg nem akkor szülhet totál ellazulva a gyertyafényben, kutyapózban az esőerdő hangjait hallgatva, háborítatlanul akkor sem fog sikerülni...

Mellesleg nem mit tudom én milyen muskotállyal kell kenegetni az alfeled hanem a búzacsíra olajat szokták erre ajánlani mert magas az E vitamin tartalma ami segíti a bőr rugalmasságát.

Néha olyan egetverő ostobaságokat írnak ide emberek, hogy az agyamat eldobom...

2019. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez leginkább csak a genetikán múlik, mennyire rugalmasak a szöveteid. Ami még szintén segíthet az az, ha nem stresszelsz (haha, tudom, szülés közben :D ).
2019. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyukádat, te hogy születtél, az is sokat befolyásol állítólag.
2019. ápr. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!