Akinél farfekvésben van a baba, miért nem engedik megszülni?
Mondjuk ez a kérdés már régóta foglalkoztat. Csak most megint eszembe jutott.
Akinél farfekvésben van a baba a bocakban és nem fordul be idő előtt, miért viszik egyből császárra? Miért nem engedik megpróbálni megszülni. Főleg ha első baba?
Nálam a kislányom, első baba, alig akart befordulni. Így utólag, igen, rákérdezhettem volna a dokitól. De kis tudatlan, inkább azon izgultam, hogy beforduljon.
Csak mert régebben is megszülték a farfekvéses babákat. Tudom, így előfordulhat nagyobb baj, meg komplikáció.
De azért a mai szülészettel miért viszik egyből császárra?
3asnak. Pont, hogy lábtartással nem engedik megszületni, mivel akkor nincs ami helyet csináljon.
Az én fiam első gyerkőcként végig faros volt (Miskolc). Engedték volna természetes úton megszületni, ha csak faros maradt volna. De mivel lábtartásos lett, így nem. A doki úgy magyarázta, hogy ha csak simán faros, akkor a feneke csinál akkora helyet, mint a feje. De ha lábbal jön, akkor a méhszáj "rácuppanhat" a nyakára, elakad a feje, mert a lába nem tágítja akkorára a helyet, hogy kiférjen.
Mert ha faros szülésnél komplikáció van, az már olyanor jelentkezik, amikor késő.
A faros szülés legnagyobb veszélye az, hogy fennakad a feje. Azaz a teste megszületik, a feje meg nem. Ilyenkor nincs mit tenni, nem tudják visszadugni és kivenni felülről...
Azaz megpróbálják valahogy kiszedni, közben a magzat lehet belehal, mert elnyomódik a köldökzsinór és nem kap oxigént. Ha pedig sehogy sem tudják kiszedni, akkor elég brutális módszerek következnek.
Én egyszer láttam egy elakadt faros szülést. Nem szeretnék többet.
#8-nál a pont!
Megszületik a baba teste úgy, hogy még esetleg nincs meg a teljes tágulás, ami a fejhez kellene. A köldökcsinór (a baba testével együtt) már félig kint van, de mondjuk elakad a folyamat és a nyak mellett megszorul, elzáródik.
Fej beszorul, anya fáradt, nem kellő mértékű a tágulás, nincs elég erő, kzs-ban az áramlás nem elégséges, esetleg meg is szűnik, így nincs a babának normál keringése, nincs oxigén, romlik a szívhang... veszélyes, na. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor már tényleg nincs visszaút, egyetlen irányban lehet csak megoldani, és ha veszélyben van akár az anya, akár a baba, kutya nem arra fog figyelni, hogy milyen légyrészi sérüléseket fognek elszenvedni.
Én anno faros baba voltam. A 80-as években még több helyen engedtek így szülni, de anyukám szanaszét szakadt, pedig kis súllyal születtem (2500g). Teljesen egyedül kellett megszülnie, úgy értem nem nyomhatták a hasát értelemszerűen - mivel a fejemet nyomták volna.
Én császárral szültem (igen, szültem - ugyanúgy végigmentem a vajúdáson, szülésindításon - csak épp nem sikerült) a fiam és fel sem merült hogy ellenkezzek hiszen a komplikáció lehetősége nem éri meg hogy valami baja legyen a gyereknek.
Anyukámnak több mint 30 év után is érzékeny a "varrogatás helye" a gáttájéknál, sőt hólyagplasztikája is volt, nekem meg 2 év után is érzékeny a császármetszés helye és valószínű az is marad. Minden frontot megérzünk. Ilyen szempontból egyikünk sem járt jobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!