Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetes vagyok, streptococcus...

37 hetes vagyok, streptococcus van bennem, kapok majd antibiotikumot szüléskor. Más is volt igy? Nagy a baj?

Figyelt kérdés
a doki szerint sok nönek van..azt is olvastam hogy elöbb be kell menni szüléskor, mert orákkal leötzte be kell adni.. és a babának csinálnak tenyésztést, hogy el kapta e?
2010. jún. 30. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
velem is igy volt. semmi gond. kórházba érkezéskor kaptam egy injekciót és 4 órával később egy másikat. Igy a babának nem csináltak tenyésztést sem. Ha viszont nem sikerül 4 órát kihúzni, akkor a baba is kap antibiot, és csinálnak tenyésztést. semmi gond, ez nem jelent semmi különöset
2010. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nőnek, kismamának van, ne ijedj meg tőle. Csak akkor okoz gondot, ha nem kapsz antibiotikumot. Szüléskor bekötik infúzióval és minden rendben lesz.

Babának vérből néznek majd egy crp értéket, ha az vacakol, akkor legfeljebb ő is kap egy adagot :)

2010. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, csak inkább olvasd ezt el és ne a Te károdon tanulj majd.

Nálam is ez volt. Mondta szülés előtt pár héttel a fogadott szülésznőm, hogy beszéljem meg a dokimmal, hogy NE csak a szülés alatti infúziós löttyöt kapjam, hanem előtte csináljunk egy tablettás antibiotikum kúrát, mert ő azt tapasztalja, hogy a legtöbb esetben már nem elég csak a szülés alatti infúzió. Erre a dokim: Ááá, nem kell az, elég lesz a normál adag.

Oké. kb. 6-7 órát vajúdtam a kórházban tehát bőőőőven lement az infúzió. Ennek ellenére 10-es APGAR-ral megszültem a napra pontosan érkezett babánkat, aki érdekes módon nem akart cicizni a szülőszobán, de azt gondoltuk elfáradt a kijövetelben. Aztán este annyira fáradt voltam, hogy odaadtam a csecsemősöknek, hogy kicsit le tudjak dőlni pár órára. Ők vették észre, hogy a babám túlontúl aluszékony, nem sír, stb. Próbáltam sokszor mellre tenni, de csak feküdt, nem csinált semmit. Én akkor azt hittem de jó, nyugis gyerek! Nem hittem ,hogy baj van. Atán reggel vért vettek tőle és a CRP-je (fertőzést jelző érték) magas volt. Azonnal elvitték egy másik kórházba. Ne tudd meg soha milyen érzés!!!

Én emitt, a babám amott. Kezdtem a géppel fejést azonnal, hogy legyen tejem, mert nem volt baba aki stimulálja. Fényképről nézegettem a babámal. Taxival átmentünk hozzá naponta többször és egy függöny mögül nézhettük, hogy na, ott ő a mi babánk . :(((((((((((( Aztán pár nap múlva meg is foghattuk már. A fejéből állandóan kiállt egy kanül..... szívszorító látvány... Aztán pár nap múlva befekhettem mellé egy anyás szobába, ahol ugyan már együtt lehettem a babánkkal, de úgy viselkedtek a nővérek, hogy teljesen úgy éreztem magam mint egy rab. Pokoli volt. Életemben ilyen szarul nem éreztem magam. Mondanom sem kell, hogy a babámat mire megkaptam addigra hozzászoktatták egy ömlős özönvíz előtti cumihoz, amiből ömlött a tápszer. Így aztán szoptatni sem tudtam őt...

Hosszú hetek kelletek mire feldolgoztam ezt az egészet és még most is nagyon rossz visszagondolni rá. És az meg a másik, hogy mindez megelőzhető lett volna egy levél pl. Klacid antibiotikummal. :(((((((((((((((((((((((((((

2010. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én márciusban szültem,nekem is pozitív lett az eremény.mikor vajúdtam,(10 órát)kaptam szuriban az antibiotikumot,de végül császár lett a vége sajnos.semmi baj nem volt,igaz az én babóm is sokat aludt.mikor csomagoltam csütörtökön,hogy jövünk haza,hétfőn szültem,a gyerekorvos mondta,a gyereknek magas a CRP értéke,maradunk,kap antibiotikumot.így maradtunk vasárnapig,napi 2 adag szurit kapott,de ugyanúgy velem volt végig.szépen fokozatosan lett tejem is,szopiztunk,és 3 nap alatt rendbe jött.az orvosom azt mondta,hogy ez nem feltétlenül a streptococcus miatt van,és ahogy elnéztem az 1 hét alatt,a babák kb 50 %-a maradt még antibiotikumos kezelsre kicsit tovább.akkor persze nem esett túl jól,meg aggódtam is,de így visszagondolva inkább a kórházban vegyék észre,ha valami gáz vn,és kezeljék ki 2-3 nap alatt,nemigaz.?nem kell aggódni,sokunknak van ilyen.könnyű szülést neked
2010. jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok. nagyon sajnálom az anyukákat, akiknél nem vált be az injekció (nekem nem infúzió volt hanem kanülbe nyomták a kezembe, egyből). Viszont azt mondták, hogy a gyógyszeres kezelés eltart pár napig. Na most ember nincs aki tudná, hogy pontosan mikor fogsz szülni. Tehát ha a szülésig nem sikerül lenyomni a csíra számot (végigszedni a gyogyszert), akkor ugyanúgy veszélyben a gyerek. Ha sikerül a kúrát megcsinálni, de csak pl 3 héttel később születik a gyerek, akkor még simán felmehet a csíraszám olyan magasra hogy a gyerek megint csak veszélyben van. Nekem ez logikus magyarázatnak tűnik.
2010. júl. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kitenyészett ez a baci. Most 33 hetes vagyok és kaptam antibiotikumot. Csak reménykedni tudok, hogy ne legyen semmi baj a babával. Te kaptál rá valamit?
2010. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
37 hetes vagyok, tegnap derült ki, nem kaptam semmit bár nem az én dokim volt, de jövö héten megkérdezem aqz enyémet. azt mondták szüléskor kapok majd 2 gr Ampicillint vénásan.
2010. júl. 1. 09:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam is megállapították, most vagyok a végén egy adag antibiotikumnak, a nőgyógyász levette a mintát és a jövő hétre kiderül, hogy használt-e a kúra.

Szerintem, ha minden oké, akkor már a szülésnél nem is fogok kapni antibiotikumot.

38.km

2010. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de jo neked hogy lassan tul vagy rajta. de az is érdekes, hogy panaszt nem okoz ez a fertözés, csak sunyin ott van..
2010. júl. 2. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!