Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerul ma egy szules...

Mennyibe kerul ma egy szules Budapesten? Mennyit kell vagy illik adni az orvosnak aki segit vilagra hozni a kisbabamat?

Figyelt kérdés
Elsosorban Budapest erdekel, ott mennyiert mennek a szulesek? Koszonom
2008. nov. 5. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

szia!


hét ez sok mindentől függ, ha van orvos akihez rendszeres jársz és nála is fogsz szűlni, akkor az alkalmankénti összeg 10x-ét szokás adni. Nekem van "fogadott" orvosom és szülésznőm is. A dokiak 5000Ft-ot szoktam adni alkalmanként így ő majd 50 000-et kap, a szülésznőnek pedig 30-at gondoltam. Volt már hogy lehurrogtak itt hogy én ennyit adok, de ez az én esetem-véleményem. Ha incs orvosod, akkor sztem nem kell adni (én nem adnék).


Minden jót!

2008. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nem kötelező fizetni, az állami ellátás ingyen van. Ekkor a terhesgondozóba jársz gondozásra, és az ügyeletesnél szülsz.

Ha fogadsz orvost, akkor valószínű magánrendelésre fog hívni, ami alkalmanként kb. 5-6 ezer. Attól függően, hogy a doki holvégzi, vagy végezteti a vizsgálatokat még lehetnek plussz költségek.

Én magánba járok, a vizsgálatokat pedig tb-re a klinikán csináltatja a doki (tehát azárt nem kell fizetnem). A 9 hónap alatt kb. ötször voltam a magánrendelőjében vizsgálaton, ez 30000ft-ba került. Az utolsó négy hétben a klinikára hívott vizsgálatokra (mivel a végén már hetente,ill. 3 naponta kell menni), itt nem fizetek. Szülés után az egyszeri vizit díj tízszeresét szokás adni, tehát ha mindennel elégedett leszek 60000ft-ot adok neki.

2008. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2008. nov. 5. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Isszonyatosan el van túlozva ez az egész fizetés dolog!

Én végig magánba jártam 8 ezerért, + az ultrahangok 12.000.Nekem azt mondta a dokim hogy nem kell külön fizetnem a szülésért ha a magánrendelésre járok hozzá.Nem is mentem volna többet ha bemondja hogy 80.000.

Baromi sok pénz persze akinek van az nem sajnálja.Mondjuk igy is kapott 30.000et, a szülésznő (nagyon nagyon meg voltunk vele elégedve, mind emberileg mind szakmailag) ő kapott 20.000et.De ki ahogy gondolja, mindenesetre pont az ilyen bőkezű nők állitották be ezt a rendszert!

2008. nov. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!