Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülésnél a kitolás...

A második szülésnél a kitolás tényleg könnyebb és gyorsabb, mint az első szülésnél?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok, hogy kell-e félnem majd. Az elsőnél másfél órán keresztül voltak tolófájádaim, de a rendes kitolás az 45 perc volt. Nem szeretnék még egyszer ilyen hosszút.
2018. márc. 29. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem "nem szeretnék - vagy szeretnék kérdése.
2018. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom. Nem is ez volt a kérdés. Tudom hogy ez nem kívánságműsor. Csak kérdeztem, hogy másnál hogy volt a második szülés. Azaz hogy tényleg igaz-e az, hogy a második az könnyebb és gyorsabb.
2018. márc. 29. 08:38
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Gyorsabb, mert az első gyerek már csinált helyet: széttolta a csontokat a medencében és a szöveteket is megnyújtotta.


De nem fáj kevésbé.

2018. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nálam a második olyannyira volt gyorsabb,hogy otthon a franciaágyon született meg! Eleve a szülés is egyik pillanatról a másikra indult be,rendszertelenek voltak a fájások,hol gyenge hol erősebb. Javában sétáltam még a lakásban,mikor kimentem pisilni,ahogy leültem,megrepedt a magzatnurok,és azonnal tolófájások jöttek. Ekkor már a mentő is úton volt,de már szegények nem mertek elindulni velünk.
2018. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Én a másodikat nem tudtam megszülni. 15 órát vajúdtam, 12 órán keresztül voltak 5-4 perceseim, de nem tágultam szinte semmit, aztán leesett a szívhang. A műtőben kiderült, hogy teljesen bele volt bonyolódva a baba a köldökzsinórba. Ha ez nincs, valószínűleg hamarabb megszületik, mint az első, pedig vele se szenvedtem túl sokat (8 óra vajúdás, 20 perc kitolás)

Ezt sajnos sose lehet megjósolni, se az első, se a többedik szülésnél.

2018. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem erre nincs általános "recept". Nekem az első, elhúzódó (27 órás) szülés után a második már majdnem az autóban született meg, éppenhogy beértünk a kórházba. Nagyon gyors szülés volt, de a fájdalom ugyanakkora. Aztán a harmadik szülés már nem volt olyan gyors, mint a második, mindennel együtt 4 óra hosszat tartott.
2018. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát nagyon változó ez is, és terhességtől függ 🙂 köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 29. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Elso alomszep 12 ora volt.

Masodik gyilkos.

16 honap elteltevel most fogom szulni a 3. babat remelem kipottyan belolem :) szeretnek egy alomszep konnyut .

36hkm

2018. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első 8óra vajúdás,ebből 4óra tolófájás után császár.

Második 24óra vajúdás,20perc kitolás.

Harmadikkal kitágultam 5cmre úgy hogy észre se vettem 😆 Beindították,5 óra múlva már rajtam szuszogott.A kitolás kb 10perc volt,pedig 40dkg-mal nagyobb volt mint a 2.

2018. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem gyorsabb volt..elaőt indították 8és fél óra a második 4óra volt :D

Az első nem annyira fájt, a másodikba azt hittem meghalok, annyira fájt :D

2018. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!