Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a Baross utcai 1 sz kliniká...

Ha a Baross utcai 1 sz klinikán szülök a születési anyakönyvit, lakcimkártya, tb kártya, anyaságit hol tudom intézni? A kórház mit intéz? Mely papírokat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a Barossban szültem. Szülés után a fszt.-en a az ultrahang mellett, ahol van a felvételi iroda. Ott felveszik az adatokat hozzá, de nem ott kapod meg, hanem a VIII. kerületi Okmányirodában tudod átvenni a baba lakcímkártyáját és anyakönyviét 1-2 nappal később. A tajkártyát pedig kipostázzák, nekünk megjött 2 hét múlva.
2010. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ.Még azt kérdezném hogy a picinek kell ruhát vinni vagy csak a hazamenőset? Tényleg van egy vagy két ágyas szoba külön pénzért? A családtagok látogathatnak az ágynál vagy ki kell menni a folyosóra?
2010. jún. 12. 07:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell vinni ruhát, de érdemes, mert elég nejlon és "retro" amit adnak. Pelenkát kell vinni, amikor mi voltunk popsitörlőt adtak egyet egy szobának, de én azt is vittem. Köldökápoláshoz is adtak mindent, volt popsikenőcs is a gyógyszertári, teljesen jó volt. Nekünk tél volt és pólyába rakták őket, nem tudom mikor szülsz 40 fokban csak nem rakják bele őket? Mikor született H1N1 hisztéria volt úgyhogy nem láthatták őket látogatók, a szoba közelébe sem mehettek, stoppolták őket a portánál. Szerintem ha nincs járvány akkor kitolhatod őt abban a gorulós tartóban a folyosóra, nemtudom mi a neve, de minden ágyhoz van. A fizetős szobákról nem tudok nyilatkozni én nem abban voltam, de a dokit vagy a szülésznőt kérdezd meg, mert szerintem csak akkor lehet, ha van szabad éppen. A szobatársam is olyanba szeretett volna menni, de nem volt. Még három napot sem töltöttünk ott szerencsére "dobálták" ki az embereket. Nem kérdezted, de a szülőszobák szuperek európai szint, viszont a gyerekágyas osztály balkánitól rosszabb:-(
2010. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ sok boldogságot a picidhez.Örülök neki hogy legalább akkor a szülőszoba kinéz valahogy mert sokat hallottam hogy milyenek a gyerekágyas szobák.De azt a pár napot kibírom valahogy a lényeg hogy a pici velem lesz az majd pótolja aztán lépünk amint lehet.hihi
2010. jún. 13. 07:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked pedi könnyű szülést kívánok, és jó babázást!
2010. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 16. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!