Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért érzem úgy, hogy reggelre...

Miért érzem úgy, hogy reggelre "összemegy" a hasam?

Figyelt kérdés
Sokkal kisebb és hegyesebb,mint utána 1-2 órával.És miért csak a jobb oldalamon tudok aludni,ha a gyerkőc is azon a felén van?Nem lesz ettől semmi baja?
2008. okt. 27. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb a bal oldalon aludni,mert amúgy nyomhatod azt a főeret,ami a baba ellátását is szolgálja.Lehet azért csúcsos a hasad reggel,mert a baba nagyobb része ilyenkor középen van és csak később helyezkedik máshogy.
2008. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 35. hétben vagyok és néha én is úgy érzem, hogy reggelre kisebb a hasam. A párom szerint ez egyáltalán nem igaz, csak én képzelődöm...

Alapvetően nincs bajom a pocakméretemmel, nem tartom kicsinek, sőt, illetve a babám is két héttel nagyobb volt eddig minden uh-n. Ennek ellenére tényleg úgy érzem reggel még ágyban fekve, hogy laposabb a hasam. Én azt tudom elképzelni, hogy ilyenkor a baba inkább hátra húzódik, mivel nem hat rá annyira a gravitáció, mint napközben, amikor függőleges helyzetben vagyunk.

Az alvási pózról: szerintem aludj úgy, ahogy még bírsz és ahogy neked kellemes. Ha nagyon nyomja a baba az artériát, akkor azt úgyis észreveszed, ugyanis a te lábad is zsibbadni fog, illetve a baba is mozgolódni fog nagy eséllyel.

Bevallom őszintén, én erre nem igazán tudok odafigyelni. Elhiszem, hogy van benne valami, de nekem még se az orvos, se a szülésznő nem mondta, hogy veszélyes lenne háton és jobb oldalon aludni, márpedig ha biztosan az lenne, akkor erre is figyelmeztetnének, mint száz másik dologra... Alapvetően én is mindig jobb oldalamon aludtam, a babám is oda illeszkedett be, a mai napi asszimetrikus a hasam, jobbra csúcsosodik. A 30. héten uh-n viszont kiderült, hogy épp az állandó jobb oldalon alvástól elnyomja a babó az egyik vesevezetékemet, ami miatt abban a vesében pangás van és ha ez így folytatódik tovább, akkor aranyos kis gyulladásra számíthatok. Azt az utasítást kaptam, hogy váltogassam a pózokat, próbáljak pár napig bal oldalon aludni el, úgy nézni pl tévét, majd pár napig háton, szóval ne mindig ugyanúgy, mert egyik szervnek sem tesz jót, ha folyamatosan csak az kapja a baba súlya miatti megterhelést.

2008. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na nekem ilyeneket nem mondott egy doki se,pedig látott már elég :-)

Azt vettem észre,ha mégis átfordulok,főleg lefekvés utáni 1 órában a bal oldalamra,nagyon bekeményedik a hasam és irtóra húzódik is,pedig pont úgy vagyok mint a jobb felemen.De hajnalban ezt se tapasztalom,sőt,akkor majdnem jobb úgy aludni.

De az igazat megvallva,már a kicsi mellett aludnék-tegnapra voltam kiírva,és még semmi jele sincs,hogy beindulna.

2008. okt. 27. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
1. Ne aggódj előbb-utóbb ki kell jönnie:) Én 11 nappal hordtam túl.
2008. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért kisebb reggelre a hasad, nekem is, mert éjjel megemészti az ember mind azt amit egész nap evett, s "lapos" lesz reggelre a hasa. Nálam terhesség előtt is így volt, reggel szép sovány voltam :) ahogy megreggeliztem már domborodott is a hasam, s ez most is így van. Egy pohár innivalótól már teltebb. Aludni meg próbáj úgy ahogy kényelmes, de este alvás közben biztos változtatsz pozíciót. Kérdezd meg a párod, hogy éjjel hogy szoktál aludni. Én magamon észre veszem, hogy este a jobb oldalamon esik jól elaludni, de reggelre már a bal oldalamon fekszem, vagy háton.
2008. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, baba nélkül is kissebb a hasad reggelre, meg a súlyod is. Igaza van az elöttem írónak, reggelre megemészted a kaját, amit ettél, és talán azért látod kissebbnek.
2008. okt. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!