Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Október 17-re vagyok kiírva,...

Október 17-re vagyok kiírva, és most kezdek félni, hogyan legyek túl ezen?

Figyelt kérdés
Pár napja hasított belém a tudat,hogy hamarosan szülni fogok,és félek,első sorban a komplikációktól ,és a fájdalomtól ,nem tudok ezen túllendülni,most csak e körül járnak a gondolataim.Eddig lekötött a sok apró dolog beszerzése ,a szoba festés,bútorozás stb.. élveztem a terhességet. Rettenetesen érzékeny vagyok mindenféle fájdalomra,és Tudom,hogy a szüléstől kevesebb fájdalmas dolog van,és hogy ha jön az idő akkor jön és nincs mit tenni még is rettegek.. tényleg olyan iszonyú a szülés mint amilyennek mondják? 22/N
2017. okt. 9. 02:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapja szültem, és én végig nagyon féltem előtte, hogy milyen lesz. Hát azt nem tudom neked mondani, hogy nem fáj, mert bizony nagyon fájdalmas, de én közben végig arra gondoltam, hogy ez is csak egy nap, egyszer vége lesz. El fog múlni. És hidd el, hamarabb vége lesz, mint gondolnád. Ahogy kibújik a baba, vége a fájdalomnak, jön a megkönnyebbülés. Próbálj arra gondolni, hogy könnyű szülésed lesz, próbáld ezt bevonzani. :)
2017. okt. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nem semmi lesz,készülj fel.
2017. okt. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom mondani mint az első. Azt a napot rá kell szánni.

Hátha szerencsés vagy és könnyű szülésed lesz!

2017. okt. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arra kell koncentrálni, hogy minden egyes fájás közelebb visz a gyermekedhez.

Meg kell próbálni pozitívan hozzáállni, elfogadni ezt az egész folyamatot, nem egy kipipálandó, elvégzendő feladatnak felfogni.

Örülni annak, hogy megy előre a dolog, hogy egyre sűrűbben, egyre nagyobb erővel dolgozik a tested azon, hogy életet adj.

Hármat szültem, bárminemű fájdalomcsillapítás nélkül. Nem azt mondom, hogy hűdejó volt, mert valóban, az ember közben úgy érzi, hogy ezt nem lehet elviselni, de a következő fájás még erőseb, és jéé, azt is kibírod. Őrületesen erősek vagyunk!


Próbáld meg ezt elültetni magadban, hogy a vajúdás és a szülés fájdalma kb az egyetlen olyan fájdalom, aminek ÉRTELME, célja van. Ez JÓ fájdalom, szükség van rá ahhoz, hogy megszüld a gyermekedet.


Hajrá, ne izgulj! Fiatal és erős vagy!

2017. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az első naptól fogva rettegtem a szüléstől. Már a kezdet kezdetén mindennap kattogtam rajta. Ugyanezek a gondolatok voltak bennem, mint amit Te leírtál. Nagyon fáj, nem tudom, hogy ki az, aki el tudja ezt felejteni, mert szokták mondani, hogy elfelejti az ember. Én azt szoktam mondani, hogy átértékeli az ember, mert az a pár óra szenvedés megéri a Kisbabátokért. Nagyon fájt, de hihetetlen élmény is volt egyben, hogy ezt átélhettem a Férjemmel, hogy megszül"tük". A következő szüléstől is biztosan félni fogok, de a fájdalom mellett/miatt egy hatalmas katarzis volt nekem az egész. Drukkolok, hogy olyan szép szülésed legyen, mint nekünk volt!
2017. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. okt. 10. 03:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!