Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valakinek bármilyen homopátiás...

Valakinek bármilyen homopátiás szer segített a gyorsabb szülés érdekében?

Figyelt kérdés
Szedett vki bármiféle homeopátiás szert amitől gyorsabban tágult, ill. könnyebb lett a szülés?
2010. máj. 26. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem adott a szülésznő 2 félét is, de nem segített :-(

(nem tudom már, hogy milyen szerek voltak)

2010. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem tudom még, de ma kezdtem a málnalevél teát, és a caulophyllum és cimicifugát, majd beszámolok :)
2010. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, azt nem tudom, mennyi idő alatt szültem volna, ha nem szedem a homeos golyókat, mert a 36. héttől szedtem Chaulophyllumot és Arnica Montanat napi 5-5 golyót.

Otthon ment el a magzatvíz, egyedül felöltöztem, mert nem voltak nagy fájdalmaim, bementünk a kórházba és 14 perc múlva kint volt a kislányom. (első baba)

Szóval összesen fél óra telt el a magzatvíz távozásától.

Előtte kb. 2 óra hosszat éreztem áramütésszerű szurkálásokat a szeméremdombomban, de semmi egyéb fájdalmam nem volt, ez kb. 5 percenként jött, de nem gondoltam, hogy ez már a vajúdás, mert elhanyagolható fájdalom volt.

Hogy a bogyók könnyítették-e meg ennyire az egészet, nem tudom. De ártani nem árt, én javaslom, hogy próbáld meg.

Hozzám hasonló könnyű szülést! :)

2010. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nagy szerencséd volt.Mindenki ilyen szülést kivánna magának is:))

36 hetes kismami

2010. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó előtti, csak irigyelni lehet a szülésedet, bárcsak mindenkinek ilyen könnyen menne. Megkérdezhetem, hogy málnalevél teát is ittál-e? Ja és persze gratulálok a babához.
2010. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, a könnyen szülő anyuka vagyok, én málnalevél teát nem ittam, csak a homeos bogyókat szedtem. Annyit tennék még hozzá, hogy az Arnicat még szedtem szülés után 2 hétig, jó vérzéscsillapító, a gátsebet pedig már 10 nap(!) után nem éreztem.

Minden jót Nektek! :)

2010. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

málnalevéltea és caulophyllum a 36.héttől,


cimicifugát a sülőszobára vittem, de elég volt a caulophyllum is, és szülés után arnica montana


hatott, segített, nagyon jó volt!

most készülök a második szülésre 2-3héten belül, már szedem őket.

könnyű szülést mindenkinek!

37heteske

2010. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsótól kérdezném. Amiket szedtél miben segített? Gondolok itt a tágulási folyamatra, szülésnél.
2010. máj. 27. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:

a caulophyllum pl segítette a tágulást igen- a málnalevél tea pedig a méh és gát izomzatát lazítja, és puhítja, ezzel felkészítve a szülésre ezeket a testrészeket, illetve ezáltal a tágulást is segíti.

a caulophyllum-ot a 35. hét után úgy kell szedni, hogy a 36. hétben heti egyszer 5golyó, 37. hétben heti 2x5golyó, 38.hétben heti 3x5golyó, 39. hétben heti 4.5golyó, a 40. hétben pedig heti 5x5golyócska- betöltött 40.héttől pedig naponta 5golyót elszopogatni. A napokat próbáld meg jól elosztani, tulajdonképpen nincs rá szabály, hogy a heti 1x5golyót melyik nap kell bevenni- de talán célszerű a 3-4. napon.

nekem a 36. héttől kezdett lassan fájdalommentesen nyílni a méhszáj- és egy ujjnyira nyílt ki a végére. 1nappal született előbb a fiam a kiiírnál.

könnyű szülés volt.

2010. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!