Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, mennyi idő...

Császáros anyukák, mennyi idő alatt húzódott vissza a hasatok? Mennyi idő kell elteljen a szülés után, hogy már ne nézzek ki terhesnek?

Figyelt kérdés
Közel egy hónapja szültem, de még úgy nézek, mintha most kezdeném a 8. hónapot. Még a terhes holmijaimat tudom csak hordani, pedig nem volt hatalmas pocakom, és nem híztam sokat.
2010. máj. 23. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is alkat kérdése, mint olyan sok más a terhességgel kapcsolatban. Nekem már addigra lelapult, mire hazajöttem a kórházból, és nem látszódott rajtam, hogy szültem, pedig rajtam volt akkor még 10 kg plusz, de eloszlott, na meg rám is fért, mert előtte elég vékony voltam, úgyhogy nem zavró. Viszont a terhesség előtti ruháimat én sem tudom egyenlőre hordani, mert azért csak kiszélesedtem itt-ott, aminek idő kell mire visszamegy.
2010. máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is császáros voltam, és nekem is lapos volt a hasam mire hazajöttem a kórházból. Mondjuk én már szülés másnapjáról hordtam a hasleszorítót. Nem tudom hogy annélkül is visszament volna ilyen gyorsan.
2010. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem híztam, bár a hasam óriási volt és igazán sosem ment vissza. Másfél évvel szülés után legalábbis úgy néztem ki, mint aki 5 hónapos terhes.

Alkati szerintem.

A 6 hetes kontrollon kérdezz rá, hogy elkezdhetsz-e hasizmozni otthon, az javít valamennyit a helyzeten, illetve figyelj arra, hogy ha a babával sétáltok, akkor járás közben tartsd behúzva a hasad. Ha szoptatsz, akkor óvatosan a tornával.

2010. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még elég sokáig nagy volt, de folyamatosan ment vissza olyan 2 hónap alatt. Mikor jöttünk haza a kórházból bementem a gyógyszertárba és kérdezte a nő, hogy mikor szülök :S

Most 7 hónapos a fiam, de messze nem vagyok a régi. Bár mióta tornázom alakulgat....

2010. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, szülés után 1-2 hónapig én is csak a terhes ruháimat tudtam csak hordani. Aztán szépen lassan elkezdett visszahúzódni. Szülés után kb. 5 hónappal tudtam ismét begombolni a régi nadrágokat. Most, 8 hónappal utána sem vagyok még a "régi", de szerintem soha nem is leszek. Van pocakom, mindig is volt, de már tudom hordni a régi ruhákat. Azért az nagyon sokat segít, hogy szoptatok.
2010. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amikor hazajöttem a korházból, mintha kisebb lett volna a pocakom. Attól félek, hogy a sok ülés miatt látszik ennyire. Hosszan szopizunk, aztán a fejés. Sose voltam nagyon vékony, de a hasam lapos volt.

Nagyon zavarna, ha így maradnék.:(( Sajnos más "terheim" is vannak a nagy öröm mellett, amit a gyönyörű csöppség okoz.

2010. máj. 24. 13:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Szoptatok, de néha van tejem a babának és még fejeni is tudok, máskor meg nincs (akkor az előzőleg lefejtet kapja cumiból.
2010. máj. 24. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sokáig volt nagy hasam, kb. 3 hónapig. Aztán valamennyit visszament, és azóta nem változott, most is van egy kicsi. Hogy ez mennyire végleges így, nem tudom én se, de engem is zavar:((! még mindig 7 kiló van rajtam!! torna, tartós diéta segíthet. Vehetsz hasszorítót is, bár én császáros szülés után pár nappal kifejezetten veszélyesnak tartom a használatát (egyik előző írta), úgy 3 hónap után mehet szerintem! sok sikert, kitartást, üdv!
2010. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!