Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a pécsi szülészeti klinikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mi a szülés "menete"? Szülőszoba? Szülés előkészítés? Szülés után mi várható? Kell a babának bevinni ruhás, pelust, stb? Szüléshez adnak kórházi hálóinget? Kispapa mibe mehet be?
2010. máj. 22. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem "hagyományos" szülésem volt, hanem életmentő beavatkozásom. Ott találkoztam először a Pécsi Klinikával, nem oda jártam terhesgondozásra. Részleteket nem tudok, csak azt szerettem volna Neked leírni hogy az ország egyik legjobb (ha nem a legjobb) Klinikájára kerülsz. A csapat odaadó, kedves, profi orvosokkal és figyelmes segítőkkel. Annak ellenére hogy én a babám nélkül jöttem haza és én "csak" egy kismama voltam egyedül, különleges figyelmet kaptam. Ruhát egyébként sehova nem kell bevinni, csak amikor hazahozod. Pelust is adnak, de nem árt ha van nálad. Szülésre javaslom a szőlőcukrot, azt ott megengedik. Sok sikert és a szülésig boldog babavárást!
2010. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szülőszobák nagyon szépek. Előkészítés nálam nem volt. Otthon borotválkoztam, beöntésről szó sem esett. A babának ruha nem kell, csak pelus, popsitörlő, popsikrém. Hálóinget vinni kell, a kispapa választhat, hogy zöld műtősruhát kér ingyen vagy egy kéket, amit hazavihet emlékbe 1000 Ft-ért (legalábbis másfél éve ennyi volt, ma már biztosan drágább).
2010. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.
2010. máj. 23. 09:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok bele kotyogni,de ha mar Pecsen laksz miert nem szulsz a megyeibe az sokkal jobb.Legelabbis en csak jot halottam rola.

Ott van alternativ szuloszoba,3 fele fajdalomcsikkapitasi lehetoseg,a baba a szules utan is vegig veled van,ha van gatmetszes felszivodo varrattal varnak ossze igy nincs varratszedes.A babak ejjel nappal kint vannak az anyukakkal.Ha minden rendben 2,5-3 nap utan mehetsz haza.

Nagyon sok ismerosom,baratnom szult ott.Nem kell orvost fogadnod mert mindenki nagyon rendes.

En is itt szultem volna,de sajnos 30 hetes terhesen elkoltoztunk egy masik varosba,es egy iszonyatosan bunko szuleszeten szultem.

2010. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és 9:13-as hozzászóló!


Az utolsóban leírtak mind megvannak a klinikán is,majdhogynem szó szerint:-)

Azonkívül a mai naptól megszünt a Meygei szülészet.


Költözik mindenki a klinikára.

A "sokaság" miatt nem tudom milyenek lesznek a körülmények....:-/


Én holnapra vagyok kiírva,remélem akkor még nem lehet majd érzékelni:)


Üdv! 40 hetes km

2010. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hat ezt nem tudtam.Igaz mar 2 eve hogy elkoltoztunk.

Miert szuntetik meg?Hiszen nagyon sokan szultek ott.Ugy tudom napi 10-15 szules.

Gondolom anyagi okai vannak.

En a szuleszeti klinikarol nem hallottam sok jot.

2010. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

10:12-es vagyok.


Pontosan nem lehet tudni,h miért,de valószínüleg pénz lehet benne,hiszen ha jól tudom,plasztika lesz a helyén.De előtte meg olyan pletykák voltak,h csak a 400ágyas sebészete költözik le az ő felújításuk idejére.


Pár hónapja a megyei nem a városé többé,hanem "megvette" (vagy mi)a PTE.Onnantól vannak az ilyen változtatások.UH pl állítólag hetek óta nincs már ott.


A klinika valóban nem volt jó hírű,de 2 éve adták át a gyönyörű új szülőszobákat:-)Voltam szülőszoba látogatáson és a csecsemőosztály látogatáson is.Plusz szült ott az elémúlt hetekben pár ismerősöm,és nekem is "csak" innen vannak az infóim.

A fiamat még a Dischkában szültem:-)


Üdv! V.

2010. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jobb szerettem volna én is megyeiben szülni:( De sajnos erre már nem lesz lehetőségem. Nekem is jobban tetszett.


Kedves 10:12-es! Egy nagy kalappal a szüléshez! Majd kérlek, oszd meg velünk a tapasztalataid is.

2010. máj. 25. 11:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Két hete szültem ott, igaz, volt fogadott szülésznőm is, de az orvosom épp elutazott... a lényeg, hogy nagyon meg voltam elégedve mindennel. A szülőszobák szépek, barátságosak, hozzáértő szakemberek dolgoznak és segítőkészek. Lehetőség van bármikor fájdalomcsillapításra, ha valaki szeretné (EDA)és persze eléggé kitágult... szóval csak semmi para, bárki, aki itt szül, biztosan jó kezekbe kerül... a legjobb példa erre az, hogy a férjem hallani sem akart arról, hogy velem legyen a szülésnél és mégis így történt és csodálatos élménnyel lettünk mindketten gazdagok. Azért maradt, mert annyira jó benyomást gyakorolt rá a légkör: szülőszoba, szülésznők, orvosok és talán persze az is, hogy nem szenvedtem halálra magam... isten áldja az EDA feltalálóját:D
2010. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Pár infót itt is találsz.

Úgy tudom, a megyeiben kb. mostantól szűnik meg a szülés lehetősége, más ellátások elérhetőek lesznek ott is, most szervezik át.

2010. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!