Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy vészeljem át a szülés...

Hogy vészeljem át a szülés előtti utolsó napokat, hogy egyikünk se legyen idegrohamos?

Figyelt kérdés

Egyre feszültebb vagyok már minden apróságért üvöltök(teni tudnék),nehezen alszom,állandóan valamim fáj,egyhuzamban ég a gyomrom.Ha nem emiatt akkor a 19hónapos fiam fogzása miatt nem alszom.A pocaklakóm állandóan bekeményít,alig bírok megmozdulni...és ami leeshet,az le is esik napjában többször is.a "nagyfiam" meg duraceles nyuszi-állandóan megy,semmi veszélyérzete,rám az infarktust hozza.Apa csak 7végente van itthon,kvázi egyedül vagyok egész nap,és akkor még az ide oda menést nem is veszem figyelemben.

Már magamat is nehéz elviselnem,és az fáj a legjobban,hogy tudom,a fiam nem direkt csinálja a (számomra)bosszantásokat,és mégsem tudok jó pofát vágni hozzá.

Mit tudok tenni?39+4hetes vagyok


2010. máj. 21. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Kibírni. :-) Teljesen normális, hogy szülés előtt pattanásig feszült vagy. Nem lehetne a kicsit lepasszolni a nagyszülőknek vagy barátoknak?
2010. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Pihenned kéne, hiszen már az erőd végén vagy, hogyan fogod így végigcsinálni a szülést?

Ahogy írta az első válaszoló is, most van az a pillanat, amikor valaki (nagyszülők, barátnő) elvihetné "napközizni" a fiadat. Ha lehet, ne csak 1-2 órára, hanem a nap nagyobb részére.

Gondolom, van valami személy, aki tud rá vigyázni, hiszen a szülés bármikor megindulhat, és a férjed nincs kézközelben...


Gondolj magadra is, mert ezzel a tempóval kicsinálod magad. Ha meg ott lesz az újszülött, pláne.

2010. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

te hamarosan szülni fogsz!:)

próbálj pihenni, amibe lehet bevonni a nagyot, segítsen neked, sétáljatok, annyira nincs rossz idő azért. ha lefárasztod, talán könnyebb lesz vele.

magyarázd el neki, hogy mi a helyzet, anya fáradt, és nemsokára kibújik a kistesó, viselkedjen úgy, ahogy egy nagytesóhoz illik, nagyfiúsan, segítsen anyának stb.stb.

és már csak pár nap, kitartás!!!

2010. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyszülők messze,és aki közelebb lenne,az meg látástól vakulásig melózik.Sajnos a barátnőknél is van 2-2 gyerek,és elég nekik a sajátjuk.Meg akkor azon idegeskednék mi van vele.Amellett meg hiába próbálok segítséget hívni,főleg ha dokihoz kell menni,a tegnapi NSTt is végig az ölemben töltötte.Mondogatom én,hogy a kistesó hamarosan kibújik,és ezért már anya nem bír úgy mozogni....de 10ből 3x érti meg.

A 2-2,5óra alvását én is alvással töltöm.Remélem max holnap már beindul a szülés-szólok a dokinak,hogy úgy vizsgáljon hogy estére szülni szeretnék,és legalább már annyival is könnyebb lesz

2010. máj. 21. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!