Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánorvos vagy az ügyeletes?...

Magánorvos vagy az ügyeletes? Többi lent.

Figyelt kérdés

Bocsánat, kicsit hosszú lesz. Vacilálok, és a következő érvek jutottak eszembe. Kérlek, ha tudtok még, irjátok ide.

A magán nekem kényelmesebb lenne, ha pl

- nem négy ágyas lenne a szoba

- apuka is bejöhetne

- még közelebb is lenne helyileg

- a körzeti elég igénytelen hely

A saját vagy kettes szoba azért is lenne jobb, mert a körzeti helyen rengeteg a roma, a soknál is több, és gondoljatok bunkónak, de nem szeretnék egy tömött szobában az egyetlen hófehérke lenni.

Ismerősöm friss tapasztalata szerint nagyon durván lopnak, rájárnak máséra.

Tudom, ez nem sok érv, és azt a pénzt költhetnénk a babára is..

Nagyon önző lennék, ha ezt választom?

Van rá pénzünk, de pontos árat nem is tudok. Ez csak a szülésre vonatkozna, kezelésekre nem.



2017. márc. 14. 19:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen, ez mindenhol fizetős. De ezt a kórháznak fizeted, nem az orvosnak. Úgyhogy nem értem, miért nem kaphat bárhol bárki, más pénze miért nem ugyanolyan jó?
2017. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, egyetértek veled, viszont ugye, a magánorvos plusz szolgáltatást ad, amit igyekszik a legsokoldalúbbá tenni, így ha a várandósa kéri, akkor megpróbálja kitaposni neki a vip-szobát, ráadásul, van olyan magándoki, akivel lehet egyeztetni, hogy azon a napon indítsa be a szülést, mikor szabad a szoba, így ugye az ő várandósa fogja megkapni. Van néhány példa hogy sztk-alapon szült nők is megkapták, de ehhez az kell, hogy pont szabad legyen, és ne legyen épp olyan vajúdó, akinek dokija van, és igényt tart a szobára. Mert ugye a legtöbb kórházban egy, max két ilyen szoba van, holott igény többre lenne.
2017. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, ez szomorú :( Csak nagyon igazságtalannak érzem a dolgot, mert a kórház állítja, hogy érkezési alapon van a szoba (az a 4 darab, ami van), és nem lehet foglalni. De azért mégis. Az külön nagyon csúnya, hogy van, aki képes ezért mesterségesen beindíttatni a szülést, ahelyett, hogy megvárná, amikor a baba akar kijönni.

Nekem ez nagyon fájó pont, mert a második gyerekemnél mindenképpen egyágyas szobát akartunk, hogy a tesó (aki akkor 8 éves volt) bejöhessen látogatni. Máshoz nem mehet be 14 év alatti, csak az egyágyasok lakóihoz. Este 10-kor érkeztünk a kórházba, már akkor jeleztük, hogy szeretnénk egyágyast, akkor azt modnták, majd, ha a baba kint van, akkor lehet jelezni az igényt. Mikor kint volt, reggel 6-kor, már az volt a szöveg, hogy nincs szabad egyágyas. A legszebb az egészben, hogy a saját szememmel láttam, hogy üres volt az egyik szoba, és csak egy nappal később lett lakója. Amikor szóvá tettem, persze megsúgta nem hivatalosan az egyik nővér, hogy jó, hát ő a főorvos úr kismamája, az neki már jó előre le volt foglalva. De ha panaszt akarok tenni, akkor ő nem is mondott semmit.

Őszintén szólva nekem a szobatársaimmal semmi bajom nem volt, jól elvoltunk, de nagyon igazságtalannak éreztem ezt az eljárást, és csak a gyerekemnek akartam ezzel jót, nem magamnak. Ha a harmadiknál is ez lesz, tényleg balhét fogok csinálni, mert ez így nem járja.

2017. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hiába balhéznál, nem tudnád bizonyítani. Nekem ez volt az egyik ok, amiért fogadott dokim volt. Minden kórházban ez megy, vagyis nem csak kórházban. A protekció protekció. Ráadásul nálunk egy alapítványi szoba volt, így esélye se volt olyannak bekerülni aki sztk alapon szült.
2017. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amik a kérdésre jöttek. de még mindig nem derült ki, mi lenne a legjobb, melyiket kéne választanom.
2017. márc. 15. 19:39
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig felvázoltuk mindkét lehetőséget...és hiába fogadsz magándokit, a vip szoba 10-12ezer/éjes díját akkor is ki kell fizetned,de ha nem fogadsz, akkor esélytelen hogy kapj. Ráadásul sok orvost nem lehet csak szülésre felfogadni, hanem hozzá kell járnod a terhesség alatt is.
2017. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szóval a magánorvos az én szempontomból nem fontos..azt hiszem most már. Csak a szoba..
2017. márc. 15. 20:08
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát azt meg az esetek 99%-ában a magánorvosok betegei kapják meg sajnos.
2017. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha megmondod, melyik kórház, lehet, hogy tudunk ennél pontosabb információt adni.


Saját élményem: Békéscsaba, 3x volt fogadott orvosom, de csak 1x sikerült megkapnom a VIP szobát. Mindig igényeltük, de csak 1x volt szabad. Itt nem nagyon hiszem, hogy van előre foglalás a fizetős betegnek, hiszen az osztályvezető dokinak is lehet egyszerre 3-4 betege épp bent, (vagy épp bármelyik főorvosnak), de itt csak 2 VIP szoba van. Szóval szerencse is kell, hogy kifogd.

2017. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!