Oxitocinos infúzió nélkül is nagyon fájdalmas a kitolási szakasz?
1. szülésem indított volt, végig kaptam az oxitocinos infúziót és a kitolásra nagyon feltekerte a doki, mert komplikáció volt...már a falat kapartam.
2. szülésemkor simán bírható volt a fájdalom, de kitolásra megint kaptam oxitocint, mert a baba belekakilt a magzatvízbe (burokrepesztéstől a baba kibújásáig kb. 30-35 perc telt el). Szintén nagyon fájt.
Ha valaki nem kap, akkor is a szülés legfájdalmasabb része a kitolás?
Köszi a válaszokatt :-).
Az elsőnél én is kaptam oxitocint a vajúdás és a kitolás alatt is, nehezen tágultam és nálunk is bekakilt a vízbe a baba. A másodiknál nem kaptam semmit, nekem sokkal könnyebb volt, sokkal kevésbé fájdalmas. Nem tudom emiatt-e, vagy mert másodjára szültem.
A kitolást én inkább "nehéznek" éreztem, nem annyira fájdalmasnak, de szerintem ez mindenkinél más.
Elsőnél nem volt oxi, úgy emlékeztem, h tök könnyen, gyorsan megvolt a kitolas, nem emlékszem, h nagyon fájt volna, persze feszített ahogy jött, de kibirhato volt.
Másodiknál végig folyt az oxi, brutálisan fájt, és a kitolas is.
Persze ez nem igazol semmit, mert közben nyolc év telt el, a feledés jótékony kodje fedi az első szulesemet. 😊
Az elsőnél olyan hulla voltam a végére, hogy azt se tudom, kaptam-e. A másodiknál tudom, hogy kaptam.
De nekem pl nem a kitolás volt a kritikus rész, hanem az előtte lévő szakasz.
Én nem kaptam. (bár akartak volna adni, de elutasítottam)
Nem volt a kitolás fájdalmasabb, mint a vajúdásnak a "nehezebbik" fele.
Háromszor szultem eddig, ebből a szempontból mindhárom ugyanolyan volt. Nem kaptam semmit. A kitolás nekem nem fájt, a vajudashoz képest persze. Megkönnyebbülés volt, hogy mindjárt vége. Persze feszitest éreztem, de simán kibirhato volt. Ami a legerősebb érzés volt, az a visszatarthatatlan nyomási kényszer.
Most lehet, hogy negyedjére indított szülés lesz, mert nagyon nagy a baba. Ahogy titeket olvaslak, egyre jobban félek tőle. ...
Szerintem az oxitocin és a kitolási szakasz fájdalmassága nem függ össze, illetve nem pontos a megfogalmazás.
Az oxitocin erősíti, intenzívebbé teszi a fájásokat, és nagy hátránya, hogy nem a szervezet által "tervezett" tempóban halad a VAJÚDÁS előre, hanem külső behatásra, így nem tud hozzá úgy alkalmazkodni. Azaz fájdalmasabbnak éli meg az ember.
A kitolási (mondjuk inkább befejező) szakasz azért fáj/feszít a legjobban, mert akkor kell a babának átpréselődni.
Én kettőt szültem kórházban burokrepesztéssel, oxitocinnal (bár szépen haladt mindkettő, de Zalaegerszegen ez a protokoll és punktum), és a harmadikat minden nélkül itthon. Az volt a legkevésbé fájdalmas, "kitolási szakasz" mint olyan, nem is volt, gyakorlatilag magától jött ki a baba, igaz, álltam közben, és csak engedtem hogy jöjjön. Előtte, amikor feszítette a méhszájat (a "tűzgyűrű") ekkor is erős volt, de csak egy fájásnyi ideig tartott.
Szerintem a szülés legfájdalmasabb része közvetlenül a megszületés előtti pár perc, de a legnehezebb a vajúdás utolsó, finisbe forduló szakasza, közvetlenül a nyomási inger előtt, amikor már fáradt az ember és egymást érik a fájások.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!