Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért várnak az orvosok akár...

Miért várnak az orvosok akár 1-2 napot is a vajúdással, ilyenkor miért nem császározzák meg a kismamát?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt hogy 1-2 nap volt a vajúdás.Ez nagyon sok,ettől rettegek,én ilyen esetben már császárt szeretnék.Miért húzzák az időt ezzel?Csak kiváncsiskodom,37 hetes vagyok.
2010. ápr. 28. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert hülyék, szenvedni kell a szülésnél. Ők pedig ülnek a tv előtt.
2010. ápr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez így van. Mikor én mentem szülni,hajnalban az ügyeletes orvos nem volt hajlandó felkelni (álmos volt). Aztán mikor itthon mondtam a gyerekorvosnak, hogy 15 és fél órát szenvedtem, nem tágultam, nem folyt el a magzatvizem, akkor azt mondta, hogy már 12óra múltán meg kellett volna császározni, mert ez a picinek sem jó. Még érzéstelenítőt sem kaptam.

De ne izgulj, orvosa válogatja, a délelőttös orvos már nagyon rendes volt nálam is. Sok sikert, könnyű szülést!

2010. ápr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A 12 óra a magzatvíz elfolyásától számítódik.

Tudok olyan kismamát, akinek 5 perces fájásai voltak az utolsó napokban. Ettől még a vajúdás nem tart 4 napig.

2010. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,van fogadott orvosom,bizom benne hogy nem igy fog hozzánk állni.Csak elgondolkoztatott ez a dolog ahogy olvasgatok.
2010. ápr. 28. 09:34
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindegy mit nevezünk vajúdásnak. 5-10 perces fájásokkal simán el lehet lenni, még nem vészes. A durva rész az amikor már már szinte nincs szünet.
2010. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is sokáig vajúdtam a műtét előtt, sajnos nem kaphattam fájdalomcsillapítót sem, hát nem maradt így jó emlék a szülés, a vajúdás+műtét a legrosszabb párosítás. Amíg nem indokolt a császár, addig nem fognak megműteni, én is már a tolókba kezdtem bele, amikor kiderült, hogy baj van :(

Azért hagynak vajúdni, mert nem látják az orvosok sem a végét, nem lehet előre tudni, hogy nem fog menni a természetes szülés.

Ha 2 ujjnyira kitágultál, akkor lehet kérni egyébként edát és azzal már kibírható a dolog :)

Beszélj erről az orvosoddal szülés előtt, kérdezd meg, mi az álláspontja, meddig "szokta" hagyni a vajúdást.


Annyi előnye volt a szenvedésnek, hogy a tejem ugyanúgy beindult, mint a hüvelyi úton szült anyukáknak, de megmondom őszintén, én ezt a részt simán kihagytam volna. Tudom, hogy ez hozzáállás manapság nem trendi, de engem semmilyen büszkeséggel nem tölt el a szenvedés.

Most megint terhes vagyok és reménykedem, ezúttal másképp alakul majd...

2010. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekem 2 hétig voltak szülés előtt 8-10 perces fájások, néha egy-két óra szünettel, de a szülés nem indult be, ezek sajna csak jóslók voltak. Aludni sajnos nem tudtam tőlük, ahhoz túl erősek voltak, viszont az uccsó 2 hétben így kiolvastam egy 5 centi vastag könyvet :)
2010. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

11kor elkezdett folydogálni a magzatvizem, nem tágultam, nem voltak fájásszünetek. És csak a szülésznő hisztizett, hogy foglalom a helyet, mert nem szülök, mindezt éjfélkor. Fájásokkal, folyó magzatvízzel eszükbe sem jutott 12óra után sem, hogy valahogy kiszedjék a kicsit.

Szerencsére egy óra alatt kibújt utána(na az pokol volt) éjjel egykor megszületett végül term úton.

2010. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
nekem indított szülésem volt,reggel fél 9-kor indították,fél 2-ig semmit nem tágultam,így megcsászároztak.pedig fogadott orvosom nem volt,csak szülésznőm.
2010. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is indított szülésem volt, már befektettek előtte a kórházba, reggel az NST-m nem lett jó. Reggel 7-kor indították infúzióval, délelőtt megrepesztették a magzatburkot, de nagyon nehezen haladt a dolog, rendszertelen fájásokkal, délután 5 előtt is még csak 2 újnyira voltam nyitva, akkor döntött az orvosom (hozzáteszem a mi kérésünkre) a császár mellett! Utólag visszagondolva jól döntöttünk a fiam "óriásbébinek" számított a közel 5 kilójával. De tényleg ez a leg roszabb párosítás hosszú vajúdás után a műtét!

Nekem amúgy nem segített a vajúdás a tejtermelődésben, 3 napig nem volt semmi tejem.

Most megegyeztünk az orvosommal, hogy nem hagy sokat kinlódni, mivel megint nagy lesz a babám....valószinű, hogy császáros lesz ő is.


Könnyű és gyors szülést kivánok!!!

39h kismama

2010. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!