Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok egy 20 éves...

Mit gondoltok egy 20 éves nő/lány lehet jó anyuka?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 16:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ja és én szeptemberben töltöm a 19-et:)
2010. ápr. 21. 19:30
 12/19 anonim ***** válasza:
56%

szerintem, ha egy nőben - kortól függetlenül - megfogalmazódik a gondolat, hogy kisbabát szeretne, és sikerül teherbe esnie és szülnie egy csodálatos kis emberkét- abból nem lehet rossz anya.

akivel meg csakúgy megtörténik... hát nem tudom, vannak ilyen és olyan példák mindenki ismeretségi körében.

Bennem kb 28-30évesen fogalmazódott meg, hogy mostmár érett vagyok, hogy anya legyek. 31 évesen lettem az, és két hónap múlva ismét anya leszek. Nagyon boldog vagyok - és jó anyának tart az egész környezetem. 10-14 éve én biztos, hogy nem lettem volna az! :-)

De Te kedves kérdező, fiatal korod ellenére is, ha ilyen gondolatokkal élsz szerintem belőled csodás anyuka lesz! :-)

sok sikert!

2010. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.A barátnőm is 20 évesen szült.Ennek már 13 éve.Nagyon jó anyuka lett belőle, és a lánya imádnivaló, talpraesett csajszi.
2010. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szia.22éves vagyok 20 évesen szültem a fiamat és mostvagyok 30 hetes terhes megint és imádok anya lenni.Nem korfüggö szerintem.Én viszont ugy vállaltam gyereket,hogy a nagyfiammal 7 hónapos pocakos voltam amikor a párommal össze is házasodtunk és van egy szép nagy házunk is.A szüleimhez biztos nem szültem volna egy kis szobába és komolytalan kapcsolatra sem,mert akkor inkább vártam volna még.Minden jót neked.
2010. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én 19éves leszek mikor a babám még csak két hetes lesz(ha minden rendben fog menni)Párom is ennyi idős és 5 éve vagyunk együtt,mindenki azt mondta h elfogjuk rontani az életünket,és hogy gyerek fog nevelni gyereket.De én páromon már most látom hogy mennyit komolyodott és felelősségteljesebb ,vigyáz ránk,pedig ő nem szerette volna megtartani a babát.Úgyhogy szerintem se kor függő,ha valaki fiatalon lesz anyuka ,annak is és fordítva is meg vannak a maga előnyei és hátrányai.

30hetes kismama

2010. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
természetesen lehet jó anya, nem korfüggő az biztos, de én személy szerint inkább annak a híve vagyok, hogy 25 után talán jobb, kibulizta magát az ember, tanult is, talán lakás is összejöhet addigra... de minden elismerésem a komolyan gondolkodó fiatalságnak:)!!!
2010. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20 évesen szültem (most 23 vagyok), és eddig leginkább azt hallottam vissza, hogy jó anyának tartanak (leszámítva pár embert, akik korábban sem kedveltek, és lesik, hogy mibe köthetnek bele). Én sem tartom magam rossz anyának, nagyjából meg vagyok magammal elégedve, bár van pár dolog, amiben lenne mit javulnom (ezek főleg szervezési kérdések).
2010. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem se korfüggő.

De én például 20 éves vagyok és egyáltalán nem szeretnék gyereket.A Párom viszont igen.Csak én is azt vallom,hogy amíg a házam ki nincs fizetve( fele ki van már,csak a másik felét is kellene,hitelből) addig a bizonytalanra nem szülnék.Meg mostanában szeretnék munkakört is váltani,mert amiben most dolgozok,az nem állapot.

Meg a fizetés se mindegy,mert azt a gyereket el is kell tartani ám...

Egy két ellenpélda: anyukám engem 17 évesen szült,jó anya.Őt az édesanyja 18 évesen.Rá se volt panasz!

És persze nekem is van ismerősöm,akit azért "tanácsoltak el" egy egyházi iskolából mert 16 évesen terhes lett és megtartotta a babát.(azóta már a gyerkőc 4 éves)jó anyuka lett ő is a fiatal kora ellenére!!

2010. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18:10es vagyok: még annyit,nem tudom azt írtam-e,hogy nő vagyok;szóval nálunk kicsit fordítva van ez a gyerek-kérdés,mint általában szokott lenni.

Ha akarod a gyereket,jó anya leszel! Ez biztos!

2010. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!