Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha úgy eseik hogy császárral...

Ha úgy eseik hogy császárral kell szülnöm akkor mennyi pénzt illik adni a fogadott dokinak? Császárnál van bent szülésznő?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 10:14
 1/8 A kérdező kommentje:
esik-et akartam írni
2008. okt. 1. 10:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha előzetesen nem beszélitek meg a tarifát, akkor szerintem a többi kismamától érdeklődj a váróban, mert minden orvos más és más...

Császárnál nem igazán van szükség szülésznőre, de ha Te felkérsz egyet, akkor nyilván ott lesz.

2008. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt bennt szülésznő,igaz nem fogadott,de nagyon aranyos volt,mondta,hogy mi fog történni,jött nyugtatgatott,egyszóval baromi kedves volt.A dokimnak (nem mondott összeget),lehet sokan nevetségesen kevésnek tartják,de csak 10.000 Ft-ot tudtunk adni.
2008. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát, mi ennél jóval többet adtunk, de nem magánrendelésre jártam, és a császár előtt hetekig bent feküdtem a szülészeten, ahol a doki jött lelkiismeretesen, folyamatosan nézték a picit is és engem is. A párommal közösen döntöttük el, hogy mennyit kap - szerintünk megérdemelte.
2008. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokkal többet, mint a rendes úton történő szüléskor. Ha rendesen szeretnél szülni, akkor kutya kötelessége megtenni mindent annak érdekében, ha pedig valami oknál fogva vágnak, akkor meglátjátok mennyit tett meg értetek, milyen lett a varrás, milyen az utógondozás, stb. Ha csak felvág, és "összestoppol", majd feléd se néz, akkor még kevesebbet, mint tervezted. Orvosa válogatja. DE AZT MINDENKÉPPEN VEDD FIGYELEMBE, HOGY SZÁMODRA MILYEN ÉLMÉNNYÉ TETTE A SZÜLÉST!
2008. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Úgy hallottam az az íratlan szabály, hogy annak az összegnek a tízszeresét "kell" adni amit rendeléskor. Mi 5000Ft-ot adunk vizsgálatonként, így 50ezret "akarunk" adni szülésre.
2008. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát egyesek nagyon túl tudják fizetni a dokikat. Értem már miért van olyan jó kocsijuk.

Félretéve a hülyeséget.

Én úgy gondolom, hogy ha magánrendelésre jársz a dokidhoz, akkor a magánrendelésnél egy kicsit többet adsz. Max. 15-20e. Szerintem ennél többet nem szabad(na). Attól hogy császárral kell esetleg szülnöd, az is csak szülés, szerintem nem kell többet adni. De ha esetleg nagyon aranyos és sokat néz rád, akkor többet is megérdemel, de csak ha megteheted. Nem szabad elkényeztetni azért őket, mert sajnos ezért várnak el ilyen sokat.

Császárnál nem muszáj hogy legyen bent szülésznő, de bent lehet.

2008. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az 5.válaszolónak,valóban ez a szokás,h a 10x-ét adják.Én konkrétan megkérdeztem a dokimat,h mennyi a sima szülés és a császár.Nála mindkettő uannyiba kerül,70000ft.20hetes baba anyuákja
2008. okt. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!