Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 8 hete szültem, szoptatok és...

8 hete szültem, szoptatok és ma elkezdtem vérezni, de nincs semmilyen görcs. Ez most mégis a menzi? Ez normális?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, amíg vki szoptat, annak addig nem jön meg. Ma elkezdtem vérezni, de egyáltalán nem erősen, nem is görcsölök, tehát nem olyan, mint terhesség előtt a havi menstruációm. Ez most normális?
2008. szept. 23. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor is megjöhet, ha szoptatsz, van, akinek nem, de sokaknak igen.

Én is épp ma 8 hete szültem, ma nagyon enyhén véreztem is, de nekem se volt semmi görcs vagy ilyesmi. Szerintem biztos nincs gond, de ha megnyugtat, kérdez rá a dokidtól, esetleg ha jó fej a védőnőd, ő is segíthet.

2008. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ,hogyha valaki szoptat, nem garantálja sem azt, hogy nem jöhet meg, sem azt ,hogy nem lehet terhes alatta.

Nem tudom miért tarja magát még mindÍg ez az elavult nézet. Sajnos számtalan ismerősöm esett ebbe a csabdába. A hugom pl. rendszeresen szoptatott, tehát éjjel is, amikor ismét várandós lett, nem is egyszer, hanem kétszer is.

Mindenképpen kell védekezni, mégpedig hatásosan, mert könnyen jöhet a meglepetés. Én még egyébként arra is gondolok, hogy régebben, amikor szoptattak az asszonyok, lehet, hogy valóban kevesebb menstruált és lett várandós közülük, mert nem voltak annyira jóltápláltak (minőségileg), nem szedtek vitamint, ezért a szervezetük jobban szüneteltette az újbóli szaporodási készséget, inkább a meglévő babára koncentrált.

2008. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!