Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz ez? Van összefüggés?

Tényleg igaz ez? Van összefüggés?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam,hogy akinek sokszor van jóslófájása,nagyon sokat fáj a dereka,stb mármint a vége felé,akkor annak könnyebb,rövidebb lesz a vajúdása?

És hogy aki aktív kismama,annak könnyebben születik meg a babája?


Szívesen várom a tapasztalatokat!:)


2010. márc. 22. 15:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyakorlatilag nem volt jóslóm, keményedésem. Azt sem tudom, mi az.

38 hetes voltam, amikor nagytakarítottam a fürdőszoba burkolás után, aztán létráztam, függönyt cseréltem, "hasaltam" az ágy alatt és

40+1 hétre szültem

7,5 óra alatt

ebből kb. 3 órát voltak fájásaim az oxitocin miatt

Szerintem ez elég gyors, más szerint nem.

Nem hiszem, hogy lenne egyébként összefüggés.

2010. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

37hetes stgn voltam, olyan fájástevékenységgel, hogy öröm volt nézni a görbéket:) a doki pár napot jósolt még, egy hét lett. Ugyan beindult a szülés, de rendes fájások nem akartak jönni, éppcsak megrepedt a burok, ezért nem jöttek.

12órát sétáltam, mire észrevették mi a bibi(ami fájások voltak, az nekem fájt, szülni viszont lófütyi volt, jóslóknál persze erősebbek) Aztán burkot repesztett a doki, innen még 6óra volt a tolófájásokig. Na ez már a pokol része volt(kimerültem, ugyanis 12óra alatt 5percre ülhettem le, folyton piszkáltak a szülészek, hogy sétáljak, kmhiányom nem volt) a tolófájások még 30perc, összesen 18óra 30perc volt, mire megszületett a kicsi, talán, ha időben észreveszik, hogy a burok még tartja magát, akkor hamarabb is megszületett volna a csöppség.

2010. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
szia nekem a derekam folyamatosan le akart szakadni iszonyatos volt.a házimunka mindennapos volt egésznap tettem vettem.és 43 perc alatt letudtam mindent
2010. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem kb 34.héttöl voltak jóslóim.A 36.héten szigorú fekvést írt elö a dokim mert majdnem 2 ujnyira nyitva volt a méhszájam.Külsö-belsö is.Sajna nem nagyon tudtam pihenni mert akkor költöztünk és nem bírtam megállni,hogy semmit se csináljak ugyhogy dolgoztam amit bírtam.40.héten indítottak és indítástól számítva 3 órán belül meglett a fiam 3300g és 55cm-el.Szerintem van összefüggés a könnyü szülés és a heteken tartó derékfájás között.Most várom a másodikat és remélem az is könnyü lessz.
2010. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Az en esetem cafolja ezt pedig engem a doki is ezzel "biztatott".A 33.hettol josloztam.Megis 25 ora vajudas (rendszertelenekkel egyutt 36 ora) utan szuletett meg a kisfiam.

Amugy en eleg "fitt kismami" voltam.Mivel nyaron szultem es ez a kedvenc evszakom ezert ahogy kinyilt a csipam mentem mindig valahova ha mashova nem hat a kavezoba a jeges capucinomert:):):)

2010. márc. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Lehet hogy most lefejeznek egyesek a de elmondom vagyis leirom! Az első babámat 2003-ban,nem voltak jósló fájásaim csak szülés előtt egy 2-3 nappal! hajnal fél 3tól du 16:05-ig huztam és oxitocint is kaptam! A másodikat szintén minden jóslófájás nélkül.aznap amikor kivoltam irva este 9 körül szexeltünk a férjemmel 2* egymás után!És rá 2 órára elkezdett fájni a hasam.Majd éjfélkor bementünk a korházba és 02:45kor meg lett 3750gr-mal! Még mostanában is elgondolkoztam rajta hogy vajon mitől indult be!? A sex miatt,vagy amugy is kijőtt volna már akkor!Most várom a 3. babánkat lessz már mihezz hasonlitanom!

További szép napot.

2010. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
fene tudja.nekem soha nem volt jóslóm,sem derékfájásom,csak a szülést megelőző nap,mégis 3 óra alatt megszületett a lányom.Én a 7.hónapig dolgoztam,de utána sem lustultam,mert minden nap sétáltam déletőtt is legalább 1-másfél órát,meg este felé is kettőt..szerintem csak alkati kérdés.Minden jót
2010. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!