Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz ez? Van összefüggés?

Tényleg igaz ez? Van összefüggés?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam,hogy akinek sokszor van jóslófájása,nagyon sokat fáj a dereka,stb mármint a vége felé,akkor annak könnyebb,rövidebb lesz a vajúdása?

És hogy aki aktív kismama,annak könnyebben születik meg a babája?


Szívesen várom a tapasztalatokat!:)


2010. márc. 22. 15:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Az biztos, hogy a jóslók és a derékfájás már egyfajta "készülődést" /tágulást jelent a szervezet részéről.

De szerintem nekem azért ment másodjára könnyebben, mert második volt, és mert máshogy álltam hozzá "agyban", tudtam, mire számítsak, ezért ment első sorban könnyebben szerintem.

Az első 26 óra volt (jóslók alig), a második 4,5 óra (sok jósló, sok derékfájás az utsó 3 hétben)

Aktív nem nagyon voltam, nem is bírtam, főleg a másodikkal már alig "gördültem". :o)

Ha előtte voltál "aktív", hát én nem tudom, de úgy hallottam már több helyről, hogy aki sokat sportol és nagyon izmos, az nehezebben tágul, de lehet hogy ez is csak legenda...

2010. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Tehát az elsővel alig volt jósló,a másodikkal viszont sok?Akkor csak lehet benne valami,nem?


Egyébként az aktivitást nem úgy értem,hogy sok sport,meg izomzat,hanem hogy sok otthoni mozgás,házimunka,séta ilyesmi..

2010. márc. 22. 16:11
 3/27 anonim válasza:
100%
Szerintem igaz,én két esetről tudok,akiknél fél óra volt a szülés.
2010. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az aktivitás mindenképp fontos.A terhesség nem betegség,akinél semmilyen komplikáció nincs alatta nyugodtan csinálhatja az addigi dolgait.Én most várom a második babánkat,37+5hetes vok,de pl. most is a teregetésből ültem le 1 kicsit.Ugyanúgy végzek minden itthoni munkát,2szintes házat egy 2,5éves gyerkőccel nem egyszerű tisztán tartani.Kicsit lassabban megy már minden,meg le kell ülnöm pihenni,de nem szeretnék ellustulni.Az izmoknak is jót tesz a sok mozgás,sokkal rugalmasabbak lesznek majd szüléskor.Jóslóim már vannak,derekam is fáj,de főleg hajnalban,amikor már sokat feküdtem.Jó babavárást mindenkinek:))
2010. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
hát, nem tudom, nem voltak jósló fájásaim, szinte egyáltalán. 7,5 hónapos terhes voltam, mikor abbahagytam a melót, egész nap ide-oda rohangáltam, én aztán aktív kismama voltam, a szülés és vajúdás 18 órán át tartott... :-)
2010. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Én is épp most teregettem ki :D


3.válaszoló az első babánál hogy voltál?Mármint akkor is sokat mozogtál?Mennyi volt a vajúdás?

2010. márc. 22. 16:32
 7/27 A kérdező kommentje:

Tehát úgy néz ki,hogy a sok jóslófájás és a rövidebb vajúdás között van némi összefüggés..


Köszi a válaszokat mindenkinek!

És várom a többi tapasztalatot is! :)

2010. márc. 22. 16:34
 8/27 A kérdező kommentje:

Uhh 18 óra??!

Háát le a kalappal :P

2010. márc. 22. 16:35
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nemhogy nem sportoltam, hanem egész nap csak feküdni tudtam szinte. Jóslóm egyszer sem volt. A babám 3 óra alatt született meg az első fájástól számítva, szerintem ez rövid ahhoz képest, hogy van, aki tíz órákat vajúdik.
2010. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
3-ik vok,igen,az első babánkkal a 9-ik hónapig még dolgoztam is.Most a 8-ig,mert úgy látszik a lányomat nehezebben hordom:))Szerencsére akkor sem és most sem vizesedtem,9kg-t szedtem fel,ez le is ment még a kórházban. A vajúdással nem lett volna probléma,3 ujjnyival mentem a kórházba 7.30-kor,12-00kor már 8,5 ujjnyira voltam nyitva,csakhogy a feje merőlegesen befordult a medencecsontomra,így császár lett belőle. 12.15 már meg is született a nagy fiam:)).Most remélem,sikerül átélni a természetes szülés élményét,mert valahogy nem volt teljes így az egész a számomra.
2010. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!