Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számítsunk, mennyi ideig...

Mire számítsunk, mennyi ideig tart egy mesterségesen indított szülés? Ki hány órát töltött a szülőszobán?

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 07:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

SziÓ!

Én 11 nappal hordtam túl a kisfiam, tulajdonképpen mindennel próbálkoztak, tabletta, zselé, még oxitocin terhelésen is voltam. Nem is reagáltam, ám ettől függetlenül oxitocinnal akarták indítani. Reggel 6 órától este 6-ig voltam bent,és mégis sajna császár lett a vége.De ha megindultak volna a fájásaim, akkor is tarthatott volna ennyi ideig.

Hogy mennyi időt töltesz szülőszobán attól is függ, hogy reagálsz az oxitocinra.(Úgy tudom az erős fájásokat indít rögtön)

Kórházi szobatársam 3 óra alatt letudta az egészet,pedig első szülés volt,a mellettünk lévő szobában egy lány pedig majdnem 16 órát szenvedett. Ha nincs semmilyen komplikáció (hidd el az a jó!!) akkor sokáig hagyják elnyúlni az egészet, különösen egy baba-mama barát kórházban.

2010. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Én 38 hetes voltam amikor megindították veseproblémák miatt!

Első nap oxitocin, de sajna csak kis fájásaim lettek amik később el is múltak,második nap reggel méhnyak lágyító zselét tettek fel estére egy nagyon picit tágultam!mind a két nap szülőszobán voltam, de aludni leengedtek rendes szobába.harmadik nap reggel 6- kor mentem fel a szülőszobára oxitocint kaptam 9-kor burkot repesztettek na onnantól voltak nagy fájások majd 11-re megszületett a babám!

2010. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Nekem mindkét szülésemet indították, és mindkét esetben 5 óra hossza volt az egész, burokrepesztéssel kezdték, majd rá olyan 2 óra múlva kötötték be az oxitocint, és utána már ment minden.
2010. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
3 nap! 4. nap kértem a császárt,már nem bírtam
2010. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Jól betojtam... Akinek olyan borzasztóan hosszú lett, milyen kondíciókkal indult neki? Mennyire volt nyitva a méhszáj pl.?
2010. márc. 20. 09:08
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
2 ujjnyi méhszáj,reggel 6-kor oxitocin,7-kor burokrepesztés,8.53-kor megszületett az én nagyfiam 4100 grammal.
2010. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
12:00-es! Ez nagyon jól esett, köszönöm szépen! :) Most két ujjnyi a méhszájam, és holnap reggel hétre megyünk, hogy indítsák a szülést. Azóta megkérdetem a szülésznőt, azt mondta, hogy holnap baba lesz, nem fogják tovább húzni. Viszont azt is mondta, hogy arra számítsak, hogy délután-este felé lesz meg. Hátha én is szerencsés leszek és hamar meglesz! :)
2010. márc. 20. 12:55
 8/18 anonim ***** válasza:
12.00 -as vagyok,azt elfelejtettem irni,hogy ha megengedik és van rá lehetőség,akkor üljén a labdán,nagyon sokat segitett nekem is.Sokkal könnyebb elviselni a fájásokat.Gondolom azt tudod,hogy az inditás az egyből a rendes erős fájásokat hozza.Fogsz fájdalomcsillapitást kérni?Én a nélkül szültem,nem mondom,hogy nem fájt,de ki lehetett birni.Könnyű szülést neked és egy egészséges gyönyörű babát kivánok neked!egy 3 hónapos kisfiú anyuja
2010. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippet! Fájdalomcsillapítást szeretnék kérni (gyógyszerest), de mondta a szülésznő, hogy annak vannak valamilyen feltételei, attól függ, hogy mi hogy halad. Köszönöm a bíztatást, Nektek is jó egészséget és sok örömöt kívánok! :)
2010. márc. 20. 14:39
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!


1 hét túlhordás után indították.


9kor tették fel a tablettát, visszamentem a szobába. Délben kezdődtek a fájások. Percenként jöttek, de csak 10 mpercig tartottak.

Fél 2kor mentem vissza a szülőszobára NSTre. 2kor beöntést kaptam. A fájások ettől fogva 3 percenként jöttek és 20 mpercig tartottak. Zuhanyoztam, fél 4kor visszamentem a szülőszobára, ahol burkot repesztettek. Nem kelhettem fel, mert nagyon fent volt még a baba,nem illeszkedett be. Burokrepi után már a tolók jöttek, de nem nyomhattam, mert még nem tűnt el a méhszáj. Kegyetlen volt az a 20 perc! 4kor már nyomhattam és 15 perc múlva megszületett a "kis"fiam.

2010. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!