Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Itt olvastam, hogy a magnézium...

Itt olvastam, hogy a magnézium miatt túl lehet hordani a babát. Szerintetek igaz?

Figyelt kérdés

Engem a doki leállított a MagneB6-ról a 37. héten, de a terhesvitamint továbbra is szedem és abban van. Már betöltöttem a 39. hetet is, de semmi, sőt... eddig fájt a hátam, feszült a hasam, szeméremcsontom, de most semmit nem érzek... néha még a babát sem.

Mit csináljak?


2010. márc. 17. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha "feltűnően" jól érzed magad, akkor kb. 1 héten belül szülni fogsz.

Én is így voltam, mint te. Ami a vitaminban van magnézium, az nem okoz túlhordást, de ha pluszban szednél, az már igen.

2010. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a dokim azt mondta azért nem kell a 36-7.héttől szedni, mert csillapítja vagy enyhíti("megszünteti") a jósló fájásokat, ilyenformán valóban kicsit meghosszabíthatja a terhességet, hiszen ezek a "fájások" a terhesség vége felé természetesek, ezek készítik fel a testet a szülésre. Egyébként szülés közeledtével lejebb száll a has(bár nálam nem volt ez igaz), és a baba többnyire kevesebbet mozog. Azért ha sokáig napig nem érzed a babád, fél napja egyáltalán semmi,akkor nézesd meg, minden ok-e. Az nem baj, ha nem túl mozgékony,ha érzed de nem erősen, ez lehet fronttól. Szerintem nemsokára meglesz az a baba, ne izgulj, magne B6-ot meg nem kell szedned. Könnyű szülést, és jó babázást!
2010. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem igazatok lesz és hamarosan itt lesz!

Azért érzem őt, de nagyon kell figyelnem, sokkal gyengébb, mint korábban, bár lehet, hogy ő is csak "rápihen" a nagy nap előtt. :-)

Bár nagyon sokan meg azt írják, hogy még mozgékonyabb volt a baba szülés előtt, meg még közben is... hát gondolom ez is mindenkinél más.

2010. márc. 17. 21:47
 4/10 anonim válasza:
Nekem a doki valamelyik nap írta fel a magnéziumot, mert nagyon kemény a pocakom, és nem lenne jó 28 hetesen szülni. A magnézium túlhordást okoz(hat) a keménység pedig megindít(hat)ja a szülést...hurrá. Remélem attól hogy most beszedem a felírt adagot (3 hét), és utána már nem szedem, akkor azért nem lesz ilyen probléma...
2010. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Én végig tök jól voltam, nagyon ritkán fájt valamim, akkor is inkább a lábam, mert nagyon szeretek sétálni és már-már túlzásba vittem:D. Aztán utolsó 1 hétben mentünk boltba a férjemmel és akkor mondtam neki, hogy úgy érzem magam, mintha nem is lenne baba a hasamban, akkor mesélte, hogy a munkatárs női mondták, hogy ők is hasonlót éreztek kb. 1 héttel a szülés előtt (én akkor csak kinevettem), szülés előtt 2 nappal éjjel-nappal mocorgott a fiam, bár a ctg nem jelzett semmit születése előtti napon, a nagy nap reggelétől viszont semmit az ég világon nem éreztem, nagy nehezen fekve kicsikartam egy mocorgást, de csak annyit sikerült, aztán rá egy órára vérezni kezdtem és 6 óra mulva megszületett a kislegény (egyébként a kiírt napon), aki már 5.5 hónapos.

2010. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon aranyos sztori! :-)

Bár én biztos nagyon megijedtem volna, ha ennyire nem mocorog, aztán még véreznék is... az nagyon ilyesztő lehet. Gondolom Ti is rögtön mentetek a kórházba.

Nem tudom, lehet, hogy csak szeretném, de úgy érzem nálunk a hétvégén baba lesz. Remélem bejön a megérzés!

2010. márc. 17. 23:34
 7/10 A kérdező kommentje:
ijesztó lehet! (bocs)
2010. márc. 17. 23:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi sem biztos. Én 3x2 magnézium és elevit mellett szültem 38 hetesen. Még a szülés maga is gyorsan zajlott, 3 órát voltam a szülőszobán.

Ja, és fel sem merült a koraszülés gyanúja.

2010. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 22:16 vagyok

Kicsit megijedtem, de inkább csak azért mert egyedül voltam itthon. Aztán leültem, lehiggadtam és végigondoltam, amiket olvastam, hogy hírtelen nyílhat a méhszáj és emiatt is vérezhetek, na meg már a 40.héten voltam, gondoltam, hogy a babám csak kibújik egyszer:)

Aztán felhívtam a férjemet, mert dolgozott, hogy spuri haza, addig én megfürdök és mehetünk a kórházba. Bementünk (taxival, mert a férjem parázott, hogy már nemsoká szülök), megállapították hogy tágulási vérzés, rámdobták a ctg-t 40percre (jó hosszú papírt kaptam emlékbe :D ), voltak fájások, de a szülésznő megállapította, hogy 3cm-es méhszájjal és 10-15perces fájásokkal 2 nap míg baba lesz, és hazaküldött. Talán jót is tett ezzel, mert a metrótól hazasétáltunk, miközben valószínűleg tovább tágultam és 4 órával később már a mentő vitt be, 7cm-es méhszájam volt akkor és elég kemény fájások, megrepesztették a burkot, akkor még olyan 3 órát saccoltak, mire megszülök, nem jött be, mert 45 perc mulva túl voltam rajta. Ami nekem nem volt "gond", viszont a babámat nagyon megviselte, emiatt csak egy puszira és egy fényképre mutatták meg és reggelig elvitték melegedni (engem az viselt meg a legjobban, hogy nem szoptathattam meg, ez a mai napig nagyon fáj, néha úgy érzem, hogy cserben hagytam a fiamat, pedig tudom hogy jót akartak neki). Szóval jó a gyors szülés, de ha tudom, hogy a babámat ennyire megviseli, inkább a hosszú vajúdást választanám, de ugye ezt nem mi döntjük el, hanem a baba, ő tudja, hogy mennyire gyorsan szeretne megszületni. Még az ügyeletes doki is mondta, hogy ez aztán extra gyors szülés volt, alig ért be a szülőszobára, mert nem szóltak neki időben.

Szép szülést kívánok, és majd írj, ha megszületett a babád.:)

2010. márc. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad, meg a jókívánságot is, nagyon aranyos vagy!

Hát, legalább nem egy hétköznapi sztoritok van! :-)

Szerintem ne aggódj azon, hogy cserbenhagytad volna az elején, ilyenkor még úgyis csak egy pár cseppet tudnak szopizni, biztos jobban szüksége volt arra, hogy melegítsék és helyette azért megkapta az első puszit :D

Remélem, hogy így vagy úgy túl leszünk rajta mi is, ha tényleg igaz, hogy a szülés előtt lassul le, akkor már nagyon készülhet az én picikém, mert ma még épphogy csak bejelentkezett.

2010. márc. 19. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!