Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a gátvédelem? Illetve...

Mi az a gátvédelem? Illetve azzal szülni?!

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Gátvédelem során a szülésznő vagy a dúla gátmasszázzsal és olajokkal ( pl orbáncfűolaj ) keni masszírozza a gátat, hogy lassan fokozatosan táguljon és ne kelljen gátat metszeni, vagy ne repedjen szét.

Nekem két szülésem volt, mindkét szülésnél vágtak gátat, az elsőnél szét is szakadt, de begyógyult gond nélkül.

A másodiknál készültem masszázsolajjal, de olyan gyorsan született a fiam, hogy nem volt rá idő, vágtak szültem és 2 hét múlva már nem is éreztem a helyét.

Akit hallottam gátvédelemmel szülni az nagyon dícsérte.

2010. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
én kicsit kétkedve fogadtam a "gátvédelmet", hogy régen se volt, mégis születtek sorba a gyerekek...., aztán most hogy már anya vagyok tudom, hogy a gátnak igen is nagy szerepe van. Többek között ha reped, sosem fog visszaalakulni ugyanolyanná, és hatással lesz jópár dologra odabent. Nekem sajnos muszáj volt, de következőnél próbáljuk elkerülni.
2010. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja, a szülésznő masszírozza és figyeli a gátadat, hogy elkerülhető legyen a vágás.

Az első szülésemnél a fogadott szülésznő segítségével sikerült, pedig fogalmam sem volt róla, hogy micsoda.

A második szülésemnél ismét sikerült, pedig az új orvosom nagyon vágás párti volt. Saját lábamon röhögve hagytam el a szülőszobát, kapásból kértem a gyerekemet, hogy velem legyen, komolyan olyan volt mintha nem is velem történt volna meg a szülés. Én minden ismerősömnek azt mondom, beszéljen a szülésznőjével, mert szerintem sokszor csak azért vágnak, mert így egyszerűbb. Ezt mondjuk az orvosom is mondta, szerinte könnyebben kijön a gyerek, és csak egy heg marad utána. Na én ezt nem akartam.

2010. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

akkor ez úgy van, hogy ahogy tágulsz vajúdás alatt, a szülésznő masszírozza a lábad közét /a gátat/?

és mennyi ideig?

ha intimtornázom, az mennyire segít abban, hogy ne repedjek szét?

2010. márc. 17. 06:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Addig masszírozza a szülésznő amíg meg nem születik a baba. Nekem nagyon sokat segített, utána 2 héttel tényleg nem éreztem semmit. Egy pici repedés egyébként sokkal jobb mint a nagy vágás, mert csak annyi és ott reped ahol kell. Ha vágnak, nem mindig ott vágnak ahol épp a legjobban feszül, ezért mellé még sokszor reped is. Úgy képzeld el mint azt a gyűrűs záróizmot ami a szád körül van. Van egy belőle a hüvelyed és a húgycsöved körül és egy a végbeled körül. 8-as alakban. Az intimtorna abban segít hogy utána jobban menjen a regenerálódás. Hiszen mint minden torna, ez is erősíti az izmokat.
2010. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sikerült gátvédelemmel szülnöm (első babám). Nekem senki nem masszírozott semmit! Intim-tornáztam a 9hónap alatt és ittam a málnalevél teát a 36-40 héten. Sajnos viszont ez sem elég mindenkinek. Alkat kérdése is, hogy sikerül-e. Én is repedtem egy kicsit, de 10 nappal a szülés után semmit nem éreztem!! :)
2010. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

en is gatvedelemmel szultem mindket babamat, pedig az elso nagy volt (kozel 4 kg 36os fejkorfogattal).

elso szules elott a 36. hettol napi ot percben otthon csinaltuk a gatmasszazst olajjal, a 2. szules elott ez elmaradt.

szules alatt nem masszirozta kulon a szuleszno, csak kitolas elott olajozta az elso gyereknel, a 2. olyn gyorsan erkezett, hogy mar erre sem volt ido.

a lenyege inkabb abbn van, hogy kovetni kell az utasitasokat, nem szabad egybol hosszan nyomni, csak apranent, mert nem robbanhat ki a baba hirtelen. ha aprankent csuszik ki, akkor a gatnak van ideje megfelelo mereture tagulni, ha hirtelen es gyorsan jon, akkor nincs es repedhetsz, vagy vagni fognak.

a 2. babanal olyan eros volt mar az elso tolofajas az oxitocin miatt, hogy nem tudtam visszatartani, gozerovel toltam egybol, igy a mehszajam kicsit berepedt, de a tobbi fajasnal mar koordinaltam valamennyire, igy gatrepedes nem volt. a mehszajrepedes nemolyan durva dolog, ott nincsenek konkretan idegek, egy par oltest kaptam, de nem ereztem belole semmit, utana sem fajt.

2010. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem feltétlenül jár olajozással, masszírozással a gátvédelem, lehet simán szülni anélkül is, nagy babát is :) Tapasztalat :)

2010. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az intim torna sokat segít!!!!
2010. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!