Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy sem?

Apás szülés vagy sem?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, melyik a jobb és miért?

Férfiak válaszát is szívesen várom.


2015. okt. 12. 17:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a vajúdás elején a Férjem lesz bent, viszont a keményebb résznél már Anyukám. Közös döntés volt és mindenkinek így a legjobb.
2015. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút a két adott emberen múlik.


Én ragaszkodtam hozzá, mert tudom, hogy nem gyenge gyomrú (mesélt már brutális baleseteket, amit szemtanúként látott. Ha a szélvédőre fröccsent agyvelőtől nem hányta el magát, akkor a szülés se lesz gáz.)


Ő azért vonakodott, mert milyen rossz lesz, ha szenvedni lát. Hát volt már vesegörcsöm és gyulladt fogam, azt is túlélte, pedig azokkal is szenvedtem.

Mondtam, hogy bármikor kimehet, nem lesz odaláncolva, de szeretném, hogy bejöjjön.


A szülés lefolyása nem volt túl szerencsés, kitolásnál bejött a fél emelet életet menteni, később meg engem vittek műtőbe. A szülés mészárszék volt. Ő végig ott ült, rezzenéstelen arccal tűrte, amikor kínomban a karját haraptam.


Azt már a szüleim mesélték, hogy miután betoltak a műtőbe, akkor hívta fel őket. Ott elsírta magát, kiszakadt a feszültség. Műtét után letettek egy őrzőbe.

Az altatószernek egy normális mellékhatása, hogy reszket utána egy darabig az ember. Mivel korábban már műtöttek, engem nem lepett meg, kértem két takarót és tök jót aludtam.

Szegény férjem végig ott ült mellettem és rágta a körmét, hogy feldobom-e a bakancsot, vagy miért rángatózok :)


Később beszélgettünk, kérdeztem, hogy ő hogyan élte meg, mert én eléggé beszűkültem ott és akkor. A véres/testnedves részek nem hatották meg túlságosan. De azt nagyon pozitív élményként írta le, hogy ő látta meg elsőként a fejét, ahogy kiköpi a magzatvizet és levegőt vesz.


Miattam azért aggódott, mert tájékoztatni nem igazán volt idő (nekem mondták, hogy mi miért történik, de ő annyira bestresszelt, hogy nem igazán figyelt oda). Csak félelmetes volt, hogy tizen berongyolnak, két orvos feszegeti ki belőlem a babát, mert elakadt a szülőcsatornában. Amikor a neonatológus mondta, hogy minden oké vele, akkor a gyerekért már nem aggódott.


Viszont a méhlepény fent ragadt, az orvoson is látszott az idegesség, kézzel tépkedte, mert nem volt műtő. Na AZ elmondhatatlanul fájt. A szülés lópikula volt ahhoz képest. Akkor ordítottam, szitkozódtam, haraptam. Az orvos neki csak annyit tudott mondani, hogy rohannak a műtőbe, mert a végén elvérzek, aztán szaladt bemosakodni.

Amikor a lepényt tépkedte, akkor mögötte a fal is véres volt - elég horrorisztikusra sikerült a vége.


Akkor nyugodott meg, amikor én már bealudtam a műtét után és a szülésznő meg az orvos bejött és neki is elmagyarázták, hogy mi miért történt. Egyúttal megnyugtatták, hogy most pár hétig nem leszek túl jól fizikailag, de maradandó károsodásom nincs, teljesen fel fogok épülni. És így is lett.

2015. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A pàrom ràm bízta a döntést, azt mondta hogy szeretne bent lenni, de ha nem akarom tiszteletben tartja. Nekem azért volt fontos hogy bent legyen mert nem akartam egyedül lenni egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben, na meg gyorsabban is telt az idő miutàn megérkezett (1,5 óràja voltam a szülőszobàn mire odaért) és volt kivel beszélgetnem! Szerintem az apànak kutya kötelessége ott lenni és tàmogatni azt aki éppen gyereket szül neki! Ha a férfinak van valami baja ő elvàrja hogy a nő ott legyen... Szerintem az egyàltalàn nem kifogàs hogy nem akarjàk szenvedni látni a màsikat vagy pl nem bírjàk a vért! A nő sem jókedvéből van ott, amit meg nem akar làtni meg ne nézzen oda! Senki nem mondja hogy végig kell mozizni az egészet, simàn hàtat is fordíthat a lent történteknek... Na meg nem àrt ha tisztâban van vele az apa hogy milyen àra van annak a számára készen kapott gyereknek
2015. okt. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A szulest a pasinak nem kell premierplanba neznie. Sot ne nezze, kiveve ha nagyon ragaszkodik mert tenyleg barki barmit mond nem tartozik a szep dolgok koze es aki "csak" szult mar de amugy nem latott ilyet annak fogalma sincs hogy nez ki. Csak a vegeredmenyt latja ami nyilvan mar egy mas kategoria. Ha az ember fejenel all az ember akkor a hasatol ugyse lat semmit. Nyilvan mindenkinek maganak kell eldontenie es a ket felnek megbeszelnie. Azt is lehet hogy bemegy es ha nem birja akkor kimegy. Ha ujra ugy erzi megint bemegy. Nincs ebbol gond. Csak kesobb o se erezze ugy hogy meg se probalta es lemaradt valamirol esetleg.
2015. okt. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkettőnél benn volt. Én rábíztam a döntést, amikor erről kérdezett. Mert ezt neki kell tudni, bár nálunk tesómék részéről már volt jó tapasztalat, tesóm, aki nem igazán bírja vért simán végigbírta a sógornőm szülését, ő sem gondolta, hogy ilyen "tiszta" lesz, rosszabbra számított. Az én párom mai napig emlegeti, hogy hogy tudott kijönni belőlem ez a 2 nagy ember :) Mert egyik pillanatban még nem volt semmi, majd 1 nyomás és kinn volt a feje, még egy nyomás és kinn a gyerek. Szóval neki ez egy nagy élmény volt és én meg legalább tudtam, hogy szültem :), mert ugye én csukott szemmel csak a nyomásokra koncentráltam. Mondjuk hozzáteszem nekem gyors szüléseim voltak, tulajdonképpen nem vajúdtam, mindkétszer mikor beértünk a kórházba már a szülőszobára küldtek, pedig akkor még nem voltak egetrengető fájásaim (vagyis én nem éreztem annak, mindkettővel előtte 1-2 órával még hétvégi bevásárlást tartottunk), és így lett az első 3 a második 1 óra alatt meg. Tulajdonképpen rejtettem vajúdtam, mert mikor beértünk nyitott voltam, a baba feje be volt ékelődve. Szóval lehet ez is segített a jó szülésélményhez a páromnak, hogy nem kellett ott állnia órákig és látni, hogy nagyon fáj. Max a kinyomási szakasz volt erős fájású.
2015. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pont tegnap beszélgettünk erről! Szeretném ha bent lenne, ő is nagyon szeretne, de mégsem lesz bent, így egyeztünk meg. Rosszul van a kórháztól, elvágom az ujjam attól elájul (vér miatt) persze nem a lábam között fog nézelődni, de a hangok a környezet és úgy minden..tudom hogy nem bírná és elájulna (kevés vértől is ájult már el). Ő ilyen, nem akarom ennek kitenni, így egyedül csinálom inkább :(
2016. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!