Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy sem?

Apás szülés vagy sem?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, melyik a jobb és miért?

Férfiak válaszát is szívesen várom.


2015. okt. 12. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Egyértelműen igen. Embere válogatja de az én férjem 2 okból akar ott lenni:

1. Nem akarja kihagyni a gyermeke születését

2. Nem akar egyedül hagyni,mikor ilyen horderejű dolgon megyek keresztül.


Nincs olyan, amit ne láttunk volna egymásból. Nem félek hogy olyat lát, amit nem bír és ő sem. Voltunk már nagy betegek egymás előtt,sok mindenen mentünk keresztül együtt. Mi csapatként jól funkcionálunk.


Ami nekem előny:még soha nem adódott olyan helyzet hogy a jelenlétével ne tudna megnyugtatni. Ha ő mellettem van,biztonságban érzem magam. Mindent tud rólam, ő a legjobb barátom is.

2015. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem így működik. :) Az én férjem nem gondolta, hogy szeretné nézni ahogy szenvedek. Ez is egy felfogás. Más meg mindenképpen ott szeretne lenni a fia/lánya megszületésénél. Ahogy kismamák is lehetnek eltérő véleménnyel, van akinek fontos a támogatás a párjától, van aki nem szeretné, hogy ilyen helyzetben lássa a párja, nem éppen lehet úrinőként viselkedni ott. Ezt mindenkinek magának kell érezni. Ahogy említettem, nálunk a férjem nem akart bejönni. Azt mondta nem tudná nézni ahogy fáj és nem tud segíteni. Én meg úgy gondolom, hogy nem szabad befolyásolni a másikat, ha így gondolja, akkor legyen így.
2015. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ez mindig olyan fura volt, mikor hallottam. Mert ha nincs ott, amikor szenvedsz, akkor nem szenvedsz? Dehogynem, csak egyedül, mert ő nem bírja. Mármint szerintem bírni a nőnek kell nem nekik. Azt nem tudom, hogy azt hogy élik meg a férfiak lelkileg, hogy a szeretett nő szenved és ők nincsenek mellette, hogy támogassák. Nekem ez a része fura. Ahogy egy picit az is, hogy valaki úrinő akar maradni szüléskor is. Ez tényleg nem egy ilyen helyzet. De milyn kapcsolat az, ahol nem adhatom ki a fájdalmam és elesettségem,mert akkor már nem vagyok elég vonzó társ? Csak elmélkedem és szeretném érteni a másik oldalt, nem szeretnék veszekedést szítani. Csak komolyan érdekelne mi játszódik le a ferfiban amikor rója a köröket a folyosón, ahelyett hogy bent fogná a felesége kezét? (Egy ismerős hazament aludni mikor elhúzódott a szülés es reggel visszament. Megnézném a férjem arcát ahogy ezt javasolom neki szüléskor. Szerintem azt hinné megőrültem :))
2015. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs tanács, csak elmondhatjuk, nálunk mi volt.

Én a férjem nélkül szültem, akkor itt még nem volt apás szülés. Március 15-én szültem, az orvosom felajánlotta, hogy bejöhet, de egyikünk sem akarta.

Ő ájulós, én meg voltam annyira önző, hogy magamra akartam figyelni, nem arra, bírja-e.

Ma sem szülnék vele.

2015. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én férjemnek magától értetődő volt,hogy ott akar lenni. AMikor az első gyereknél megkérdeztem, mondta hogy persze, hogy ott lesz, és nehogy ne szóljak neki, ha épp dolgozna.

Most is ott szeretne lenni, s ha úgy adódik ( remélem!) hogy a nagyobbik fiamra lesz nagyi által felügyelet akkor most is jön.

Egyébként ő az erős idegzetűek táborát erősíti, elég sok mindent látott már, foglalkozása tűzoltó másodállásban pedig mentős, úgyhogy pszchihikailag rendben van. :)

2015. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4 gyereket szültem, természetes volt mindkettőnknek, hogy a férjem is bent lesz velem. Semmi negatív hatása nem volt, sem a szexuális, sem az érzelmi életünk nem változott ettől.

Nekem sokat segített, hogy velem volt.

2015. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezt a parnak kell megbeszelni es eldonteni. Szerintem a szules egyaltalan nem olyan magasztos es gyonyoru latvany mint ahogy sokan gondoljak (szultem mar). Ha a pasi erzekeny az ilyesmire,jobb ha nincs ott - ha a no sem igenyli.
2015. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Még nem szültem,de már beszéltünk erről. Jobbat nem is kívánhatnék nala,gondoskodó stb. A szülésnél viszont nem lesz velem. Jobban aggodna, mint én és nem akarom,hogy ez kihasson ram is. Én is szeretnem "egyedül" végigcsinálni és megpróbálni folyamatosan koncentrálni. Én ugy gondolom,hogy a pápának biztosnak kell magában lennie,illetve a nőnek is,hogy szüksége van e a férje jelenletere😊
2015. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

"Én ugy gondolom,hogy a pápának biztosnak kell magában lennie"


Az biztos, egyébként nehezen tudna egy egész egyházat vezetni.

2015. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó.. Ezen szakadtam a nevetéstől.

Persze, csak elírás volt az előtted válaszolótól, de most nagyon jól esett ez nekem, így a 38.hét végére. :P

2015. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!