Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van fogadott orvosom, Érdemes...

Van fogadott orvosom, Érdemes szülésznőt fogadnom?

Figyelt kérdés
Ha nagyon kellene, lenne rá pénz, úgyhogy ne anyagi oldalról közelítsétek a témát, hanem hogy tényleg jó dolog-e. köszi
2010. márc. 12. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én fogadtam, mert senki másom nem volt a férjemen kívűl, aki mellettem lehetett szülés alatt, és a fogadott orvosom sem ért be a szülésre, ellenben a szülésznőmmel, aki a szülés utáni 3 nap alatt is mindig jött hozzám és segített mindenben. Nagyon jól döntöttem, mikor bennem is felmerült ez a kérdés, mert a nagyobb biztonságot tőle kaptam. A 36. héttől a ctg-ket ő csinálta, laborvizsgálatot is, mindent, és időben is nagyon jó volt, mert sehol nem kellett várnom, mindig tudtam időpontot egyeztetni vele összehangoltan az orvossal. Jobban megéri a szülésznőt megfogadni, mint az orvost, de a fogadott orvosra is szükség van, mert ha kialakul a jó kis trió, abból csak jó sülhet ki :)
2010. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a saját példámat tudom leírni.

Az első babámnál csak fogadott orvosom volt. Eszembe se jutott szülésznőt fogadni. Igazából anyagilag sem tehettük meg, meg nem igen láttam értelmét. Mikor szülni mentünk, kiderült,hogy a dokim nem tud odaérni. Ügyeletesekre voltam bízva. Mint az orvos, mint a szülésznők nagyon kedvesek voltak, odafigyeltek rám, mindenben segítettek, és nem vártak cserébe semmit. Egyszóval nem bánom, hogy nem fogadtam. Most várom a második babánkat, és most se fogok fogadni. Pedig most anyagilag is megtehetnénk. Persze nem mindenki szerencsés, ki lehet fogni bunkót is. Bár szerintem a szülésznők nagy része alapból kedves.

2010. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott szülésznőm, csak fogadott orvosom. Nagyon kedves és helyes volt a szülésznő aki benn volt nálam, igaz, én műszakváltásra mentem reggel, ezért munkaidőben szültem. Viszont aznap másfél óra alatt született 6 baba. Ha jól tudom a szülésznőm 2 szülésnél volt. Ha nyugodtabbnak érzed magad, akkor fogadj szülésznőt, nem hiszem, hogy meg fogod bánni.
2010. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az elsővel fogadtam,nagyon megnyugtato volt hogy mellettem volt(jobban mint a doki)!Ő is jött hozzám szülés után,ő tanított meg kézzel fejni(nem tudtam szívoval csinálni)így kézzel fejtem és jobban jött mint szívoval.Nem ez a lényeg,hanem ha sima szülésre készülsz akkor érdemes.Ez az én véleményem:-)
2010. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nos én szülésznő leszek, még tanulok :) Azt tudom csak mondani, hogy megérni megéri, de higgyétek el, hogy ugyanúgy szeretünk minden szülő nőt :) Ettől függetlenül iszonyúan jólesik, amikor valaki a bizalmával tisztel meg és megkér, hogy legyek ott, amikor a kisbabája megszületik. És ezt most tényleg nem az anyagiak miatt mondom, mert nekem a legnagyobb csoda a születés és amikor valakin látom a boldogságot, hát engem is elönt :) Legszebb szakma a világon :) Szóval nekünk jól esik ha megkérnek ilyesmire :)
2010. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem csak orvosom volt, szülésznőm nem, viszont aki a szülésemnél volt ügyeletben,nagyon kedves volt velem,mindkettő, mert éjfélkor kezdtem a szülőszobára járást, és 10kor szültem,tehát váltás is volt. Minden a legnagyobb rendben ment.

mondjuk vajúdás alatt nem volt velem, meg ilyesmi, de mondjuk nem is szerettem volna, ott volt az apuka.

2010. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem volt, és a következőnél is lesz. végig ott volt mellettem, előtte sok jó tanácsot mondott. szülés után minden nap megnézett, hogy mi van velük.

normális szobába kerültem.

2010. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szülésznő vagyok, komolyan repes a szívem, hogy ilyen jókat írtok rólunk :) Iszonyú jól esik :)
2010. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon kellett, hogy várjon valaki a kórházban, hogy tudjak kit hívni, hogy menjünk e vagy még nem. És így is volt: egyszercsak jöttek a fájások, és nem tudtam semmit, mert addig nem voltak jóslóim. Hívhattam a szülésznőt, aztán már várt a kórházban, majd a szülőszobán amíg bírtam dumáltunk hárman a férjemmel. Néha bent volt, néha nem, nagyon jófej volt. Én nem bántam meg.

Az ügyeletes, ha szerencséd van tud csak veled foglalkozni, de ha 10-en vajúdnak egyszerre, akkor már nem biztos, hogy úgy érzed kedves veled. Ők is emberek, és ha hajtós nap van, akkor is helyt kell állniuk, minden kismamával foglalkozni, nem biztos hogy pont jópofit tud vágni mindig.

2010. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kommenteket, úgyhogy bocs ha ismétlek valakit. Az orvostól függ. Érdeklődj utána, mert pl az én orvosomra azt mondták mellé nem kell, mert mindent maga csinál, úgy is lett. (Mikor megnyitotta asebemet, mert császár volt, és elöntött a vér, még a papucsomról is ő törölgette le, vicces szitu volt, ahogy főorvos úr tisztogat, miközben háromszor hívták már, hogy iparkodjon)

És hallottam olyat is, hogy van olyan orvos, aki egy bizonyos szülésznővel hajlandó/szeret együtt dolgozni, úgyhogy érdemes ennek is utána járnod.

2010. márc. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!